REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Najlepsze seriale o silnych kobietach na Dzień Kobiet. Nie tylko Netflix

Przede wszystkim: kobietom, dziewczynom i osobom, które obchodzą dziś ten wyjątkowy dzień, wszystkiego, co najlepsze! Dzisiaj warto zrobić dla siebie coś dobrego i dać sobie ogrom miłości. Dzień Kobiet to również okazja na to, aby zainspirować się bohaterkami seriali, których siła objawia się w wielu aspektach i coraz częściej to właśnie one grają pierwsze skrzypce. Jakie seriale o odważnych, silnych i zdeterminowanych kobietach warto dziś obejrzeć? Proponujemy tytuły zarówno z serwisu Netflix, jak i innych platform VOD.

08.03.2023
13:10
seriale na dzien kobiet
REKLAMA

Dzisiaj ważne święto dla wszystkich kobiet i dla tych osób, które czują się kobietami. To dzień, który powstał, aby każda z nas przypomniała sobie, że ma ogrom siły, przejawiającej się często, a może i przede wszystkim w tym niefizycznym aspekcie. Naszą siłą może być delikatność, może to być także radzenie sobie w sytuacjach życia codziennego. Nasza siła to umiejętność powiedzenia "nie" i wytrwałość oraz determinacja w momentach, kiedy musimy zagryźć zęby i przeć do przodu.

REKLAMA

Dzisiaj jest ten dzień, kiedy giełdy kwiatowe i pobliskie kwiaciarnie pękają w szwach, a po ulicach będą spacerować dziewczyny z tulipanami, na które zrzucili się chłopcy z klasy i mężczyźni z bukietem róż owiniętych w brązowy papier, które wieczorem zostaną wręczone ukochanym kobietom. Żeby się nie rozdrabniać, nie jedna, a całe pudełko czekoladek Merci zostanie dołączone do prezentu na Dzień Kobiet. A po całym dniu wieczorem warto wejść nie tylko do serwisu Netflix i obejrzeć jeden z wybranych seriali, które pokazują, że kobiety mają siłę.

Seriale o silnych kobietach na Dzień Kobiet: "Fleabag" (2016-2019)

Nie jest to kolejna historia w stylu Bridget Jones, choć mimo spojrzenia na świat pełnego ironii i czarnego humoru, może rozbawić to łez. "Fleabag" to wielokrotnie nagradzana historia o trzydziestotrzyletniej kobiecie, która próbuje odnaleźć się w londyńskiej rzeczywistości i pozbierać się po niedawno przeżytej tragedii. Fleabag jest uparta, często pyskata i sarkastyczna. Nie może powstrzymać się od żartów, nawet jeśli to najmniej odpowiedni moment. Randkuje z wieloma mężczyznami, jednak niewiele z tych relacji ma dla niej głębsze znaczenie, a okazjonalnie spotyka się również z kobietami. Mimo wielu trudnych sytuacji, główna bohaterka jest bardzo otwarta, nie boi się nawiązywać nowych znajomości i próbować rzeczy, których dotąd nie próbowała.

Serial "Fleabag" dostępny na Prime Video.

Prime Video - zwiastun serialu "Fleabag" (2016-2019)

Gambit królowej (2020)

Bohaterką "Gambitu królowej" jest Beth Harmon. Dziewczyna swoje najmłodsze lata spędziła w sierocińcu, gdzie odkryła w sobie pasję i ogromny talent do gry w szachy. Lata 50. XX wieku wciąż nie były czasem, w którym kobiety mogły być mniej lub bardziej niezależne, a ich jedną z niewielu ścieżek życiowych, którą mogły podążyć, było zamążpójście oraz urodzenie gromadki dzieci. To była jednak droga, która Beth w ogóle nie interesowała. Zamiast tego zdeterminowana dziewczyna postanowiła iść śladem swojej pasji i zmierzyć się w lokalnym turnieju szachowym z ówczesnym mistrzem, podczas gdy uczestnictwo kobiet w tego rodzaju konkursach było ewenementem. Beth jednak nie poddała się, zaciekle wygrywała większość szachowych potyczek, pnąc się coraz bardziej w górę, aż w końcu dotarła do momentu, gdy stanęła twarzą w twarz ze światowym mistrzem - Wasilijem Borgowem.

Serial "Gambit królowej" dostępny na Netflix.

Netflix - zwiastun serialu "Gambit królowej" (2020)

WandaVision (2021)

Akcja serialu "WandaVision" rozgrywa się trzy tygodnie po wydarzeniach z filmu "Avengers: Koniec gry". Wanda Maximoff, która leczy się z traumy, przeprowadziła się na obrzeża miasteczka Westview, wiodąc idylliczne życie u boku Visiona. Oboje próbują ukryć swoją prawdziwą naturę. Kiedy ich otoczenie zaczyna poruszać się między różnymi dekadami, para podejrzewa, że wiele rzeczy nie jest takich, jakimi im się wydają.

Serial "WandaVision" dostępny na Disney+.

Disney+ - zwiastun serialu "WandaVision" (2021)

Skazana (2021-)

Co może się wydarzyć, jeśli role się zamienią i głowa wymiaru sprawiedliwości, zamiast stać na sali sądowej twarzą w twarz z oskarżonymi, będzie po ich stronie? Taką historię opowiada serial "Skazana", w którym główna bohaterka, sędzia Sądu Okręgowego Alicja Mazur trafia do zakładu karnego za przestępstwo, którego nie popełniła. Sytuację zaognia fakt, że w nowej rzeczywistości będzie musiała stawić czoła więźniarkom, na które wcześniej wydała wyrok. Należy także wspomnieć o jeszcze jednej bohaterce serialu - Pati. Kobieta jest koleżanką Alicji spod celi, która musiała stawić czoła wielu życiowym przeciwnościom. Za sprawą nieodpowiedzialnej matki, uwikłanej w przestępczy półświatek i narkotyki, to właśnie ona musiała zajmować się swoim rodzeństwem. Mimo to pozostała osobą charyzmatyczną i niepowtarzalną, która przezwyciężała wszystko swoją bezczelnością i wyjątkowym poczuciem humoru.

Serial "Skazana" dostępny na Player.

Player - zwiastun serialu "Skazana" (2021)

I tak po prostu (2021)

"I tak po prostu" to serial, którego głównymi bohaterkami są dobrze już znane kobiety z "Seksu w wielkim mieście" - Carrie, Miranda i Charlotte, które utożsamiają prawdziwą ideę siostrzeństwa. Kiedy szczęśliwe życie małżeńskie Carrie zostanie brutalnie przerwane, kobieta będzie musiała otrząsnąć się z tragedii i z determinacją iść do przodu. Pomoże jej w tym Miranda, która z całych sił będzie wspierać przyjaciółkę w trudnych momentach. Z kolei Charlotte, dumna mama dwóch córek prowadzi szczęśliwe życie wraz z mężem Harrym. Kobiety, przeżywając wzloty i upadki, mierząc się z życiem po pięćdziesiątce, nie zatraciły dawnego wigoru, a przede wszystkim swojej wieloletniej przyjaźni.

REKLAMA

Serial "I tak po prostu" dostępny na HBO Max.

HBO Max - zwiastun serialu "I tak po prostu" (2021)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA