REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Kino akcji ustępuje miejsca serialowi o księżniczce Piekieł. Subskrybenci Amazona docenili ten tytuł

Na liście najpopularniejszych filmów i seriali serwisu Amazon Prime Video nastąpiło istotne przetasowanie. Jasne, "Reacher" wciąż niepodzielnie rządzi tym rankingiem TOP 10, ale reszta listy gości sporo nieobecnych tam wcześniej produkcji. Co tym razem najchętniej oglądali polscy subskrybenci?

27.01.2024
8:59
amazon prime video filmy seriale co obejrzeć nowości reacher hazbin hotel
REKLAMA

Kino akcji wciąż gra pierwsze skrzypce na Amazon Prime Video. Satysfakcjonujący, gwarantujący pierwszorzędną i bezpretensjonalną rozrywkę "Reacher" utrzymuje prowadzenie; co ciekawe, z jakiegoś powodu gonią go dwa fatalne akcyjniaki z Gerardem Butlerem. Nic to: kolejne miejsca na liście, które wkrótce zapewne zostaną zajęte przez wyczekiwane nowości (debiutujące 26 stycznia "Ekspatki" z Nicole Kidman czy serial "Pan i Pani Smith", który wpadnie tam na początku lutego) należą do znacznie ciekawszych tytułów.

Więcej o filmach i serialach na Amazon Prime Video poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Amazon Prime Video: nowe filmy i seriale. Co oglądają Polacy?

Spuśćmy zasłonę milczenia na wspomniane dwa potworki i przyjrzyjmy się kolejnym pozycjom. O "Saltburn" już wspominaliśmy i polecaliśmy - jego popularność jest jak najbardziej zasłużona, a choć nie jest to obraz pozbawiony mankamentów, to choćby aspekty wizualne i aktorskie potrafią zachwycić. Zastanawiać może sukces dość anonimowej "Przeklętej rzeki", łotewskiego straszaka, który trudno nazwać ukrytą perełką, ale z jakiegoś powodu przyciągnął uwagę polskich klientów Bezosa. O "Zabójczej grze" już się wypowiadaliśmy (ja wiem, że Kaley Cuoco, David Oyelowo i Bill Nighy działają jak magnesy, ale tym razem warto stawić im opór); nowy "Jurassic World" to, cóż, marka, która przyciąga uwagę; "Różyczka 2" budzi mieszane uczucia, ale budzi zainteresowanie swoimi korzeniami, a "Wiking" to, cóż, kolejny kapitalny Robert Eggers.

Hazbin Hotel - Amazon Prime Video

Najciekawszą nowością na liście wydaje mi się jednak znakomity serial animowany pt. "Hazbin Hotel". To komedia muzyczna dla dorosłych, która skupia się na Charlie Morningstar - córce Lucyfera i księżniczce Piekła. Charlie poszukuje sposobu na zrehabilitowanie demonów i przeniesienie ich do Nieba - otwiera zatem specjalny resocjalizujący hotel, oferujący udręczonym duszom szansę na odkupienie. Serial został wyprodukowany przez A24 i studio animacji Bento Box Entertainment we współpracy z Amazon Studios. Jego twórczynią jest Vivienne „VivziePop” Medrano. Odcinek pilotażowy można w całości obejrzeć na YouTube (co ciekawe, w dużej mierze sfinansował go Patreon). 

Tytuł bardzo podkreśla swoją muzyczną tożsamość - i dobrze, bowiem ścieżka dźwiękowa z broadwayowskim sznytem jest absolutnie obłędna. Poza tym: humor. Sprośny, szokujący, krwawy - może wydawać się przesadzony, ale zazwyczaj trafia w sedno i naprawdę bawi. Czuć też twórcze ambicje, które tylko nieznacznie zostały przypiłowane przez korporacyjne wymogi. Urok, sceneria i wyborna obsada głosowa zapewnią wam przednią rozrywkę. Warto spróbować. 

REKLAMA

Amazon Prime Video - najpopularniejsze tytuły w tym tygodniu:

 1. Reacher
 2. Przerwany lot
 3. Kandahar
 4. Hazbin Hotel
 5. Przeklęta rzeka
 6. Saltburn
 7. Zabójcza gra
 8. Jurassic World Dominion
 9. Różyczka 2
 10. Wiking
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA