REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zobacz, jak powstawała kapitalna scena z Quicksilverem w "X-Men: Apocalypse"

W kinach możemy jeszcze oglądać najnowszą odsłonę serii "X-Men" w reżyserii Bryana Singera, a w sieci zadebiutował właśnie niedługi klip odsłaniający tajniki powstawania jednej z najbardziej imponujących sekwencji w nowoczesnym, wysokobudżetowym kinie rozrywkowym.

30.05.2016
11:37
Zobacz jak powstawała scena z Quicksilverem w "X-Men: Apocalypse"
REKLAMA
REKLAMA

Mowa to oczywiście o niezwykłej sekwencji z jednym z mutantów, Quicksilverem. Znany z kart komiksów bohater posiada umiejętność poruszania się z niewiarygodną prędkością. Aby móc w pełni oddać naturę jego mocy oraz pokazać jak szybko Quicksilver się rusza, twórcy filmu wpadli na pomysł autorskiej sceny z nim w roli głównej. Możemy w niej gołym okiem zobaczyć jak Quicksilver swobodnie porusza się względem otoczenia, które (z jego, i w tym wypadku naszej, perspektywy) funkcjonuje w spowolnionym tempie. Całość została sfilmowana kamerą Phantom, w 3000 (!) klatkach na sekundę (dało to efekt "zamrożenia czasu"), poruszającą się z prędkością ponad 100 km (!!!) na godzinę. Oczywiście, owa scena powstała przy użyciu CGI, natomiast zapewne wielu z was, oglądając poniższy materiał, zdziwi się, jak wiele elementów tej sekwencji powstało z użyciem praktycznych efektów.

Scena z Quicksilverem powoli staje się tradycją serii "X-Men". Po raz pierwszy mogliśmy ją zobaczyć w poprzedniej odsłonie cyklu, "Przeszłość, która nadejdzie". Tam, akcja rozgrywała się w niewielkim pomieszczeniu (kuchni) i z dosłownie kilkoma postaciami.

REKLAMA

W "X-Men: Apocalypse" rozmach sekwencji wzrósł kilkakrotnie. Tym razem Quicksilver ma za zadanie uratować wszystkich mutantów znajdujących się w szkole Xaviera w momencie, gdy cały budynek ulega eksplozji. A wszystko w rytmie piosenki Sweet Dreams zespołu Eurythmics. Sam film wprawdzie daleki jest od ideału, ale dla tej sceny warto go zobaczyć na dużym ekranie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA