REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD /
  3. Dzieje się
  4. Netflix

Netflix likwiduje przydatną funkcję. Na tych urządzeniach nie będzie działać już od czerwca

W ostatnim czasie zapowiedziano naprawdę sporo zmian w świecie streamingu. Wszystko wskazuje na to, że największe platformy oferujące filmy i seriale nie chcą już ze sobą walczyć. Zamiast tego stawiają na współpracę oraz łącznie propozycji. Z kolei Netflix już niedługo zablokuje możliwość pobierania ulubionych tytułów w systemie Windows.

23.05.2024
12:38
Netflix, zmiana, nowa aplikacja, brak pobierania na Windows
REKLAMA

Netflix usunie funkcję „Pobieranie” w systemie Windows i to praktycznie za chwilę. Platforma informuje, że użytkownicy już niedługo nie będą mogli pobierać ulubionych filmów i seriali. Netflix planuje porzucić aplikację na Windows 11 i Windows 10, ale też zastąpić ją progresywną aplikacją internetową. Nadchodząca innowacja dla systemu Windows ma zapewnić lepszą jakość strumieniowania wideo oraz oferować dostęp do wydarzeń na żywo. Jednak w tym samym czasie usługa przeglądania offline ma zostać całkowicie usunięta. Warto zaznaczyć, że obecna wersja aplikacji Netflix dla Windows 10 i Windows 11 umożliwia użytkownikom pobieranie ulubionych programów w rozdzielczości do 1080p (FullHD). Nowy dokument pomocy technicznej na stronie internetowej serwisu mówi, że pobieranie nie będzie już obsługiwane, ale użytkownicy nadal będą mogli oglądać seriale i filmy offline na obsługiwanym urządzeniu mobilnym. Oznacza to, że pobieranie będzie wkrótce ograniczone jedynie do telefonów komórkowych i tabletów.

REKLAMA

Netflix blokuje możliwość pobierania filmów i seriali w systemie Windows

Z dobrych wiadomości, zaktualizowana aplikacja Netflix dla systemu Windows będzie również obsługiwać wariant z reklamami, który pozwala użytkownikom oglądać treści na platformie po znacznie niższej cenie niż standardowe plany, ale uwzględnia przerwy reklamowe w większości tytułów. Oczywiście niektóre produkcje nie są dostępne w tym rodzaju abonamentu ze względu na kwestie licencyjne. Warto zaznaczyć, ze obecnie aplikacja Netflix dla systemu Windows w ogóle nie obsługuje wersji z reklamami. Wyświetla komunikat o treści „Twój plan nie obsługuje przesyłania strumieniowego na tym urządzeniu”. Wszystko wskazuje na to, że niedługo będzie można oglądać ulubione tytuły offline tylko na urządzeniach mobilnych. Aktualnie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowa aplikacja serwisu będzie dostępna do pobrania. Pojawiły się jednak pogłoski, że zmiana zostanie wprowadzona już w przyszłym miesiącu. Netflix twierdzi, że użytkownicy, którzy włączyli automatyczne aktualizacje dla Microsoft Store, otrzymają nową wersję, gdy tylko zostanie ona wydana.

Oficjalna zapowiedź nowości platformy Netflix na maj 2024
REKLAMA

Więcej o tym, co dzieje się na Netfliksie, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA