REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie obejrzeć film "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka"? Produkcja jest już dostępna w serwisach VOD

Jeśli chodzi o najzabawniejsze filmy z polskim dubbingiem, na których płacze się ze śmiechu, a kultowe dialogi zna niemal każdy, to jest to z pewnością "Shrek", "RRRrrr" oraz "Astreix i Obelix: Misja Kleopatra". Ten ostatni był drugą produkcją, kontynuującą filmową serię opartą o komiksowe historie, co zaowocowało kolejną częścią przygód o dzielnych Galach. "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka" w kinach zadebiutował w lutym tego roku i jest już dostępny w VOD.

13.07.2023
6:16
Gdzie obejrzeć film "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka"? Produkcja jest już dostępna w serwisach VOD
REKLAMA

"Jest rok 50 przed narodzeniem Chrystusa. Cała Galia podbita przez Rzymian. Cała? Nie. Jedna jedyna osada, zamieszkała przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór najeźdźcom" - ten wstęp niemal od razu przywołuje wspomnienia związane z jedną z najbardziej kultowych serii. Filmowe historie, które ożywiły komiksy autorstwa Rene Goscinnego i Alberta Uderzo, zna niemal każdy. Pierwszy film z serii o Asteriksie i Obeliksie - "Asterix i Obelix kontra Cezar" - zadebiutował w 1999 roku i już wtedy widzowie pokochali wyjątkową historię o dzielnych Galach, którzy po spożyciu magicznego napoju zyskują nadludzką siłę.

REKLAMA

Do tej pory powstało pięć ekranizacji komiksowych historii - 3 lata po pierwszej produkcji zadebiutował "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra", a później "Asterix na olimpiadzie". Ostatni raz najnowsze przygody przyjaciół z wioski Galów zostały przedstawione w filmie z 2012 roku - "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" - i po ponad dekadzie widzowie doczekali się najnowszej części z serii, czyli "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka", która zadebiutowała w polskich kinach w lutym tego roku i jest już dostępna w VOD.

Gdzie obejrzeć film "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka"? Produkcja jest dostępna m.in. w serwisie Canal+

"Asteriks i Obeliks: Imperium smoka" to kolejna część filmowej serii o Asteriksie i Obeliksie, dzielnych Galach i przyjaciołach, którzy jak zwykle będą musieli sprostować pewnemu wyzwaniu. Tym razem, na prośbę księżniczki Sass-Yi oraz jej wiernego ochroniarza i fenickiego kupca, Galowie wyruszą w długą podróż na Daleki Wschód, gdzie będą musieli uratować Cesarzową Chin, matkę księżniczki. Ich misja nie ukryje się jednak przed czujnym okiem Juliusza Cezara, który już zaciera ręce i zbiera swoją armię, by podbić orientalną krainę. W Asteriksa wcielił się Guillaume Canet, natomiast rolę Obeliksa po raz pierwszy zagrał inny niż Gerard Depardieu aktor - Gilles Lellouche.

REKLAMA

"Asteriks i Obeliks: Imperium smoka" dostępny jest w ramach wypożyczenia w serwisach Canal+, Polsat Box Go, Rakuten oraz Player.

Zwiastun filmu "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka" (2023)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA