REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Po 7 latach Beastie Boys wrócą na scenę. Wydarzenie wyreżyseruje Spike Jonze

Wraz ze śmiercią Adama „MCA” Yaucha w 2012 roku skończyła się też działalność Beastie Boys. Zespół powróci jednak na scenę, a pieczę nad tym wydarzeniem będzie trzymać reżyser takich filmów,  jak „Ona” oraz „Być jak John Malkovich”.

15.03.2019
21:58
beastie boys powrót na scenę spike jonze
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnim filmem Spike’a Jonze’a jest wspomniany obraz z Joaquinem Phoenixem i głosem Scarlett Johansson z 2013 roku. Reżyser nie jest chyba jeszcze gotowy na nowy kinowy projekt, ale zaangażował się we współpracę ze słynną nowojorską grupą raperów. Ich wspólnym przedsięwzięciem będzie sceniczne „Beastie Boys Story: As Told Michael Diamond & Adam Horovitz”.

Spektakl, bo w takich kategoriach należy rozpatrywać projekt, będzie wystawiany tylko przez trzy noce w Filadelfii i Nowym Jorku.

Niestety nie ma planów na to, aby show miało zawitać na Stary Kontynent, ale można chyba śmiało założyć, że całość wcześniej czy później trafi na nośniki DVD i Blu-ray (nie zostało to jednak potwierdzone). Światowa premiera wydarzenia odbędzie się 5 kwietnia w filadelfijskim Tower Theatre, a następnie w Kings Theatre na Brooklynie w Nowym Jorku w dniach 8 i 9 kwietnia.

Dalsze szczegóły na temat projektu pozostają tajemnicą. Całość będzie jednak łączyć muzykę na żywo z ustnym przekazem historii powstania Beastie Boys i stania się przez trio ikoną rapu. Poniżej znajduje się oficjalne wideo zapowiadające wydarzenie:

Połączenie sił przez Beastie Boys i Spike’a Jonze’a było czymś naturalnym. To on odpowiada za najsłynniejsze teledyski grupy.

Jonze zrobił dla tria obrazki do Time For Livin’, Rickey’s Theme, Don't Play No Game That I Can't Win, Sure Shot i co najważniejsze, do Sabotage. Ostatni z wymienionych klipów to rzecz wręcz kultowa. Twórca ma zresztą na koncie szereg teledysków dla innych muzyków, na przykład Only One Kanye Westa i Paula McCartneya czy 100% Sonic Youth.

REKLAMA

Ostatnim wydawnictwem Beastie Boys pozostaje „Hot Sauce Committee Part Two” z 2011 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA