REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

TOP 10 filmów z Bradleyem Cooperem. "Maestro" to dobra produkcja, ale były lepsze

Niezrównoważony agent FBI, wybitny szef kuchni, dyrygencki geniusz - Bradley Cooper dał się poznać widzom jako aktor wielu twarzy. Które role artysty były najlepsze? Wybieramy TOP 10 produkcji z Bradleyem Cooperem.

10.02.2024
16:22
bradley cooper top 10 filmow
REKLAMA

W hollywoodzkim świecie o Bradleyu Cooperze mówi się teraz przez pryzmat nominowanego do Oscara filmu "Maestro". Choć według wielu widzów i krytyków nie była to jego najbardziej udana produkcja, aktor ma w swoim dorobku wiele innych pamiętnych kreacji. Od 2000 r., odkąd artysta zadebiutował na ekranie, zebrało się ich całkiem sporo; komedie romantyczne, filmy akcji, thrillery, dramaty - Bradley Cooper to aktor, który potrafi wycisnąć to, co najlepsze ze swojego bohatera w każdym gatunku, z mniejszym bądź większym sukcesem. W których filmach zrobił to najlepiej? Sprawdzamy.

REKLAMA

TOP 10 filmów z Bradleyem Cooperem: 10. Maestro (2023)

W nominowanych do Oscara filmie "Maestro" Bradley Cooper wciela się w dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina, który w wieku 70 lat wspomina początki swojej kariery w nowojorskiej Carnegie Hall oraz związek z Felicią Montealegre (Carey Mulligan). Ich małżeństwo zostaje wystawione na próbę, kiedy kobieta odkrywa, że jej aspirujący na dyrygenta i kompozytora wszech czasów mąż ma homoseksualne zapędy.

Film "Maestro" jest dostępny w serwisie Netflix.

Netflix: zwiastun filmu "Maestro" (2023)

9. Między wierszami (2012)

Rory Jansen, w którego w komediodramacie "Między wierszami" wciela się Bradley Cooper, to charyzmatyczny pisarz, który ma jeden cel - osiągnąć wielki sukces na rynku literackim. Kiedy ten pojawia się zupełnie niespodziewanie, najnowsza powieść sygnowana nazwiskiem Jansena staje się gigantycznym bestsellerem - chwalą ją zarówno krytycy, jak i czytelnicy, zwracając uwagę na ponadczasowe przesłanie i świeżość. Okazuje się jednak, że tak chętnie kupowana publikacja nie jest autorstwa Rory'ego, a prawda o dziele ukrywa się między wierszami.

Film "Między wierszami" jest dostępny w serwisach: Canal+, Player, Cineman, Rakuten, FilmBox+ oraz TVSmart.

Zwiastun filmu "Między wierszami" (2012)

8. Ugotowany (2015)

Jedną z pamiętnych ról Bradleya Coopera jest również kreacja Adama Jonesa w filmie "Ugotowany". Charyzmatyczny szef kuchni, który już w młodym wieku stał się popularnym restauratorem, podążał własną ścieżką, by wydobyć intrygujące połączenia smaku ze swoich potraw. Młody kucharz, przez niektórych uważany nawet za guru, nie udźwignął jednak ciężaru sławy, zniknął z pierwszych stron gazet i rozpłynął się w powietrzu. Kiedy uwolnił się od wszelkich uzależnień, postanowił wrócić do kuchni, gdzie w samym sercu kulinarnego Londynu zaczął rekrutować ludzi do nowej załogi, a wszystko po to, by spełnić swoje marzenie stworzyć najlepszą restaurację na całym świecie.

Film "Ugotowany" jest dostępny w serwisach: Polsat Box Go, E-Kino Pod Baranami, MOJEeKINO oraz FilmBox+.

Zwiastun filmu "Ugotowany" (2015)

7. Drugie oblicze (2012)

W filmie "Drugie oblicze" Bradley Cooper wciela się w ambitnego funkcjonariusza policji, Avery'ego Crossa, który konfrontuje się z Lukiem (Ryan Gosling), tajemniczym motocyklistą. Kiedy Luke postanawia zostawić za sobą przeszłość igrającego ze śmiercią showmana, wraca do Schenectady i dowiaduje się, że jego była dziewczyna jest matką jego dziecka. Mężczyzna, chcąc zapewnić swojej rodzinie dobry byt, korzysta ze swoich motocyklowych umiejętności i zaczyna okradać banki. Właśnie wtedy do akcji wkracza Avery. Dla obu bohaterów brutalna konfrontacja, która zamienia się w wielopokoleniową relację, będzie zarówno końcem, jak i początkiem.

Film "Drugie oblicze" jest dostępny w serwisach: MEGOGO, Cineman oraz TVP VOD.

Zwiastun filmu "Drugie oblicze" (2012)

6. American Hustle (2013)

Nominowany do Oscara w 10 kategoriach i zdobywca 3 Złotych Globów produkcja "American Hustle" skupia się na historii błyskotliwego oszusta Irvinga Rosenfelda (Christian Bale). Bradley Cooper odgrywa w filmie rolę niezrównoważonego agenta FBI Richiego DiMaso, który zmusza Rosenfelda oraz jego partnerkę, Sydney Prosser (Amy Adams) do pracy dla niego, wciągając parę w niebezpieczny świat wpływowych lobbystów i mafii. Tymczasem największym niebezpieczeństwem może okazać się nie przestępczy półświatek, a nieprzewidywalna żona Irvinga - Rosalyn (Jennifer Lawrence).

Film "American Hustle" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+, Amazon Prime Video, Apple TV, Polsat Box Go oraz Viaplay.

Zwiastun filmu "American Hustle" (2013)

5. Narodziny gwiazdy (2018)

W filmie "Narodziny gwiazdy" Bradley Cooper odgrywa rolę Jacka Maine'a, gwiazdora muzyki country. Kiedy kariera artysty chyli się ku upadkowi, odkrywa nieznaną, lecz piekielnie zdolną piosenkarkę Ally (Lady Gaga), a między obojgiem rodzi się gorący romans. Jack postanawia nakłonić Ally, by ta przezwyciężyła swoją nieśmiałość i wyszła z cienia, dzięki czemu kariera kobiety zaczyna pędzić w zaskakującym tempie. Gdy jednak dokonania Ally i jej sława zaczynają przyćmiewać dokonania Jacka, mężczyzna coraz trudniej radzi sobie ze swoją upadającą karierą.

Film "Narodziny gwiazdy" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+, Amazon Prime Video, Apple TV, Player, MEGOGO, Rakuten, Play Now oraz TVSmart.

Zwiastun filmu "Narodziny gwiazdy" (2018)

4. Jestem Bogiem (2011)

Eddie Morra to bohater filmu "Jestem Bogiem", w którego wciela się Bradley Cooper. To niespełniony i zdesperowany pisarz, któremu nie układa się ani w życiu zawodowym, ani prywatnym. Kiedy pewnego dnia Eddie przypadkiem spotyka byłego szwagra, Vernona (Johnny Whitworth), ten dzieli się z nim tajemniczą tabletką o nazwie NZT. Narkotyk sprawia, że mężczyzna jest w stanie przypomnieć sobie wszystko, z czym kiedykolwiek miał do czynienia, rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne czy nawet nauczyć się każdego języka obcego. Po tym gdy Eddiemu udaje się odbudować swoje życie, zostaje zaproszony przez potentata Carla Van Loona (Robert De Niro) do współpracy przy korporacyjnej fuzji. Okazuje się jednak, że sukces ma swoją ciemną stronę, a wyjątkowe tabletki ujawniają skutki uboczne.

Film "Jestem Bogiem" jest dostępny w serwisach: Amazon Prime Video, MEGOGO, Cineman, Rakuten oraz TVP VOD.

Zwiastun filmu "Jestem Bogiem" (2011)

3. Snajper (2014)

W filmie "Snajper" Bradley Cooper wciela się w Chrisa Kyle'a, najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki Navy SEALs. Jego zadaniem jest zapewnienie ochrony współtowarzyszom broni, co prowadzi do tego, że on sam staje się celem rebeliantów. Po odsłużeniu czterech kolejnych zmian w Iraku Kyle wraca do swojej rodziny - dzieci i żony Tayi (Sienna Miller). Okazuje się jednak, że po powrocie do domu snajper nie zostawił wojny za sobą i nie jest w stanie o niej zapomnieć.

Film "Snajper" jest dostępny w serwisach: Amazon Prime Video, Apple TV, Player, MEGOGO oraz Rakuten.

Zwiastun filmu "Snajper" (2014)

2. Poradnik pozytywnego myślenia (2012)

Pat Solitano, którego gra Bradley Cooper, po utracie pracy, domu oraz żony, po 8 miesiącach zostaje zwolniony ze szpitala psychiatrycznego. W przystosowaniu się do życia po terapii pomagają mu rodzice, a on sam postanawia zacząć od nowa w ramach filozofii "pozytywnego myślenia". Konsekwentna strategia, według której stara się działać Pat, ulega zmianie i zaczyna się komplikować, kiedy mężczyzna spotyka intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany (Jennifer Lawrence).

Film "Poradnik pozytywnego myślenia" jest dostępny w serwisach: Polsat Box Go, E-Kino Pod Baranami, MOJEeKINO oraz FilmBox+.

Zwiastun filmu "Poradnik pozytywnego myślenia" (2012)

TOP 10 filmów z Bradleyem Cooperem: 1. Kac Vegas (2009)

Jedną z najlepszych ról Bradleya Coopera jest oczywiście rola Phila w kultowej komediii "Kac Vegas". Fabuła produkcji skupia się na czterech kumplach - Dougu (Justin Bartha), Philu (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms) oraz Alanie (Zach Galifianakis) - którzy wyruszają do Las Vegas, by tam spędzić wieczór kawalerski Douga. Ich przygoda rozpoczyna się od toastu na dachu hotelu i to ostatnia rzecz, którą pamiętają, kiedy budzą się w apartamencie. Mężczyzn zaskakuje nie tylko gigantyczny kac, ale również kilka dziwnych niespodzianek, w tym zniknięcie pana młodego.

Film "Kac Vegas" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+, Amazon Prime Video, Apple TV, Player, MEGOGO, Rakuten oraz TVSmart.

Zwiastun filmu "Kac Vegas" (2009)

Zdjęcie główne: Matteo Chinellato/Shutterstock.

REKLAMA

O Bradleyu Cooperze przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA