REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kiedy "Venom 3" trafi do kin? Jest przybliżona data

Juno Temple niejako potwierdziła plotki, zdradzając, kiedy ruszą zdjęcia do filmu "Venom 3" i wbrew pozorom to nie jedyna ekscytująca informacja. Debiut najnowszego filmu z Tomem Hardym w roli głównej zapowiada bowiem największe od 2017 roku kasowe starcie gigantów - Marvela i DC.

13.06.2023
19:35
Kiedy "Venom 3" trafi do kin? Jest przybliżona data
REKLAMA

Mimo że emocjonujący pojedynek kasowy rozgrywał się będzie jesienią, to przeczuwam, że będzie naprawdę gorąco - w końcu Marvel i DC to dwa konkurujące ze sobą uniwersa. Starcie superbohaterów z dwóch różnych światów po raz pierwszy miało miejsce w 2011 roku, kiedy to filmy "X-Men: Pierwsza klasa" oraz "Green Lantern" zadebiutowały praktycznie w tym samym czasie, bo w czerwcu w zaledwie dwutygodniowym odstępie. Kolejne nastąpiło w 2017 roku przy okazji premier "Thor: Ragnarok" i "Liga Sprawiedliwości". W obu przypadkach szala zwycięstwa przechyliła się dość mocno na stronę Marvela. Dobrej passy nie przerwała także "Kapitan Marvel", która w roku 2019 rywalizowała z debiutującą miesiąc później produkcją "Shazam!", jednak to pojedynek "Thora" z "Ligą Sprawiedliwości" był do tej pory największy - film Marvela zarobił nieco ponad 850 milionów dolarów, a jego rywal - prawie 658 milionów dolarów, podaje Screen Rant.

REKLAMA
Zwiastun filmu "Venom 2: Carnage" (2021)

Tym razem jednak zwycięstwo Marvela może nie być takie oczywiste - okazuje się bowiem, że najnowszy "Venom 3" będzie konkurował z filmem "Joker: Folie à Deux", a ten na wielkich ekranach pojawi się na początku października 2024 roku.

Czytaj także:

Juno Temple zdradziła, kiedy ruszą zdjęcia do filmu "Venom 3"

Juno Temple, jedna z członkiń obsady najnowszej odsłony filmu "Venom", na sobotnim spotkaniu aktorów z serialu "Ted Lasso" w Saban Media Center zdradziła, że mimo wciąż trwającego strajku scenarzystów, prace nad produkcją trwają. Jak podaje Variety, aktorka dodała, że zdjęcia do filmu jeszcze się nie rozpoczęły, jednak mają wystartować bardzo szybko. Potwierdzałoby to niejako plotki, krążące wokół "Venoma", jakoby miałby on pojawić się w październiku 2024 roku - oznaczałoby to, że "Joker: Folie à Deux" i "Venom 3" zadebiutują w kinach w zaledwie miesięcznym odstępem czasowym.

Porównując box office obydwu filmów, wygląda na to, że "Joker" może w końcu odczarować złą passę i wygrać z Marvelem w kasowym pojedynku, wspinając się na sam szczyt. Produkcja z Joaquinem Phoenixem z 2019 roku zarobiła bowiem nieco ponad miliard na całym świecie, podczas gdy "Venom 2: Carnage" osiągnął wynik zaledwie 507 milionów dolarów.

REKLAMA

Zdjęcie główne: kadr ze zwiastunu "Venom 2: Carnage"

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA