REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robią film „Diabeł ubiera się u Prady 2”. O czym opowie i kto powróci do swoich ról?

To już oficjalne: będzie „Diabeł ubiera się u Prady 2”. Scenarzystka oryginalnego filmu, Aline Brosh McKennna, producentka Wendy Finnerman oraz Disney połączyli siły, by dać światu sequel ikonicznego już hitu z 2006 r., który pochyli się nad współczesnymi problemami branży wydawniczej.

09.07.2024
8:06
diabeł ubiera się u prady 2 film kiedy premiera o czym obsada emily blunt disney
REKLAMA

Na ogłoszenie filmu „Diabeł ubiera się u Prady 2” fani oryginału musieli czekać aż 18 lat - a do czasu premiery miną zapewne co najmniej kolejne 2. Pierwsze doniesienia potwierdzają powrót Meryl Streep oraz Emily Blunt do ról kolejno Mirandy Priestly oraz Emily Charlton. Póki co nic nie wiadomo o ewentualnym występie Anne Hathaway, która w pierwszym filmie grała główna rolę. Co ciekawe, jeszcze w kwietniu artystka przyznała w jednym z wywiadów, że jej zdaniem kontynuacja raczej nie powstanie. Warto jednak pamiętać, że jej bohaterka pod koniec „jedynki” odeszła z modowej branży, w związku z czym nieobecność tej postaci byłaby jak najbardziej sensowna.

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy?

REKLAMA

Diabeł ubiera się u Prady 2: o czym opowie film?

Informację o tym, że Disney planuje kontynuację prac nad filmem „Diabeł ubiera się u Prady 2”, na pokładzie którego znalazły się autorka oryginalnej wersji i Finnerman, jako pierwszy przekazał serwis Puck. Pierwsze szczegóły fabuły zdradzają, że sequel pokaże nam Mirandę pod koniec jej kariery, w chwili podjęcia nieco rozpaczliwej próby ożywienia umierającego biznesu wydawniczego (cóż, w końcu nastał zmierzch tradycyjnej formy wydawania magazynów) - by to zrobić, musi skonfrontować się z byłą asystentką, Emily Charlton, obecnie wpływową dyrektorką potężnego holdingu zrzeszającym wiele znanych marek.

Diabeł ubiera się u Prady 2

Disney, który posiada prawa do marki, pozwolił producentce znaleźć scenarzystkę, która stworzy nową historię - Finerman zdecydowała się na ponowne zaangażowanie McKenny, autorki pierwszej fabuły. Tamten skrypt powstał na bazie powieści Lauren Weisberger pod tym samym tytułem z 2003 r. Wygląda jednak na to, że filmowy sequel nie będzie adaptacją książkowego, który Weisberger wydała w 2013 („Zemsta ubiera się u Prady: Diabeł powraca”). Wynika to zapewne z chęci opowiedzenia bardziej aktualnej historii - obie książki dotyczą bowiem innej epoki w branży, która już dobiegła końca.

Czytaj więcej o filmowych nowościach w Spider's Web:

REKLAMA

„Diabeł ubiera się u Prady” odniósł wielki sukces - przy budżecie wynoszącym 35 mln dol zarobił ponad 326 mln. Doczekał się też dwóch nominacji do Oscara (w tym za najlepszą rolę pierwszoplanową dla Streep) oraz został nagrodzony Złotym Globem. Obraz opowiada historię dziewczyny zagubionej w świecie nowojorskiej mody, która pragnie rozpocząć pracę w dużym magazynie. Pewnego dnia dostaje pracę, za którą „miliony dziewczyn dałoby się zabić” i zostaje asystentką naczelnej redaktorki ekskluzywnego pisma o modzie. Bohaterka ma nadzieję, że otworzy jej to drogę do wielkiej kariery, jednak jej bezwzględna szefowa okazuje się kobietą z piekła rodem.

Film obejrzycie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA