REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #46

Wu-Tang Clan wracają nowym krążkiem po siedmiu latach, co niewątpliwie jest ważkim wydarzeniem. Jednakże w tym tygodniu dominuje Mary J. Blige, która wydała świetny album "The London Sessions". Co poza tym? W Cyfrowych nowościach czekają na was bardzo przyjemne premiery muzycne, które przydadzą się w te zimne, grudniowe dni.

02.12.2014
20:23
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #46
REKLAMA
REKLAMA

Beans on Toast

Gatunek: folk

Zimne poranki, popołudnia i wieczory. Nadszedł najwyższy czas na porcję dobrego folku przy kubku ciepłej herbaty. Przez dobre country mam oczywiście na myśli Beans on Toast, czyli Brytyjski artysta, który własnie zawędrował do serwisów streamingowych z nowym albumem. Proste melodie, przygrywające banjo i durne teksty wymieszane z mądrymi. W obu przypadkach wulgaryzmów nie brakuje.

Hound

Gatunek: hard rock/garage rock

Ok, koniec z plumkaniem na gitarze i leniwymi akordami, czas na porządne riffy i walenie w gary. Hound sięgają do najbrudniejszych brzmień, które dały początek fali brytyjskiego heavy metalu. Zespół bardzo przypomina wczesne dokonania Queens Of The Stone Age, a także cięższe momenty Black Sabbath. Nie jest to wybitne gitarowe granie, które zostaje w pamięci, ale z pewnością dostarcza energii na leniwe zimowe dni.

Kiesza
Gatunek: EDM

Kiesza - kanadyjska wokalista słynna z piosenki, w której przeważają powtarzane w kółko samogłoski - wydała właśnie drugi krążek. Chociaż może to dziwić, "Sound of Woman" jest już drugim longplayem w dorobku Kieszy. Oczywiście album zawiera hit brytyjskich parkietów, czyli Hideaway.

Mary J. Blige

Gatunek: deep house/soul/UK garage

Mary J. Blige powraca ze świetnym, genialnie brzmiącym albumem "The London Sessions". Krążek porywa od pierwszych minut, ale najlepsza jest ta część elektroniczna. Do deep house'u głos Blige pasuje idealnie, co zresztą udowodnili już chłopacy z Disclosure, a co więcej, na "The London Sessions" można znaleźć kawałki niezwykle energetyczne i natychmiastowo wpadające w ucho.

She & Him

Gatunek: jazz/indie pop

Zmieniamy klimat na bardziej kameralny, a elektroniczne brzmienia na akustyczne. She & Him, czyli duet Zooey Deschanel i M. Wardem, nagrał kolejny subtelny album zawierający klasyczne kawałki jazzowe i popowe, które świetnie nadają się na romantyczną kolację.

Sleepmakeswaves

Gatunek: post rock

Tym razem bez wokalu. Sleepmakeswaves wydali kolejną płytę, przy której czas płynie niezmiernie szybko. Zmiany tempa i nastrojów powodują, że album "Love of Cartography" wciąga bardzo szybko.

Wu-Tang Clan

Gatunek: hip-hop

Wu-Tang Clan nareszcie po 7 latach przerwy wydali nowy album - "A Better Tomorrow". Skład z Nowego Jorku może się postarzał, ale nie zmienił swojego brzmienia. To wciąż te same oldschoolowe, eastcoastwoe beaty i flow płynący od pierwszych minut krążka. "A Better Tomorrow" to pozycja obowiązkowa dla każdego fana hip-hopu.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA