REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Słynny czerwony dywan zmienia barwy na Oscarach 2023. To tak ważne, że zorganizowano konferencję prasową

Trwają przygotowania do oscarowej gali. Uroczystość rozdania Oscarów 2023 odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles. W tym roku szykuje się rewolucja w kolorze dywanu. Słynny czerwony dywan na 95. ceremonii rozdania najważniejszych nagród filmowych będzie miał szampańską barwę.

10.03.2023
16:20
Oscarowy dywan w tym roku nie będzie czerwony
REKLAMA

Czerwony dywan to bardzo ważny element oscarowej uroczystości. Od lat gwiazdy fotografują się na nim, prezentując eleganckie stylizacje oraz pozują w towarzystwie wygranych nagród. Media pisząc o oscarowej imprezie, chętnie używają zwrotu: po czerwonym dywanie przechadzały się... Po 95. gali będą używać najwyraźniej innego zwrotu - po szampańskim dywanie.

REKLAMA

Czerwony dywan zmienia swoje barwy. W tym roku będzie miał szampański kolor.

W tym roku oscarowy dywan będzie miał właśnie szampański kolor. Zmiana barw słynnego dywanu jest tak ważna, że zorganizowano nawet konferencję prasową, aby powiadomić o niej dziennikarzy. Tuż przed oscarową galą fotoreporterzy starannie obfotografowali moment jego rozkładania.

Stephanie Elam relacjonująca w CNN uroczystości oscarowe, przyznała w rozmowie z TVN 24, że nowy wygląd dywanu jest szokujący, choć podoba się jej. Niewykluczone, że jasnym kolorem chciano oddzielić barwy dywanu oraz zasłon, które są czerwone. Jimmy Kimmel, gospodarz oscarowej gali żartował w rozmowie z dziennikarzami, że wybierając takie barwy, organizatorzy nie boją się, że dojdzie na nim do "rozlewu krwi".

Jesteśmy przekonani, że będzie bezpiecznie. Decydując się na dywan w takim kolorze, wysyłamy sygnał, że nie boimy się, że dojdzie na nim do rozlewu krwi - żartował Kimmel w rozmowie z dziennikarzami, nawiązując do ubiegłorocznego incydentu z udziałem Chrisa Rocka i Willa Smitha podczas gali rozdania Oscarów, gdzie Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka.

REKLAMA

Oscary 2023: Gdzie oglądać filmową galę?

Tegoroczna, 95. gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 12 na 13 marca. W Polsce transmisja uroczystości rozpocznie się o godzinie 2:00 w nocy. Za polską transmisję rozdania Oscarów odpowie Canal +.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA