REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W kosmosie nikt nie usłyszy ich krzyków - a będzie ich sporo. Oto pierwszy zwiastun nowego "Obcego"

„Obcy: Romulus” to kolejny rozdział opowieści z cyklu „Alien”, który w 1979 r. zapoczątkował Ridley Scott. Do sieci trafił właśnie pierwszy materiał promocyjny - zwiastun, który zapowiada gęstą, niepokojącą atmosferę. I wiele zgonów. 

20.03.2024
18:06
obcy romulus filmy zwiastun trailer teaser kiedy premiera
REKLAMA

„Obcy: Romulus” to - jeśli nie liczyć crossoverów z Predatorem - 7. film z serii. Po tym, jak przy okazji „Prometeusza” powrócił do niej Ridley Scott, dając nam później „Przebudzenie” w 2017 r., stworzenie najnowszej odsłony zostało powierzone Fede Alvarezowi, autorowi docenionych horrorów i dreszczowców pokroju „Martwego zła”, „Nie oddychaj” czy „Dziewczyna w sieci pająka”. Warto dać filmowcowi szansę: to zdolny artysta, tymczasem Ridley Scott, no cóż, nie ma ostatnio najlepszej passy, a jego „Przymierze” zostało zmieszane z błotem przez... chyba wszystkich. 

Rzućmy okiem na zapowiedź tego, co upichcił dla nas Alvarez.

REKLAMA

Obcy: Romulus - zwiastun 7. filmu z serii Alien

Warto pamiętać, że Alvarez zorganizował jakiś czas temu specjalny seans nowego filmu, w trakcie którego siedział obok samego Scotta, twórcy uniwersum - bardzo zależało mu na prześledzeniu reakcji legendarnego reżysera na żywo. Wszystko wskazuje na to, że Scott spojrzał na swoje dziedzictwo z zachwytem: "Fede, co mogę powiedzieć? To jest zaje***te! Dialogi są wspaniałe. To ty jesteś scenarzystą?".

Czytaj więcej o Obcym w Spider's Web:

REKLAMA

"Alien: Romulus" to pierwsza odsłona franczyzy po przejęciu 20th Century Fox przez Disneya. Początkowo obraz miał wzmocnić ofertę streamingową, jednak ostatecznie włodarze postanowili skierować go do wybranych kin. Szczegóły fabuły pozostają owiane tajemnicą, widać jednak, że twórcy postanowili wrócić do korzeni serii (potyczka z ksenomorfami na pokładzie kosmicznego statku), choć fani mogą też spodziewać się wprowadzenia nowych, świeżych elementów. Mroczna estetyka teasera sporo obiecuje.

Obcy: Romulus - premiera 16 sierpnia 2024 roku. Pozostałe filmy z serii zobaczycie w Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA