REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mroczny Rycerz wróci do korzeni. The Batman ma być filmem detektywistycznym

Reżyser The Batman, Matt Reeves, podchodzi do filmu o Człowieku Nietoperzu bardzo poważnie. Do tego stopnia, że chce, by postać ta wróciła na swoje pierwotne tory, czyli była detektywistyczną opowieścią noir. Biorę w ciemno!

28.06.2017
15:27
Batman
REKLAMA
REKLAMA

Matt Reeves, który obecnie promuje swój najnowszy film Wojna o Planetę Małp, w jednym z wywiadów zapytany o swój kolejny film, czyli The Batman, zaczął zdradzać to jak będzie wyglądał jego film o Mrocznym Rycerzu.

W każdym z moich filmów próbuję zrobić coś bardzo w duchu Hitchcocka - wykorzystać kamerę i narzędzia narracji tak, by widz niemalże stał się bohaterem, przyjął jego punkt widzenia. Możliwe jest nakręcenie filmu o Batmanie, który byłby niemal detektywistyczną opowieścią noir, bardzo silnie opartą na punkcie widzenia dającym nam wgląd w jego głowę i serce. – mówi Reeves.

To miód na moje uszy, jako że dla mnie Batman od zawsze był najbliższy tym detektywistycznym motywom.

Warto zauważyć, że postać ta zadebiutowała w Detecitve Comics w 1939 roku. W latach 60., w obliczu spadającej liczby sprzedawanych komiksów, zrobiono z niego kolejnego kolorowego superbohatera walczącego z barwnymi przeciwnikami. W oczach wielu ludzi już takim pozostał.

W latach 80. komiksy Franka Millera zaczęły przywracać go na właściwy tor. Nietoperz był bardziej mroczny, skupiony na psychologii postaci i z licznymi wątkami śledztw. Później filmy Nolana również dość mocno inkorporowały mrok tej postaci, choć jednak utrzymywały ją w superbohaterskich ryzach.

Tym bardziej czekam na film The Batman w reżyserii Reevesa, który jest jednym z najciekawszych twórców wysokobudżetowego kina.

Pod tym względem Warner Bros dokonało znakomitego wyboru (Affleck na stołku reżyserskim adaptacji komiksu mimo wszystko od początku mi nie pasował, choć to również świetny reżyser).

batman-justice-league

A lekko zarysowany detektywistyczny wątek Batmana mogliśmy już oglądać w pierwszych scenach z tą postacią w filmie "Batman v Superman", co oznacza, że Warner już od samego początku był otwarty na tę ideę. Ponoć Affleck też chciał nakręcić The Batman właśnie w stylu Sokoła Maltańskiego.

REKLAMA

Tymczasem, najbliższy film DCEU, w którym zobaczymy m.in. Batmana to "Liga Sprawiedliwości" - w kinach już od 17 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA