REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Ani Steczkowska, ani Jurksztowicz. Ta Polka pojedzie na Eurowizję 2024 do Szwecji

Nie Justyna Steczkowska, Nie Krystyna Prońko, ani nie Anna Jurksztowicz będą reprezentować Polskę na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji 2024, który w tym roku odbędzie się w szwedzkim Malmo. W tym roku reprezentantką naszego kraju została 25-letnia Luna. Co o niej wiemy?

19.02.2024
10:42
Luna Eurowizja 2024
REKLAMA

Choć w tym roku do konkursu Piosenki Eurowizji zgłosiły się największe gwiazdy polskiej muzyki, wybór padł na Lunę. Młoda wokalistka pokonała zarówno Justynę Steczkowską, Krystynę Prońko czy Annę Jurksztowicz, które również w tym roku walczyły o względy fanów na Eurowizji. O tym, że to właśnie Luna pojedzie w tym roku do Szwecji, poinformowano w poniedziałkowym "Pytaniu na śniadanie", gdzie pokazany został wywiad z młodą artystą. Szefowa polskiej delegacji w Malmo, przekazała jej, że będzie reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji.

REKLAMA

Więcej o Eurowizji czytaj w Spider's Web:

Luna będzie reprezentować Polskę na Eurowizji w Szwecji.

Luna zaśpiewa piosenkę "The Tower". Jak opowiadała, utwór jest manifestem siły oraz wolności.

Wyjście z mroku i ciemności. Porzucenie więzów, blokad, ograniczeń, negatywnych schematów i relacji. Zburzenie wieży i wyjście na świat. To uświadomienie sobie własnej siły, pełni i tego, że ograniczenia są naszym tworem. Wieża to miejsce czy też stan, który budujemy my sami -

mówiła.

Luna to Aleksandra Wielgomas. Co o niej wiemy?

Luna to tak naprawdę Aleksandra Wielgomas, 25-latka pochodząca z Warszawy. Muzyką interesowała się już od najmłodszych lat. Pierwsze artystyczne kroki stawiała w Ognisku Teatralnym "U Machulskich". Występowała też w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Tuż po maturze rozpoczęła studia na kierunku sztuk wyzwolonych (artes liberales) na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2018 r. Luna nawiązała współpracę z wytwórnią Kayax w ramach projektu "My Name Is New". Nagrała też debiutancki utwór "Na Wzgórzach niepokoju". Rok później nagrała kolejny singiel "Zastyga". W 2019 r. wystąpiła też na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Współpracowała z takimi artystami jak m.in. Justyna Steczkowska oraz Marcin Maciejczak.

Luna Eurowizja 2024
REKLAMA

W 2021 r. została nominowana do nagrody Odkrycia Empiku. Wydała też płytę "Nocne zmory". Aleksandra była też ambasadorką akcji "Spotify Equal", a bilboardy z jej wizerunkiem zostały wyświetlone na Times Square w Nowym Jorku.

Pseudonim Luna wiąże się z datą urodzenia piosenkarki, która zdradziła, że urodziła się podczas pełni księżyca. Piosenka "The Tower", którą Luna zaprezentuje na Eurowizji, powstała w Wielkiej Brytanii we współpracy z Fyfe oraz Maxem Cooke. W tym roku decyzję o wyłonieniu reprezentanta Eurowizji podjęła pięcioosobowa komisja konkursowa. Do 2 lutego wszyscy artyści, którzy chcieli wziąć udział w Eurowizji mogli zgłaszać swoje propozycje.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA