REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Dzieje się

Krzysztof Krawczyk, Mata i Alec Baldwin - tak wyglądał 2021 rok Polaków w wyszukiwarce Google

Rok 2021 w wyszukiwarce Google stał pod znakiem tragicznych wydarzeń, wielkich afer i ludzi, którzy odeszli od nas w ostatnich miesiącach. Zaprezentowane dzisiaj wyniki pokazują to bardzo wyraźnie - wśród wyszukiwanych haseł znalazły się takie nazwiska jak Krzysztof Krawczyk, Alec Baldwin czy Kamil Durczok. Wśród młodszego pokolenia gwiazd i celebrytów królowali Mata, Natsu i Young Loesia. Czego Polacy szukali w Google'u w 2021 roku? Sprawdzamy.

08.12.2021
9:45
google rok w wyszukiwarce 2021 celebryci mata
REKLAMA

Polskie zestawienie "Google - Rok w wyszukiwarce" w 2021 roku pokazuje najpopularniejsze wyniki wyszukiwań w szeregu istotnych kategorii od filmów i seriali aż po ludzi, wydarzenia, piosenki czy zapytania. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że najczęściej wyszukiwanym filmem w Google'u w 2021 roku przez Polaków jest "Diuna" Denisa Villeneuve. Warto jednak zajrzeć do tego zestawienia głębiej niż tylko na listy tytułów najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę.

Na podstawie popularnych wyników można bowiem dowiedzieć się sporo na temat emocji, które kierowały Polakami w 2021 roku. Pomimo wielu problemów, wywołanych przez pandemię, popkultura nadal stanowi bardzo ważny element naszego życia. Wystarczy spojrzeć, jak wiele elementów na liście wyszukiwań, zyskujących najszybciej popularność, ma związek z branżą rozrywkową. Część z nich należy oczywiście do świata sportu (w tym najpopularniejsze w całym roku hasło "Euro 2020"), ale kino i muzyka też mają sporo do powiedzenia. Dlatego Polacy szukali informacji o śmierci i dziedzictwie Krzysztofa Krawczyka, serialu "Squid Game" czy lodach Ekipy.

REKLAMA

Rok 2021 w wyszukiwarce Google - najpopularniejsze wyszukiwania:

 1. Euro 2020
 2. Krzysztof Krawczyk
 3. Spis powszechny
 4. Pacjent gov
 5. Kamil Durczok
 6. Squid Game
 7. Loteria szczepionkowa
 8. Afganistan
 9. Christian Eriksen
 10. Lody Ekipy
 class="wp-image-1849972"
Google - rok w wyszukiwarce - 2021

Obecni na głównej liście Krzysztof Krawczyk i Kamil Durczok to tylko z dwie z szeregu osób powiązanych z telewizją i mediami, które znalazły się również wśród najczęściej wyszukiwanych zmarłych bieżącego roku. W ostatnich miesiącach pożegnaliśmy też aktorów Krzysztofa Kowalewskiego, Judytę Turan, Bronisława Cieślaka i Krzysztofa Kiersznowskiego. Internauci żywiołowo reagowali też na śmierci rapera Bezczela i jednego z najsłynniejszych głosów wśród polskich lektorów - Tomasz Knapika.

Na Google'u Polacy sprawdzali też informacje o żyjących celebrytach, ale najczęściej na skutek wielkich afer i rozmaitych tragedii. Dużym powodzeniem w wyszukiwarce cieszyła się odchodząca właśnie z Team X Natsu. Jej pseudonim pojawiał się często w sieci w kontekście dwóch skandali. Najpierw związanego z sex-kamerkami, a potem ujawnionego przez Sylwestra Wardęgę reklamowania niebezpiecznego specyfiku. Tradycyjnie w wyszukiwaniach Google'a musiały pojawić się też osoby, które "przedwcześnie uśmiercono". W tym roku spotkało to Piotra Fronczewskiego i Teresę Lipowską (aktor trendował też ze względu na piosenki King Bruce Lee i Ostatni).

Dużą część wyszukiwań Google'a zajmują też muzycy i ich utwory. W 2021 roku w tej kategorii królowali Mata i jego Patoreakcja.

Muzycy i zespoły muzyczne - najchętniej wyszukiwani w 2021 roku:

 1. Mata
 2. Maneskin
 3. Young Leosia
 4. Witold Paszt
 5. Halina Mlynkova
 6. Sobel
 7. Daft Punk
 8. Ewa Bem
 9. Brass against
 10. Lil Uzi Vert

Obecność na czele obu zestawień młodego Matczaka nie dziwi, bo wokół jego osoby krążyło w sieci kilka różnych tematów. Najgłośniejszych echem odbiła się oczywiście premiera piosenki Patoreakcja i słynnego dissa na Jacka Kurskiego. Mata funkcjonował jednak w sieci tak naprawdę przez cały rok, a to za sprawą swojego ojca i jego książki, a to dzięki nowej płycie. Ostatnio zaś głównie z uwagi na współpracę z siecią McDonald's. Dużą popularnością w wynikach wyszukiwania Google'a cieszyli się też zwycięzcy Eurowizji Maneskin, Young Leosia, Witold Paszt czy Daft Punk, którzy zakończyli w 2021 roku wspólne granie. Co ciekawe, Mata zwyciężyłby także w kategorii "Koncerty", ale tam jego występ z Warszawy przebił skandal związany z zachowaniem rapera Sobela.

Wszystko to pokazuje, że w 2021 roku nie sposób funkcjonować w szerokiej świadomości internautów tylko za sprawą swojego dorobku artystycznego. Być może dlatego każdy próbujący się wybić twórca, muzyk czy aktor musi co jakiś czas decydować się na jakąś dziwną i zaskakująco publiczną akcję. Dlatego prowokują na swoich mediach społecznościowych i występują w reklamówkach, które w oczywisty sposób pozbawiają ich jakiejkolwiek wiarygodności (pomijając oczywisty aspekty finansowy takich przedsięwzięć). Google, jak wiadomo, rządzi światem i branża rozrywkowa odczuwa to chyba najwyraźniej ze wszystkich. Przyszły rok z pewnością nie będzie pod tym względem inny.

Google - rok 2021 w wyszukiwarce
REKLAMA

Google w 2021 - rok w wyszukiwarce - przeczytaj o najgłośniejszych tematach:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA