REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Widzowie są przerażeni horrorem, który podbija polskiego Netfliksa. Nie każdemu jest do śmiechu

„Uśmiechnij się” to film, który swoją oficjalną premierę miał w 2022 roku. Już wtedy wywołał wśród widzów niemałe poruszenie. Bardzo dużo i głośno mówiło się w sieci o tym, że tytuł ten wzbudza bardzo duże uczucie niepokoju. Po seansie ludzie wręcz bali się patrzeć na innych, ponieważ jakikolwiek uśmiech na obcej twarzy od razu przywodził na myśl sceny z filmu. Teraz ten wstrząsający horror pojawił się na platformie Netflix i przeraża dokładnie tak samo, jak dwa lata temu.

26.03.2024
20:17
Widzowie przerażeni filmem Uśmiechnij się, Smile, Netflix
REKLAMA

Swego czasu o produkcji „Uśmiechnij się” szczególnie głośno było na Tiktoku. Wielu użytkowników publikowało tam filmy, w których to ostrzegali przed seansem. Wspominali o tym, że tytuł może wręcz sprawić, że niektórzy widzowie nabawią się nowych traum. Zaznaczali, że nie jest to najlepsza propozycja dla osób szczególnie wrażliwych. Podkreślali również, że ludzkie uśmiechy mogą z minuty na minutę przestać kojarzyć się z czymś przyjemnym, a zaczną wzbudzać niepokój oraz strach. Wszystko to wyglądało jak sprawnie przeprowadzona akcja marketingowa. Na ten moment nie mamy żadnej oficjalnej informacji dotyczącej tego, czy faktycznie tak było. Trzymamy się zatem kurczowo wersji, że „Uśmiechnij się” rzeczywiście wywoływało u ludzi skrajne emocje. Jak widać, wciąż to robi. Tym razem za pośrednictwem serwisu Netflix.

REKLAMA

Więcej o horrorach czytaj na łamach Spider's Web:

Film Uśmiechnij się podbija Netfliksa, chociaż wszyscy się go boją

To już chyba swego rodzaju guilty pleasure. Najwyraźniej wiele osób interesuje to, czego inni ludzie tak bardzo bali się dwa lata temu. Możliwe też, że niektórzy użytkownicy trafili na ten tytuł przypadkowo. W takim razie należy im raczej współczuć niż zazdrościć. „Uśmiechnij się” to horror w reżyserii Parkera Finna. Opowiada historię dr Rose Carter (Sosie Bacon), która bierze udział w bardzo dziwnym zdarzeniu z udziałem pacjentki. Po tej sytuacji w jej życiu zaczynają dziać się podejrzane rzeczy. Nic nie wydaje się już być takie, jakie wcześniej. Z traumatycznej chwili zapamiętała głównie szeroki uśmiech na twarzy tajemniczej kobiety. To właśnie on będzie ją teraz prześladował. Film „Uśmiechnij się” sprawił, że wiele osób po seansie bało się wyjść normalnie na ulicę. Z pewnością w tym temacie nie pomogła akcja reklamowa, która miała miejsce podczas meczu baseballu w Stanach Zjednoczonych. Wśród kibiców na trybunach znaleźli się także nieruchomo stojący ludzie z demonicznym uśmiechem na ustach.

Akcja marketingowa przeprowadzona w ramach promocji filmu Uśmiechnij się

Teraz nie jest lepiej. Produkcja wciąż wzbudza bardzo niepokojące emocje. Od premiery minęły już dwa lata, a horror wciąż straszy tak samo. Wielu odbiorców skarży się na to, że Netflix odnowił u nich wcześniejszą traumę. Oczywiście wspominają o tym pół żartem, pół serio. Trzeba przyznać, że tytuł „Uśmiechnij się” ma w sobie coś przerażającego. Nie uderza to w widzów bezpośrednio, a ukryte jest gdzieś między wierszami. Nigdy nie wiadomo, kiedy i skąd nadejdzie. To prawdopodobnie jest w tym wszystkim najgorsze.

Reakcja na film Uśmiechnij się, dostępny na platformie Netflix (X)
REKLAMA

Film „Uśmiechnij się” można obejrzeć na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA