REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Amerykanie wymawiają nazwy polskich miast. W naszym kraju zgubiliby się szybciej, niż myślisz

Polski język należy podobno do jednego z najtrudniejszych, choć osobiście bez trudu wskazałabym inne, które brzmią dla mnie bardzo zagadkowo, takie jak japoński, chiński, fiński czy węgierski. Dla Amerykanów nasze głoski wydają się jednak wręcz niemożliwe do wypowiedzenia, a słowa takie jak "Łódź" czy "Grudziądz" budzą konsternację.

21.04.2015
11:30
Amerykanie próbują mówić po polsku. Zobacz wideo
REKLAMA
REKLAMA

Na BuzzFeedzie coraz więcej jest ostatnio Polski stąd i nie dziwi wideo, w którym Amerykanie próbują wymówić nazwy polskich miast. Najwięcej problemów sprawiły im oczywiście nasze znaki takie jak "ł", "ó" czy "sz", "czy", zwłaszcza kiedy w wyrazie widnieją obok siebie. Nie sądzę, by większość bohaterów filmu trafiła do odpowiedniego miejsca, gdyby tak wymawiając nazwy miast, spytała kogoś o drogę.

REKLAMA

Wideo jest zabawne i potwierdza obiegową opinię o naszym rodzimym języku. Ciekawe jak wypadłoby, gdyby Amerykanie próbowali wymówić takie zdania jak "Chrząszcz brzmi w  trzcinie w Strzebrzeszynie" czy "Stół z powyłamywanymi nogami". Cóż, byłoby chyba jeszcze śmieszniej... i bardziej niezrozumiale.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA