REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Pedro Pascal: najlepsze filmy i seriale z uwielbianym gwiazdorem. TOP 8

Kariera Pedro Pascala nabrała wiatru w żagle stosunkowo późno - przełomowy występ w roli Oberyna Martella w serialowej adaptacji "Gry o tron" przypadł fanom do gustu, a sam aktor zaczął cieszyć się rosnącą popularnością i sympatią widzów. Od tamtej pory nie minęła nawet dekada, ale Pascalowi udało się zapełnić swoje portfolio naprawdę solidnymi kreacjami. Wybieramy najlepsze z nich.

27.02.2024
21:53
Pedro Pascal: najlepsze filmy i seriale z uwielbianym gwiazdorem. TOP 10
REKLAMA

Można powiedzieć, że Pedro Pascal "zaczął się" w filmach i serialach dopiero po 2014 r., dlatego też najlepsze produkcje z jego udziałem obejmują wyłącznie ostatnią dekadę. Jasne, można drwić, że to dość późny start i wąska filmografia jak na 48-latka, ale hej, mówimy o gościu, który współcześnie jest rozchwytywany w Hollywood. Zaangażowano go już chyba do wszystkich największych franczyz, a i mniejsze tytuły z jego udziałem cieszą się powodzeniem.

Czytaj więcej TOP-ek na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Pedro Pascal: filmy i seriale. Najlepsze produkcje - TOP 10

Dziś wybieram te najlepsze role, z których Pascal - w mojej skromnej opinii - powinien być szczerze dumny. Działały, zapadły w pamięć, budziły sympatię lub antypatię. Oto one.

Spis treści:

The Mandalorian

Zdaję sobie sprawę z tego, że w większości epizodów "Mando" w ogóle nie widzimy oblicza Pascala, co nie zmienia faktu, że to, w jaki sposób kreował tę postać swoim głosem, znakomicie oddało tę ukrytą w postaci pozornie bezwzględnego twardziela wrażliwość. Pascal zdaje się stworzony do ról opiekunów bezcennych przybłęd - i tym razem sprawdził się świetnie, a w sekwencjach bez hełmu dał z siebie wszytko. Wątpliwe, by bez udziału tego właśnie gwiazdora Din Djarin tak szybko ewoluowałby w jedną z kultowych postaci uniwersum.

"The Mandalorian" obejrzycie w Disney+.

Mandalorian

The Last of Us

Tego nagradzanego serialu, będącego najlepszą adaptacją gry wideo w historii, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Pascal wcielił się tu w bodaj najbardziej niejednoznaczną postać w swojej karierze - i znów wspaniale oddał tę głęboko skrywaną (tym razem nie za hełmem, ale własnym obliczem) wrażliwość.

"The Last of US" znajdziecie w HBO Max.

Nieznośny ciężar wielkiego talentu

Nicolas Cage jako Nicolas Cage w filmie o Nicolasie Cage'u? Któż jak nie on. A do tego w duecie z Pedro Pascalem - i cyk, mamy szokująco dużo chemii i walorów komediowych! To nie tylko kinofilska nostalgia, metakomentarz i mieszanka jakości z zażenowaniem - to po prostu kupa frajdy, a Pascal powinien znacznie częściej występować w bromance'ach. Nadaje się do tego doskonale.

"Nieznośny ciężar wielkiego talentu" obejrzycie w Amazon Prime Video.

Nieznośny ciężar

Bez litości 2

Pascal wciela się tu w funkcjonariusza DIA, Dave’a Yorka, byłego partnera Roberta McCalla, który ma pomóc w zbadaniu sprawy śmierci byłej agentki IA i przyjaciółki głównego bohatera. Nie napiszę więcej, by uniknąć spoilerów, ale okazuje się, że Pascal jest stworzony do tego typu kina sensacyjnego.

"Bez litości 2" obejrzycie w HBO Max.

Gdyby ulica Beale umiała mówić

Pascal gra tu Flannery'ego, ambitnego polityka, zmotywowanego do zdobycia wpływu i władzy. Wciela się w tę postać z determinacją i charyzmą, dodając głębi i złożoności tej dynamicznej społeczno-politycznej atmosferze filmu. Jego rola stanowi istotny element narracji, eksplorując kwestie władzy, ambicji i moralności. A i cały film - znakomity!

"Gdyby ulica Beale umiała mówić" wypożyczycie w Apple Tv.

Gdyby ulica Beale umiała mówić

Narcos

Pedro Pascal gra tu główną rolę agenta DEA, Javiera Peñi. Peña jest utalentowanym stróżem prawa, który jest przydzielony do zadania schwytania i obalenia narkotykowego bossa Pablo Escobara. Jego postać jest inteligentna, zdeterminowana i często stosuje niekonwencjonalne metody, aby osiągnąć swoje cele, dlatego też wkrótce staje się kluczowym graczem w walkach z kartelami narkotykowymi Kolumbii - jego historia pokazuje zarówno trudności, jak i moralne dylematy związane z walką z przestępczością zorganizowaną. Pascal doskonale odgrywa tę rolę, przynosząc na ekran zarówno surowość, jak i wielowarstwowość charakteru swojego bohatera.

"Narcos" obejrzycie na Netfliksie.

Gra o tron

Martellowie byli moim ulubionym rodem, gdy czytałem "Grę o tron". Marzyłem o takim Oberynie, jakiego pokazał Pascal: aktor przeniósł na ekran jego charyzmę, determinację i temperament. Jego interpretacja przyniosła postaci życie i stała się jedną z najbardziej pamiętnych i uwielbianych przez fanów w całym serialu. Słusznie.

"Grę o tron" obejrzycie w HBO Max.

Oberyn Martell
REKLAMA

Perspektywa

Pascal gra tu rolę postaci o imieniu Ezra, czyli doświadczonego poszukiwacza kosmicznych bogactw. W tej opowieści science fiction z elementami westernu śledzimy drogę postaci wielowymiarowej, poszukującej bogactwa i sposobów na przetrwanie na niebezpiecznej powierzchni jednego z opuszczonych księżyców na końcu galaktyki. Raz jeszcze kluczowa dla głębi postaci Pascala okazuje się relacja z dzieciakiem - tym razem jego nastoletnią córką. Jak możecie się domyślać, szybko okazuje się, że nie są oni jedynymi osobami przemierzającymi dzikie tereny księżyca. Misja szybko przeradza się w walkę o przetrwanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA