REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Obrażenia na planie reality show Netfliksa? Uczestnicy grożą pozwem

"Squid Game: Wyzwanie" zadebiutowało na Netfliksie ledwie wczoraj, 22 listopada, a już może być dla platformy źródłem problemów. Dwóch uczestników reality show twierdzi bowiem, że doznali obrażeń na jego planie. Zapowiadają pozew z tego powodu.

23.11.2023
20:12
squid game wyzwanie netflix kontrowersje
REKLAMA

"Takiego reality show jeszcze nie było" - chwalił się Netflix w materiałach promujących "Squid Game: Wyzwanie". To w końcu program inspirowany najpopularniejszym serialem w historii platformy. Uczestnicy biorą udział w zawodach podobnych do tych, co oglądaliśmy w koreańskiej produkcji. Chociaż śmierć nikomu nie grozi, to gra toczy się o rekordową stawkę: 456 zawodników walczy bowiem o 4,56 mln dolarów.

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Netflix wręcz podkreślał, że twórcy zamierzają wystawiać na próbę wszelkie strategie, sojusze i charaktery uczestników. Fizycznych obrażeń żaden gracz "Squid Game: Wyzwanie" się jednak nie spodziewał.

Więcej o "Squid Game: Wyzwanie" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Squid Game: Wyzwanie - obrażenia na planie reality show Netfliksa?

Jak podaje Deadline, dwoje anonimowych uczestników "Squid Game: Wyzwanie" twierdzi, że na planie reality show doznało hipotermii i uszkodzenia nerwu. Miało się to stać podczas nagrywania otwierających program zawodów "Czerwone światło, zielone światło", w którym gracze mieli unikać zauważenia przez lalkę-robota. Nagrywano w brytyjskim Cardington Studios, a Netflix zdążył już potwierdzić, że trzy osoby biorące udział w zabawie potrzebowały pomocy medycznej.

Dwoje anonimowych graczy twierdzi, że podczas realizacji "Czerwone światło, zielone światło" doznało hipotermii i uszkodzenia nerwu. Reprezentujące ich Express Solicitors poinformowało, że skontaktowało się już w tej sprawie ze Studio Lambert - koproducentem reality show Netfliksa.

Squid Game: Wyzwanie - Netflix
REKLAMA

Uczestnicy myśleli, że biorą udział w zabawie i nie spodziewali się, że będą cierpieć. Teraz pozostały im obrażenie, po czasie spędzonym w bolesnej pozycji w niskiej temperaturze

- mówi Daniel Slade, CEO Express Solicitors.

Przedstawiciel "Squid Game: Wyzwanie" stwierdził, że żaden pozew nie został złożony. Poza tym realizując program twórcy, brali zdrowie uczestników "ekstremalnie poważnie".

"Squid Game: Wyzwanie" możecie obejrzeć na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA