REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Piep*zyć Mickiewicza" doczeka się sequela. To będzie "Szkoła życia"

"Piep*zyć Mickiewicza" powraca na pełnej. Tym razem twórcy zabiorą nas do "Szkoły życia", bo taki podtytuł nosi sequel polskiego filmu, który przed chwilą zawojował platformę Netflix. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie jego scenariusza.

07.05.2024
14:06
piepzyć mickiewicza 2 netflix premiera
REKLAMA

"Piep*zyć Mickiewicza" opowiada o pisarzu i wykładowcy Janie Sienkiewiczu, który po wyrzuceniu z uczelni zatrudnia się w jednym z warszawskich liceów. Pod jego opiekę trafia niesławna IIB - klasa z piekła rodem złożona z buntowników i odpornych na wiedzę wyrzutków. Uzbrojony w charyzmę i literaturę nauczyciel podejmuje się zadania wyprowadzenia ich na prostą. Czy mu się uda? Za sprawą Netfliksa całe mnóstwo widzów poznało już odpowiedź na to pytanie.

"Piep*zyć Mickiewicza" 12 stycznia trafiło do polskich kin. Nie cieszyło się zbyt dużym wzięciem, bo przecież rodzima publiczność wciąż jeszcze żyła nową "Akademią pana Kleksa". Na wielkim ekranie film zobaczyło niecałe 168 tys. widzów. Jakiś czas potem, dokładnie 4 kwietnia, produkcja pojawiła się na Netfliksie. I tam do teraz bije rekordy popularności. Najpierw bardzo długo okupowała pierwsze miejsce topki najchętniej oglądanych tytułów w naszym kraju. Teraz wlecze się gdzieś w jej ogonie, ale ciągle z niej nie spada.

REKLAMA

Piep*zyć Mickiewicza 2 - co wiemy o sequelu polskiego filmu?

Trudno nie podejrzewać, że to właśnie dzięki tej popularności na Netfliksie "Piep*zyć Mickiewicza" doczeka się sequela. Wcześniej film nie tylko nie spotkał się z zainteresowaniem widzów, ale również krytycy mocno się po nim przejechali. Recenzentom produkcja jawiła się najczęściej jako polska bieda wersja "Młodych gniewnych". Jak zdarzało im się pisać, tytułu nie zdołali uratować nawet młodzi zdolni aktorzy ani Dawid Ogrodnik.

Piep*zyć Mickiewicza - Netflix

A czego spodziewać się po 2. części? Z zamieszczonego w mediach społecznościowych zdjęcia wynika, że za sequel odpowiada ta sama ekipa. Scenariusz ponownie napisał Kacper Szymon, a reżyserią znowu zajmie się Sara Bustamante-Drozdek. Na ten moment nie wiadomo jeszcze o czym "Piep*zyć Mickiewicza 2: Szkoła życia" miałoby opowiadać. Trudno więc stwierdzić, czy powrócą znani nam bohaterowie, czy może twórcy opowiedzą nową historię.

Jak głosi podpis zdjęcia na Facebooku, scenariusz jest gotowy i twórcy szykują się do jego realizacji. Nie ma jeszcze żadnej informacji na temat daty premiery nadchodzącej produkcji. Pod udostępnionym postem internauci już jednak teraz nie kryją swojego entuzjazmu:

Gratulacje!

Będzie 2 część??? Super

W końcu kocham ten film

Tak tak taaaak

- czytamy w komentarzach.

Więcej o "Piep*zyć Mickiewicza" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

"Piep*zyć Mickiewicza" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA