REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Co obejrzeć na SkyShowtime? Wybieramy najlepsze horrory na platformie

Jaki jest wasz ulubiony straszny film? Niezależnie od odpowiedzi, znajdziecie go na SkyShowtime. Na platformie, która właśnie zawitała do Polski, roi się od znakomitych horrorów. Nie brakuje tam tak klasyki, jak i produkcji, które dzisiaj wybijają rytm kina grozy. Szykujcie popcorn.

14.02.2023
19:19
skyshowtime horrory co obejrzeć
REKLAMA

Po miesiącach wyczekiwania SkyShowtime zawitało i do Polski. Z racji startu w naszym kraju platforma przygotowała specjalną ofertę dla rodzimych użytkowników, dzięki której za grosze zyskujemy dostęp do bogatej biblioteki filmów i seriali. Wśród tych pierwszych nie brakuje tytułów dla miłośników horrorów.

REKLAMA

SkyShowtime - horrory, które warto obejrzeć

Na SkyShowtime klasyka kina grozy idzie w parze z horrorami, które dzisiaj wybijają rytm gatunku. Te filmy przytłoczą was dusznym klimatem, porwą gęstą atmosferą, rozbawią morderstwami, a nawet morderstwami obrzydzą. Nie ma co zwlekać. Szykujcie popcorn i cieszcie krwawą rozrywką.

SkyShowtime - przeczytaj inne nasze teksty:

Green Room

Green Room - SkyShowtime

"Green Room" to co prawda bardziej thriller, ale na SkyShowtime znalazł się w zakładce horrory. Tym tropem będziemy więc podążać. Nie pozwolimy bowiem, aby ta produkcja gdzieś się zagubiła. Bo to jest petarda. Inaczej tego filmu określić się nie da. Napędzany jest punkrockową energią. Kapela, której piosenki to w skrócie "trzy akordy, darcie mordy" daje koncert dla neonazistów. Po występie muzycy stają się świadkami brutalnej napaści. Ucieczka z miejsca zbrodni przemienia się w bezpardonową walkę o życie. Jest więc brutalnie, szybko, a przede wszystkim głośno jak cholera.

Film dostępny na SkyShowtime.

Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

Tak się robi folkhorrory. Aż trudno uwierzyć, że to film debiutanta. Robert Eggers pewną ręką prowadzi swoją opowieść, cały czas zagęszczając akcję. Jest to historia rodziny, która wiedzie spokoje i bogobojne życie z dala od cywilizacji. Gdy jednak ginie nowo narodzony syn, a plony niszczeją, zaczyna się szukanie winnego. Spirala dramatycznych wydarzeń, gorzkich żali i wzajemnych oskarżeń nakręca się z każdą minutą. Klimat bardzo szybko zaczyna widza przygniatać, a potem już tylko naciska mocniej, mocniej i mocniej.

Film dostępny na SkyShowtime.

Mięso

Mięso - SkyShowtime

Ekstremalne kino inicjacyjne prosto z Francji. Justine zaczyna studiować weterynarię. Jest wegetarianką, ale nowi koledzy zmuszają ją do zjedzenia mięsa. I wtedy się zaczyna. W bohaterce budzą się kanibalistyczne skłonności. Jak daleko się posunie, aby zaspokoić żądzę? Oj, będzie pikantnie.

Film dostępny na SkyShowtime.

Psychoza

Ta scena pod prysznicem... To jest perełka kinematografii. Powstał już nawet o niej dokument ("78/52"). Ten montaż, dźwięk, muzyka, gra aktorska - są ponadczasowe. Jak raz zobaczycie to morderstwo, zostanie z wami na zawsze. Ale siła "Psychozy" nie opiera się tylko na nim. Cały ten film to majstersztyk i popis maestrii Alfreda Hitchcocka.

Film dostępny na SkyShowtime.

Krzyk 1-3

"Jaki jest twój ulubiony straszny film?" - po tym pytaniu nic już nie było takie same. Sukces "Krzyku" odmienił slashery, nasączając je postmodernistyczną samoświadomością (właściwie pierwszy zrobił to "Nowy koszmar Wesa Cravena", ale nie cieszył się on aż taką popularnością). Od tej pory zasady gry się zmieniły, ale atrakcje pozostały te same - napaleni nastolatkowie giną z rąk psychopatycznego mordercy. To najlepsza z możliwych zabawa w horror. Nic więc dziwnego, że produkcja zapoczątkowała całą serię, która dzisiaj ma już status legendy. Niedługo na ekrany kin wejdzie jej szósta odsłona. Warto więc przypomnieć sobie jak wyglądały jej początki. Na SkyShowtime znajdziecie trzy pierwsze części.

Filmy dostępne na SkyShowtime.

Hellraiser 5-6

No dobra. Po pierwszych trzech częściach jakość "Hellraisera" znacząco spadła. Seria zabrnęła w kilka (mnóstwo?) ślepych zaułków, ale przecież żadnego czasu z Pinheadem i cenobitami nie można uznać za stracony. Oni wiedzą jak się bawić i że przyjemność od bólu oddziela bardzo cienka granica. We "Wrotach piekieł" i "Drodze do piekła" nie brakuje więc krwawych scen. Za plus można też uznać, że zostają ujęte w poetykę czarnych kryminałów.

Filmy dostępne na SkyShowtime.

Candyman

Candyman - SkyShowtime

Uwaga! Po tym horrorze mogą wystąpić zaburzenia ze snem. Pomimo upływu lat, oryginalny "Candyman" nie stracił wiele swojego uroku. Ten klimat, zdjęcia, muzyka - wciąż potrafią ścisnąć widza za gardło. Sceny zabójstw bywają natomiast tak brutalne, że będą was prześladować jeszcze długo po seansie. Podobnie zresztą jak głos wcielającego się w tytułowego upiora Tony'ego Todda.

Film dostępny na SkyShowtime.

REKLAMA

SkyShowtime - jakie jeszcze horrory obejrzeć?

 • Smętarz dla zwierzaków
 • Uciekaj!
 • Dracula 2000
 • Śmierć nadejdzie dziś
 • Split
 • Gość
 • Szkolna zaraza
 • The Boy
 • Wizyta
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA