REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Co z nowym "Miasteczkiem Salem"? Stephen King komentuje fakt, że film utknął, choć jest gotowy

Stephen King, w typowy dla siebie sposób, zareagował na doniesienia w związku z filmem "Miasteczko Salem". Ludzie domagają się bowiem informacji na temat kolejnej adaptacji książki pisarza, która, choć została nakręcona już dawno temu, nie trafiła jeszcze na duże ekrany.

21.02.2024
9:33
nowe miasteczko salem warner bros stephen king
REKLAMA

Nowe "Miasteczko Salem" miało być trzecią adaptacją kultowej powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Miało, bo Warner Bros. zwyczajnie poleciał w kulki - mimo że ostatni klaps na planie padł w listopadzie 2021 r., to wiosną, wskutek konieczności dokręcenia kilku scen, premiera produkcji została wyznaczona na wrzesień 2022 r. Jak wiadomo - tak się nie stało. Warner Bros. zmienił bowiem zdanie i zadecydował, że "Miasteczko Salem" trafi na duże ekrany w kwietniu 2023 r., a w efekcie film został zdjęty z nadchodzących premier. Teraz fani domagają się informacji, co z tytułem, a do dyskusji włączył się w końcu sam autor książki.

REKLAMA

Stephen King reaguje na doniesienia o filmie "Miasteczko Salem"

Głównym bohaterem "Miasteczka Salem" jest pisarz Ben Mears. Kiedy mężczyzna wraca w rodzinne strony, by znaleźć inspirację do napisania nowej książki, odkrywa, że miasteczko zostało sterroryzowane przez wampira, a on sam staje na czele grupy wyrzutków walczących ze złem. Produkcja została wyreżyserowana przez Gary'ego Daubermana, a w obsadzie znaleźli się Lewis Pullman, Makenzie Leigh, Bill Camp i Alfre Woodard.

Stephen King zdążył obejrzeć produkcję zanim Warner Bros. wyrzucił ją z kalendarza swoich premier. Pisarz stwierdził wtedy, że przypomina mu ona stare hollywoodzkie kino. Tyle szczęścia nie mieli niestety zagorzali fani autora i adaptacji jego powieści, którzy nie zapomnieli Warnerowi ukończonego projektu i wciąż domagają się informacji na jego temat. Do dyskusji włączył się sam Stephen King, który w typowy dla siebie sposób odpowiedział na doniesienia:

Tak między nami, Twitterze, widziałem nowe "Miasteczko Salem" i jest ono całkiem niezłe. Film został nakręcony w oldschoolowy sposób: powolne budowanie napięcia, ogromna korzyść. Nie jestem pewien, dlaczego WB [Warner Bros. - przyp. red.] to wstrzymuje; nie żeby to było żenujące czy coś. Kto wie. Po prostu piszę piepr*one rzeczy

- skomentował.

Mimo że King chwalił już wcześniej "Miasteczko Salem", wydaje się, że nawet jego słowa uznania dla produkcji nie są w stanie skłonić studio do podjęcia ostatecznej decyzji. Biorąc pod uwagę, że w tym roku miną już 3 lata od zakończenia zdjęć, Warner mógł całkowicie zrezygnować z długo wyczekiwanego projektu. Nadzieją dla "Miasteczka Salem" jest także trafienie do streamingu, a konkretnie do serwisu Max, jednak nawet i na to na razie się nie zapowiada.

REKLAMA

O Stephenie Kingu przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA