REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix podnosi ceny w Europie. Tyle wyniesie dopłata

Netflix ma za sobą kolejny dobry, a wręcz świetny kwartał. Walka ze współdzieleniem kont przyniosła pozytywne efekty, więc platforma idzie za ciosem. Już zaczyna podnosić ceny w niektórych regionach, czym uderza (na razie tylko) w niektórych użytkowników. Wszystko po to, aby według Co-CEO Grega Petersa dostarczać subskrybentom coraz lepszych treści.

19.10.2023
9:02
netflix ceny podwyzka kiedy
REKLAMA

Wiedzieliśmy, że to nastąpi. Już jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Netflix zamierza podnieść swoje ceny. Według doniesień miało się to zdarzyć dopiero po zakończeniu trwającego od lipca strajku aktorów. Tak się jednak nie stanie, bo Netflix nie zamierza tyle czekać i już wprowadza zmiany w opłatach za dostępne abonamenty.

Ceny Netfliksa skoczyły w górę już w środę. Na razie jednak podwyżka dotyka niektórych użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. Amerykanie za najtańszy abonament bez reklam płacą od teraz nie 9,99 dolarów miesięcznie, jak było do tej pory, tylko 11,99 dolarów. Opcja Premium kosztuje aż trzy dolary więcej - 22,99 dolarów. Opłaty za pozostałe subskrypcje pozostają bez zmian.

Więcej o Netfliksie poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Netflix podnosi ceny

Podobnie sprawa wygląda w Wielkiej Brytanii i Francji. Najtańszy abonament bez reklam wzrasta do 7,99 funtów miesięcznie i 10,99 euro miesięcznie. Plan Premium kosztuje natomiast 2 funty i 2 euro więcej - 17,99 funtów i 19,99 euro. Jak podaje Deadline, tak tłumaczy to Netflix w liście do swoich inwestorów:

W dużym stopniu wstrzymaliśmy podwyżki podczas wprowadzania opłat za współdzielenie kont, ale nasze podejście pozostaje niezmienne - chodzi o zakres cen i planów wychodzących naprzeciw potrzebom szerokiej grupy użytkowników, a skoro dostarczamy coraz więcej wartości, okazjonalnie prosimy ich, żeby płacili nieco więcej.

REKLAMA
Netflix - ceny - podwyżka

Co-CEO Greg Peter nie chciał zdradzić, kiedy dojdzie do podwyżki cen pozostałych abonamentów. Powiedział jednak, że termin będzie wpisywał się w "filozofię" firmy "okazjonalnego" wzrostu cen, aby móc kontynuować dostarczanie coraz lepszych treści.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Netflix zamierza podnieść ceny na innych rynkach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA