REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

W tym serwisie znajdziecie wyłącznie jakościowe kino. Ponad miesiąc oglądania za darmo!

MUBI to platforma streamingowa, która zdecydowanie kusi obszerną biblioteką. Znajdują się w niej nie tylko popularne obecnie hitowe tytuły, ale również niszowe produkcje niezależne. Serwis ponadto zachęca ceną i darmowym okresem próbnym - użytkownicy aż przez miesiąc mogą oglądać filmy zupełnie za darmo. Mało? Po zakończeniu okresu próbnego MUBI proponuje atrakcyjne zniżki, by zatrzymać widzów na platformie.

06.11.2023
14:07
W tym serwisie znajdziecie wyłącznie jakościowe kino. Ponad miesiąc oglądania za darmo!
REKLAMA

Platforma streamingowa MUBI zadebiutowała w 2007 roku jako The Auteurs, a 3 lata później zmieniła nazwę na MUBI. Globalny serwis VOD dystrybuuje filmy zarówno tych popularnych twórców, jak i wschodzących gwiazd kina, których nie można obejrzeć nigdzie indziej. Jak to możliwe, że nie słyszeliście o MUBI już wcześniej? Platforma nie jest w Polsce zbyt popularna, a to z powodu tego, że udostępniane na niej treści nie mają w większości opcji polskiej wersji językowej. Mimo to na MUBI z pewnością warto zajrzeć - serwis może pochwalić się różnorodnymi produkcjami, niedostępnymi na innych platformach streamingowych, a także ceną subskrypcji i ciekawymi dodatkami. Z tego artykułu dowiesz się:

REKLAMA

Przewodnik po platformie MUBI: jakie produkcje dostępne są w serwisie?

Serwis MUBI posiada bogatą ofertę produkcji dla tych widzów, którzy cenią sobie niszowe i klasyczne tytuły. Na platformie znajdują się filmy w reżyserii Francois Truffaut i Nelly Kaplan z lat 60. i 70., ale również bardziej współczesne produkcje z lat 2000., takie jak "Zły dotyk" z Josephem Gordonem-Levittem, "Fantastyczny Pan Lis" autorstwa Wesa Andersona czy "Reprise. Od początku raz jeszcze" Joachima Triera. Nie zabrakło także polskiego akcentu w postaci trylogii "Trzy kolory" z 1993 i 1994 roku. MUBI stawia na tytuły z całego świata - widzowie, lubujący się w kinie niszowym i artystycznym, znajdą tam produkcje francuskie, austriackie, brazylijskie, włoskie czy japońskie.

Jakie udogodnienia zapewnia widzom serwis MUBI?

MUBI, oprócz tego, że posiada wszystkie cechy pozostałych platform VOD, charakteryzuje się również drobnymi udogodnieniami, które pozwalają na jeszcze wygodniejsze korzystanie z serwisu. Użytkownicy mają możliwość dodania do swojej listy nie tylko tytuły, które chcą obejrzeć natychmiast, ale również produkcje, które jeszcze nie pojawiły się na platformie (o tym, gdy te będą udostępnione, zostaną powiadomieni). Widzowie mogą również oceniać obejrzane filmy w skali gwiazdek, pisać krótkie recenzje, a także szukać innych użytkowników korzystających z MUBI. Do listy udogodnień można także zaliczyć Notebook, czyli osobny serwis, gdzie publikowane są artykuły na tematy filmowe.

Ile kosztuje miesięczna i roczna subskrypcja w serwisie MUBI?

Aby zacząć korzystać z serwisu MUBI, należy wybrać rodzaj subskrypcji. Użytkownicy mają do wyboru miesięczną lub roczną subskrypcję. Miesięczna subskrypcja to koszt w wysokości 32,99 zł, natomiast za rok należy zapłacić z góry 275,88 zł. Kiedy jednak minie pierwszy okres próbny, który trwa tydzień, to po zakończeniu drugiego okresu próbnego użytkownik może otrzymać specjalną zniżkę na miesięczną subskrypcję i finalnie za pierwszy miesiąc zapłaci 19,79 zł.

Koszt subskrypcji w serwisie MUBI

Jak otrzymać 30 dni darmowego okresu próbnego w serwisie MUBI?

Pierwszy okres próbny w serwisie MUBI trwa tydzień. Okazuje się jednak, że jeśli użytkownik postanowi zrezygnować z subskrypcji jeszcze przed ukończeniem 7 dni, otrzyma dodatkowe 30 dni oglądania filmów na platformie za darmo. Z kolei wraz z rezygnacją z drugiego okresu próbnego jeszcze przed jego zakończeniem, serwis proponuje zniżkę na pierwszy miesiąc użytkowania i ostatecznie użytkownik zapłaci nie 32,99 zł, a 19,79 zł.

Okres próbny w serwisie MUBI

O co chodzi z darmowym miesiącem za zaproszenie przyjaciół?

MUBI wprowadził ofertę, dzięki której za zaproszenie przyjaciół do korzystania z serwisu obaj użytkownicy otrzymują miesiąc oglądania za darmo. Znajomych można zaprosić za pomocą e-maila lub za pośrednictwem linka i WhatsAppa.

Czy serwis MUBI posiada zniżkę dla studentów?

MUBI to jedyna platforma streamingowa, która oferuje zniżkę dla studentów. Miesięczna subskrypcja dla studentów to koszt 19,99 zł. Aby z niej skorzystać, należy wpisać swój uniwersytecki adres e-mail i planowany rok ukończenia studiów.

Jak zrezygnować z subskrypcji w serwisie MUBI?

Aby zrezygnować z subskrypcji, by zakończyć miesiąc próbny lub przestać płacić za dostęp do treści, wystarczy rozwinąć menu obok ikony profilu i wybrać opcję Settings, a następnie po lewej stronie kliknąć w napis Subscription, gdzie pojawi się opcja przedłużenia subskrypcji lub zrezygnowania z niej.

REKLAMA

Nie wiesz, jak poruszać się po serwisach VOD? Przeczytaj inne poradniki na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA