REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

Quentin Tarantino ogłosił, że zabierze się za serial, którego kulisy poznaliśmy w „Pewnego razu... w Hollywood”

Quentin Tarantino ogłosił, że planuje zabrać się za serial telewizyjny. Miałaby to być produkcja „Bounty Law”, czyli serial z udziałem Ricka Daltona, głównego bohatera filmu „Pewnego razu… w Hollywood”, którego fragmenty mogliśmy oglądać już na dużym ekranie.

17.01.2020
18:36
Bonty Law - serial Tarantino
REKLAMA
REKLAMA

Podczas prac nad filmem „Pewnego razu… w Hollywood” Tarantino powrócił do wielu słynnych westernowych seriali, aby wczuć się w klimat opowiadanej przez siebie opowieści.

Z tego powodu złapałem się na ciągłym oglądaniu seriali „Wanted”, „Dead or Alive”, „The Rifleman”, czy „Tales of Wells Fargo” – wszystkich tych półgodzinnych produkcji, które miały nastawić mnie do stylu „Bounty Law”, czyli serialu z udziałem Ricka.

Bonty Law - kadr z serialu class="wp-image-366105"

W rozmowie z portalem Deadline reżyser wspomina, że znał i lubił te produkcje wcześniej, ale dopiero podczas prac nad „Pewnego razu… w Hollywood” naprawdę mocno się w nie wciągnął. Zauważa, że tym co zaciekawiło go najbardziej, to koncepcja opowiedzenia dramatycznej historii w półgodzinnym formacie.

Oglądasz i myślisz sobie: wow, tu jest cholernie dużo opowieści jak na 22 minuty odcinka. Wtedy zacząłem się zastanawiać: ciekawe, czy ja potrafiłbym zrobić coś takiego? Skończyło się na tym, że napisałem scenariusze do pięciu półgodzinnych odcinków. Teraz jestem bardzo zainteresowany zrealizowaniem ich w rzeczywistości. Chciałbym je wyreżyserować.

Co ciekawe, Tarantino podkreśla też, że traktuje ten projekt jako coś osobnego od „Pewnego razu… w Hollywood”. Chodzi o to, że serial stanowi dla niego prawdziwe dzieło, a nie jedynie część świata przedstawionego swojego filmu. Teraz więc będzie mieć możliwość wyprodukowania go naprawdę.

Na razie nieznane są szczegóły nowego projektu. Tarantino zdradził jedynie, że praca nad serialem zajęłaby mu ok. półtora roku.

Pewnego razu... w Hollywood - plakat class="wp-image-366108"
REKLAMA

Chwilowo nie wiadomo więc, czy gwiazdy filmu – Leonardo DiCaprio i Brad Pitt – pojawiłyby się na planie serialu. Wydaje się, że bez udziału DiCaprio, który wcielał się w Ricka Daltona, aktora występującego w „Bounty Law”, projekt nie ma sensu. Udział Pitta nie jest natomiast w ogóle konieczny. W końcu Pitt grał kaskadera postaci DiCaprio, a co za tym idzie – nie jest de facto widoczny na ekranie. W końcu głównym zamysłem serialu „Bounty Law” jest to, że będzie to prawdziwy serialowy western, taki jaki mógłby powstać w latach 60. Tyle, że wyreżyserowany przez Tarantino w 2020 lub 2021 roku.

Warto wynotować, że w tym samym wywiadzie padło zdanie o tym, że Tarantino najprawdopodobniej zrezygnował z reżyserowania „Star Treka”. Twórca „Pulp Fiction” zdradza, że chętnie skonsultuje pierwszą wersję filmu, ale obecnie nie planuje się angażować mocniej w ten projekt, do którego scenariusz napisał już Mark L. Smith, scenarzysta „Zjawy”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA