REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje aktor z filmu "8 mila". Raper miał 46 lat

Nie żyje Nashawn Breedlove, aktor i raper, który w filmie "8 mila" wystąpił w pamiętnej scenie podczas rapowej bitwy z Eminemem. 46-latek zmarł we śnie w niedzielę, a przyczyna jego śmierci nie jest znana.

27.09.2023
10:01
Nie żyje aktor z filmu "8 mila". Raper miał 46 lat
REKLAMA

Nashawn Breedlove najbardziej znany był z roli Lotto w filmie "8 mila" z 2002 roku, który jest luźno oparty o życie Eminema. Marshall Mathers z kolei wciela się w produkcji w Jimmy'ego "B-Rabbita" Smitha, białego rapera z Detroit, który próbuje przebić się na scenie hip-hopowej wśród czarnoskórych twórców. Jednym z nich jest właśnie Lotto, członek grupy rapowej The Free World, do której należą rywale B-Rabbita. W finałowej scenie główny bohater i Lotto stają to rapowej bitwy. I choć to B-Rabbit ostatecznie wygrał pojedynek na słowa, to publiczność z entuzjazmem reagowała na wystąpienie Lotto. Dziś pojawiła się jednak przykra informacja na temat śmierci Nashawna Breedlove'a, który wcielił się w rapera z "8 mili".

REKLAMA

Nie żyje Nashawn Breedlove. Aktor z filmu "8 mila" stał na scenie razem z Eminemem

Jak podaje serwis Variety, Nashawn Breedlove zmarł we śnie, a przyczyna śmierci 46-letniego aktora nie jest znana. Jego odejście potwierdziła matka mężczyzny, publikując na Facebooku wpis pożegnalny:

Nashawn był raperem, piosenkarzem, autorem tekstów i aktorem. Nikt nie mógł odmówić mu talentu. Odejście Nashawna z tego świata pozostawiło w moim życiu ogromną pustkę, której nie da się w pełni wyrazić słowami. Nie potrafię opisać słowami bólu, jaki odczuwam. Był nie tylko moim synem; był niezwykłym człowiekiem, którego charakter i siła inspirowały wszystkich, którzy stanęli na jego drodze

- czytamy we wpisie.

Breedlove'a pożegnał także raper Mickey Factz, publikując na Instagramie bitwę z "8 mili": "RIP dla jednego z niewielu emcee, który pokonał Eminema" - pisał. "Będzie nam ciebie brakować za twoją wytrwałość i agresywność".

Nashawn Breedlove w filmie "8 mila" (2002)
REKLAMA

Na temat rapu i hip-hopu pisaliśmy w innych artykułach na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA