REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje David McCallum. Aktor z serialu "Agenci NCIS" miał 90 lat

David McCallum, aktor znany z takich produkcji jak "Agenci NCIS" czy "The Man from U.N.C.L.E.", zmarł wczoraj w nowojorskim szpitalu z przyczyn naturalnych. Miał 90 lat.

26.09.2023
10:38
Nie żyje David McCallum. Aktor z serialu "Agenci NCIS" miał 90 lat
REKLAMA

Szkocki aktor David McCallum po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1955 roku. Od tego czasu zagrał w kilkunastu produkcjach, m.in. w nagrodzonym Złotem Globem filmie "SOS Titanic", "Doktorze Freudzie" czy "Wielkiej ucieczce". Największą rozpoznawalność przyniosła mu jednak rola w serialu szpiegowskim z lat 60., "The Man From U.N.C.L.E.", w którym wcielił się w agenta Illyę Kuryakina u boku Roberta Vaughna i Leo G. Carrolla. Produkcja zdobyła Złoty Glob, do którego nominowany był także sam McCallum. Po zakończeniu zdjęć do serialu aktor zagrał jeszcze w niemal dwudziestu filmach, a w 1975 roku ponownie pojawił się w telewizji za sprawą serialu "The Invisible Man", emitowanym w stacji NBC. Główna rola w produkcji nie przyniosła aktorowi jednak tak dużego sukcesu, jak kreacja ekscentrycznego lekarza sądowego Donalda "Ducky'ego" Mallarda w serialu "Agenci NCIS", który na świecie zadebiutował w 2003 roku i obecnie liczy sobie 20 sezonów.

REKLAMA

O serialach kryminalnych przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

Nie żyje David McCallum. Rodzina aktora wydała oświadczenie

David McCallum zostawił żonę Katherine McCallum, z którą związany był 56 lat, trzech synów i córkę oraz ośmioro wnucząt. Rodzina aktora, za pośrednictwem stacji CBS, wydała oświadczenie, w którym wspomina zmarłego męża, ojca i dziadka:

David był utalentowanym aktorem i autorem, uwielbianym przez wielu na całym świecie. Wiódł niesamowite życie, a jego spuścizna będzie trwać wiecznie dzięki rodzinie oraz w niezliczonych godzinach jego występów w filmach i telewizji. Będzie nam brakować jego ciepła i ujmującego poczucia humoru, które rozświetlało każde miejsce, gdzie się znajdował, a także błyskotliwych historii, którymi często się dzielił

- napisała rodzina Davida McCalluma.

Syn aktora dodał, że aktor "był najmilszym, najfajniejszym, najbardziej cierpliwym i kochającym ojcem", który zawsze przedkładał dobro rodziny ponad swoje własne. CBS podało, że McCallum zmarł z przyczyn naturalnych w otoczeniu rodziny w nowojorskim szpitalu prezbiteriańskim.

REKLAMA
Zmarł David McCallum, aktor z serialu "Agenci NCIS"

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu na kanale Access Hollywood.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA