REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

W nowym sezonie "The Office PL" bawi jak zawsze i zmusza do refleksji jak nigdy. Nie przegapcie premiery

Sitcomy mają to do siebie, że nie dążą do rozwiązania. Ich epizodyczna struktura ma pozwolić im trwać, trwać i trwać. Twórcy mogą dzięki temu dostarczać widzom w kółko te same żarty, tylko za każdym razem w nowym wydaniu. Jak to bowiem w sequelach bywa, w kolejnych sezonach zawsze musi być śmieszniej, szybciej i bardziej niż poprzednio. W 3. odsłonie "The Office PL" twórcy podążają tą właśnie ścieżką. I ponownie wychodzi im to równie dobrze, co twojemu szefowi unikanie rozmowy o podwyżkę.

01.11.2023
14:34
the office pl 3 sezon canal+
REKLAMA

W "The Office PL" nic się nie zmienia. Pamiętacie, jak Mikołaj Matczak zrezygnował po pierwszym sezonie z roli Franka? Od tamtej pory Rafał Kowalski wciela się w dokładnie tego samego bohatera, dla niepoznaki nazywającego się Adam. Patrycja w ostatnim odcinku 2. odsłony serialu wyjechała do centrali w Warszawie? Cóż, w nowych odcinkach odwiedza Siedlce, aby uprzykrzać życie Michałowi i spoglądać na wszystkich z góry. I tylko mniejsza niż zazwyczaj obecność Łukiego boli, bo już na samym początku ląduje za kratami. Oczywiście za sprawą "fałszywych pomówień jakiejś sześćdziesiony, mordeczko".

Spokojnie, Łukiego dzielnie tu zastępuje Regan, który rozgromił konkurencję podczas rozmowy o pracę, bo dobrze nam znana ciocia Bożena podpowiedziała mu, że Michał lubi kabarety. W końcu 3. sezon "The Office PL" to wciąż satyra na otaczającą nas rzeczywistość więc nieco uszczypliwości w stronę swojskiego nepotyzmu nie mogło w serialu zabraknąć. Nowy bohater szybko zaczyna rozumieć zasady obowiązujące w Kropliczance, przez co woli zajmować się wszystkim poza swoimi obowiązkami. Ba, w późniejszych odcinkach jego głównym zajęciem okazuje się chodzenie do toalety z Agnieszką, którą poderwał na strasznie suchy tekst o cukrze.

Więcej o polskim "The Office" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

The Office PL - recenzja 3. sezonu

Jak wie każdy, kto oglądał dotychczasowe odcinki "The Office PL" pracownicy Kropliczanki opowiadają takie żarty, że HR-y z pewnością chciałyby je usłyszeć. Do tej pory w siedleckim biurze nie było osoby zajmującej się zasobami ludzkimi. W 3. sezonie twórcy postanawiają to zmienić i wprowadzają Kasię, którą Michał lubi wyprowadzać z błędu, za każdym razem, gdy pomyśli, że nic jej już nie zdziwi. Ona robi za "naszego człowieka" w świecie przedstawionym, bo głównie obserwuje poczynania bohaterów i próbuje powstrzymać ich od niewłaściwych zachowań. Nie jest to łatwe zadanie i szefowi zdarzy się jednej z podwładnych podbić oko. Przypadkiem!

The Office PL - 3. sezon - recenzja - premiera - CANAL+

W końcu wszyscy są w 3. sezonie "The Office PL" pod dużą presją. Patrycja postanowiła bowiem wprowadzić na rynek energetyka Kropliczanki i każe pracownikom siedleckiego biura przygotować całą strategię komunikacyjną. Nie mają wiele czasu, a i tak zajmują się zabawami i harcami. Bo przecież robią za krzywe zwierciadło, w którym odbijają się aktualne problemy i nastroje Polaków. Humor wciąż wynika tu ze zderzania ze sobą różnych światopoglądów. W tej wojnie polsko-polskiej bujny wujowy wąs ciągle przeciwstawiany jest wystylizowanemu zakręconemu wąsowi hipstera. Z tego względu w nowych odcinkach nie zobaczycie nic zabawniejszego, niż Darek dowiadujący się od Lewana, że Maria Konopnicka była lesbijką.

Ciarki zażenowania przejdą was po plecach za każdym razem, gdy bohaterowie będą wspominać o niebinarności asystenta Patrycji. Bo znowu mamy tu do czynienia z cringe'em, ale tym razem kontrolowanym nawet bardziej niż w 2. sezonie. Można przez to odnieść wrażenie, że serial nieco stępił swój pazur. Wciąż jednak potrafi wbić szpilę tam, gdzie najmocniej rozbawi i zaboli jednocześnie. Czasami wystarczy, że kamera zwróci naszą uwagę na jakiś drobny gest, bądź zmianę mimiki danej postaci. To są dobrze nam już znane zabiegi, ale twórcy nieraz pozwalają im wybrzmieć w inny niż dotychczas sposób. W nowych odcinkach chętnie wyciągają bowiem na wierzch to, czemu do tej pory pozwalali wypływać jedynie spomiędzy wierszy.

REKLAMA

Pracownicy Kropliczanki to oczywiście figury, z których mamy się w oczyszczający sposób pośmiać. Są to jednak też bohaterowie tragiczni. Dlatego może i ironicznie będziecie spoglądać na Patrycję próbującą dostać się do "klubu dużych chłopców", ale uronicie łezkę, gdy zobaczycie, jak samotnie spędza święta. Michał może mylić stalking z przeznaczeniem, ale jego pogoń za tą jedyną ujmie was za serca. Bo Polacy w "The Office PL" są poróżnieni niczym w prawdziwym życiu, ale jednak trzymają się razem. Te wszystkie żarty bawią, tylko ze względu na bijące z nich ciepło i empatię.

"The Office PL" w 3. sezonie otwarcie stało się sitcomem o szukaniu nici porozumienia, o wspólnocie ponad podziałami. Twórcy lubią to wielokrotnie podkreślać, przez co morałem serialu staje się zdanie wypowiedziane w pewnym momencie przez Darka. Słów: "jak my nie będziemy z nami, to kto będzie z nami" nie kieruje tak naprawdę do Michała, tylko do nas - widzów. Zbyt refleksyjna puenta? To inaczej: ze mną się nie napijesz?

Premiera 3. sezonu "The Office PL" 3 listopada. Tego dnia użytkownicy CANAL+ Online otrzymają dostęp do pierwszych trzech odcinków. Kolejne będą pojawiać się co tydzień w piątki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA