REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Bracia Sun” od Netfliksa skasowani. Nie pomogła zdobywczyni Oscara w obsadzie

Netflix nie ma litości dla seriali, które nie spełniają jego oczekiwań. Mogą cieszyć się uznaniem widzów i krytyków, ale jeśli tylko nie zrobią odpowiednich wyników, zaraz trafiają do kosza. Tak też się stało z "Braćmi Sun".

04.03.2024
9:19
bracia sun netflix serial akcji
REKLAMA

"Bracia Sun" to komediowy serial akcji, w którym po zamachu na swego ojca syn bossa tajwańskiej triady rusza do Los Angeles, aby chronić matkę i młodszego brata. Razem muszą naprawić nadszarpnięte rozłąką relacje, żeby uniknąć śmierci z rąk jednego z wielu wrogów. Biorąc pod uwagę, że produkcja zadebiutowała 4 stycznia, Netflix mocnym uderzeniem rozpoczął 2024 r. Tak by się przynajmniej mogło zdawać.

"Bracia Sun" cieszą się aktualnie 84 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. Krytycy zachwalają tę mieszankę "przemocy i słodkości", doceniając jednocześnie grę aktorską. W obsadzie znajdziemy bowiem zdobywczynię Oscara Michelle Yeoh, która rolą matki głównego bohatera skradła również serca widzów. Użytkownicy Netfliksa też bowiem serial chwalą.

Więcej o skasowanych serialach Netfliksa poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Bracia Sun - dlaczego Netflix skasował serial akcji?

"Bracia Sun" cieszyli się całkiem sporą popularnością. Po premierowym tygodniu wylądowali bowiem w globalnej topce najpopularniejszych tytułów Netfliksa. Użytkownicy platformy spędzili przy nich łącznie ponad 30 mln godzin (4,1 mln pełnych wyświetleń), przez co produkcja zajęła 5. miejsce zestawienia najchętniej oglądanych seriali anglojęzycznych. Utrzymywała się na liście przez kolejnych parę tygodni. Jak podaje What's On Netflix dobiła w ten sposób do ponad 126 mln godzin i 17,20 mln pełnych wyświetleń.

REKLAMA

Nic dziwnego, że twórcy byli pełni optymizmu w kwestii ewentualnej kontynuacji. Wcielający się w główną rolę Sam Song Li opowiadał portalowi DigitalSpy, jak to cała ekipa uważa, że jest więcej do opowiedzenia. "Na szczęście nie jest to serial limitowany, więc mamy nadzieję na kolejne odsłony" - zdradził.

Seriale Netfliksa muszą jednak spełniać oczekiwania platformy. Ich wyniki porównywane są z ewentualnymi kosztami kolejnego sezonu. Na tej podstawie serwis decyduje, czy opłaca mu się przedłużyć kolejną produkcję. W przypadku "Braci Sun" odpowiedź brzmiała: nie. Deadline potwierdził bowiem niedawno, że usługa postanowiła tytuł skasować po 1. sezonie.

1. sezon "Braci Sun" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA