REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Może teraz się uda? Doom doczeka się nowej ekranizacji

Czeka nas kolejna ekranowa adaptacja kultowej serii gier wideo. Universal Pictures przygotowuje nową wersję filmu Doom. Główną rolę zagra w nim Amy Manson.

27.04.2018
20:55
Doom film
REKLAMA
REKLAMA

Podobno ekranizacje gier wideo obłożone są swego rodzaju klątwą. Zapoczątkować ją miał film Super Mario Bros. z 1993 r. i od tamtego czasu mało która adaptacja zebrała pozytywne recenzje i spodobała się widzom. Do tego grona zalicza się Street Fighter, Lochy i smoki czy Doom. Ten ostatni zawiódł pomimo obsady składającej się z Dwayne’a Johnsona czy Rosamund Pike i bardzo ciekawej sceny imitującej first-person shootera. Teraz jest szansa, że wymażemy z pamięci obraz Andrzeja Bartkowiaka.

Doom doczeka się bowiem nowej ekranizacji.

Projektem zajmuje się Universal Pictures, a konkretnie jego filia Universal 1440 Entertainment. To skrzydło odpowiada za filmy, które nie trafiają do kin, więc premiery należy spodziewać się na płytach Blu-Ray i DVD oraz serwisach streamingowych. Nie wiadomo kiedy będziemy mogli obejrzeć film, choć zdjęcia mają ruszyć już niedługo w Bułgarii.

Nie warto od razu zrażać się faktem, że Universal nie chce dystrybuować filmu w kinach. Choć w serwisach streamingowych zdarza się mnóstwo kiepskich produkcji, to niektóre pozycje trzymają naprawdę przyzwoity poziom. Lepiej być dobrej myśli i poczekać do pierwszych recenzji obrazu.

Wiadomo, że tym razem centralną postacią Doom będzie kobieta.

REKLAMA

Główną rolę powierzono Amy Manson, znaną z występów w serialu Dawno, dawno temu czy filmie T2: Trainspotting. W produkcji ma się również pojawić Nina Bergman. Za kamerą ma stanąć Tony Giglio, reżyser Teorii chaosu czy S.W.A.T.: Under Siege.

Zapoczątkowana w 1993 r. seria Doom to jedna z najpopularniejszych franczyz gier wideo w historii. Pierwsza odsłona, stworzona przez id Software, była jedną z najważniejszych gier lat 90. Wówczas przy pomocy różnych broni gracz musiał przedzierać się przez hordy wrogo nastawionych kosmicznych stworów. W 2016 r. ukazał się reboot trzech poprzednich części serii, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez graczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA