REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zack Snyder zdradził oryginalne plany na DCEU. Tak prezentowałby się los Supermana

Za sprawą "Człowieka ze stali" Zack Snyder rozpoczął kinowe uniwersum superbohaterów DC. Jego rozwój nie poszedł mu jednak najlepiej, więc franczyzę czeka teraz restart. Do tej pory bez odpowiedzi pozostawało pytanie, jak potoczyłyby się losy granego przez Henry'ego Cavilla Supermana. W końcu jednak reżyser zdecydował się opowiedzieć o swoich planach.

02.05.2024
16:17
zack snyder superman henry cavill dc
REKLAMA

DCEU zmienia się w DCU. W dodatku pod wodzą dobrze znanego fanom superbohaterów Jamesa Gunna (i Petera Safrana). Twórca "Legionu samobójców. The Suicide Squad" i jego spin-offu "Peacemakera" zamierza zrestartować całe uniwersum. W kinie nowa odsłona franczyzy ruszy wraz z zapowiadanym od dawna "Supermanie" (wcześniej: "Superman: Legacy"), które ma się pojawić w przyszłym roku. W tytułowej roli zobaczymy w nim Davida Corensweta. Z tego właśnie względu saga Henry'ego Cavilla kończy się wraz z cameo w scenie po napisach końcowych "Black Adama".

A co by było gdyby Zack Snyder mógł dokończyć swoje DCEU? Szansy na to raczej nie dostanie, ale na szczęście nie musimy już się nad tym zastanawiać. Reżyser miał przygotowany plan na dalsze losy Supermana, którymi podzielił się w niedawnym wywiadzie. To właśnie pod nie szykował grunt w "Batmanie v Supermanie: Świcie sprawiedliwości" oraz "Lidze Sprawiedliwości".

REKLAMA

Superman - jak Zack Snyder chciał zakończyć DCEU?

W wywiadzie wideo z magazynem "GQ" Zack Snyder opowiada o swojej karierze. Jakie ma przemyślenia? Co się udało, co się nie udało. Mówiąc o DCEU zdradza, że kluczowym dla jego dalszych planów względem Supermana było zakończenie "Ligi Sprawiedliwości".

Zack Snyder - Superman - DCEU

[Superman] miał ulec Anty-Życiu, całkowicie zniszczony cofnąłby czas, aby móc stanąć do walki z Darkseidem. Jeśli wolisz... miałem w ten sposób zakończyć trylogię, pozwolić mu stać się tym obrońcą i - w pewnym sensie - zwrócić go ludzkości

- mówi Zack Snyder.

Po sukcesie reżyserskiej wersji "Ligi Sprawiedliwości" i pojawieniu się w "Black Adamie" fani mieli nadzieję, że sagę Henry'ego Cavilla uda się dokończyć. Chwilę potem aktor oznajmił, że jednak nie wraca na dłużej do roli superbohatera, bo całe uniwersum zostanie zrestartowane. W wizji Jamesa Gunna i Petera Safrana możemy spodziewać się weselszej wersji Supermana.

Więcej o Zacku Snyderze poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Po swojej przygodzie z DCEU Zack Snyder odszedł od superbohaterów. Teraz rozwija dla Netfliksa zupełnie inne uniwersum - science-fiction w stylu "Gwiezdnych wojen". Dwie części "Rebel Moon" są już na platformie dostępne. Reżyser pracuje już nad ich kontynuacją, a jego fani mogą spodziewać się niedługo ich reżyserskich wersji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA