REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Apple TV+ i Netflix połączyli siły. Dawni wrogowie zrobią wspólny tani pakiet

Kolejne serwisy streamingowe postanowiły połączyć usługi w ramach opłacalnego, taniego pakietu. Tym razem Netflix zespoli swoją ofertę z jedną z najmocniejszych na rynku - czyli biblioteką Apple TV+. Świetny ruch, tym bardziej, że nowe rozwiązanie będzie naprawdę korzystne - subskrybenci sporo na nim zaoszczędzą.

22.05.2024
10:39
netflix apple tv plus pakiet streaming cena
REKLAMA

Wielkie wojny streamingowe od pewnego czasu przybierają zaskakującą formę - coraz chętniej ze sobą współpracują. Największe serwisy udostępniają sobie wzajemnie licencje na filmy i seriale oraz proponują klientom subskrypcję łączonych, bardziej opłacalnych pakietów. Ceny indywidualnych usług rosną, wobec czego kluczowi gracze szukają nowych rozwiązań, które zachęcą widzów.

Takiego połączenia rynek jeszcze nie widział. Oto operator kablowy Comcast postanowił już w maju wystartować z paczką StreamSaver - obejmie ona dostęp do serwisów Netflix, Apple TV+ i Peacock, a wyróżniać się będzie bardzo niską ceną. Zgadza się - to odpowiedź na ogłoszenie Warnera i Disneya, które postanowiły wprowadzić opcje łączoną platform Max, Hulu i Disney+.

REKLAMA

Netflix łączy siły z Apple TV+ i Peacock

O powyższych planach poinformował dyrektor generalny Comcastu, Brian Roberts. Na wstępie oznajmił, że opłata za ten nowy pakiet będzie znacznie niższa niż w przypadku innych firm lub kilku indywidualnych subskrypcji. Będzie mógł z niego skorzystać każdy, kto korzysta z płatnej telewizji i szerokopasmowej sieci.

Tego typu „paczki” to duża szansa dla tradycyjnych operatorów, którzy w USA stracili już miliony abonentów. Kablówki i cyfrowe platformy, które dotychczas budowały pakiety łączące kanały telewizyjne, są teraz zmuszone do skierowania uwagi właśnie na streaming. Takie fuzje to działanie redefiniujące ich profil i szansa na odkucie się.

Apple TV+
REKLAMA

Z podobnego założenia wychodzą już streamingowi giganci, którzy przestawili się na tryb współpracy - to właśnie dzięki niemu zyskują dodatkowych klientów. Widzimy to również w Polsce, gdzie np. Canal+ online stało się swego rodzaju agregatorem, za którego pośrednictwem można taniej zasubskrybować HBO Max i Netfliksa.

Netflix, Peacock (wersje z reklamami) oraz Apple TV+ będą razem kosztować zaledwie 15 dol., co oznacza aż 35. proc. zniżkę. I choć póki co mówimy wyłącznie o rynku amerykańskim, ale nie ma wątpliwości, że rosnąca popularność nowej praktyki za granicą poszerzy wachlarz możliwości również w naszym kraju.

Czytaj więcej o streamingu w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA