REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze seriale Amazon Prime Video według widzów. Oto 15 mocnych tytułów

Amazon Prime Video cały czas walczy o uwagę polskich widzów, nie tylko promocjami na cenę abonamentu. Usługa światowego giganta to przede wszystkim świetne treści oryginalne, w tym doceniane przez widzów i krytyków seriale. Wybieramy tytuły docenione przez społeczność.

23.02.2023
7:52
najlepsze seriale amazon prime
REKLAMA

Oryginalne serialowe produkcje Amazon Prime, które znalazły się na liście najlepszych, były wysoko oceniane zarówno przez użytkowników serwisu Filmweb, jak i IMDb. Dlatego aby dostać jak najbardziej wiarygodne oceny, zestawiliśmy ranking obu serwisów i z wyników wyciągnęliśmy średnią.

REKLAMA

Najlepsze seriale Amazon Prime: 15. "Opowieści z Pętli"

Serial na podstawie powieści Simona Stalenhaga przedstawia historię mieszkańców małego miasteczka, którzy żyją nad Pętlą – maszyną zmieniającej rzeczywistość. Odblokowuje i odkrywa ona tajemnice wszechświata, przez co zjawiska, które jedynie w teorii znajdowały się w obrębie sciencie fiction, teraz dzieją się naprawdę.

Ocena: 7.5

Serial "Opowieści z Pętli" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Opowieści z pętli"

14. Carnival Row

W czasach wiktoriańskich w jednym z miasteczek grasuje seryjny morderca. Jego celem są nadprzyrodzone stworzenia. Sprawę prowadzi detektyw, który niespodziewanie staje się głównym podejrzanym. To jednak nie będzie jego jedyny problem – okazuje się, że polowanie na mityczne stworzenia ujawnia potwora, groźniejszego niż te złapane do tej pory. W rolach głównych Orlando Bloom i Cara Delevingne.

Ocena: 7.6

Serial "Carnival Row" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Carnival Row"

13. Walka z Goliatem

Billy McBride, prawnik i współzałożyciel prestiżowej firmy Cooperman McBride, zamienił wygodny fotel w kancelarii na łóżko w pokoju hotelowy, a salę rozpraw na bar, gdzie nie stronił od alkoholu. Mężczyzna do tej pory zajmował się jedynie drobnymi sprawami sądowymi, jednak pewnego dnia okazuje się, że będzie musiał porzucić dotychczasowe, nędzne życie, aby wygrać prawdopodobnie najważniejszą sprawę w swoim życiu i zawalczyć przeciwko starej firmie.

Ocena: 7.7

Serial "Walka z Goliatem" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime - zwiastun czwartego sezonu serialu "Goliat"

12. Jack Ryan

Serial akcji na podstawie książki mistrza powieści sensacyjnych – Toma Clancy’ego, gdzie w tytułowego Jacka Ryana wcielił się znakomity John Krasinski. W pierwszym sezonie główny bohater, analityk CIA, odkrywa serię podejrzanych transakcji, których trop prowadzi do islamskiego terrorysty, zamierzającego zaatakować Stany Zjednoczonego. W kolejnym sezonie Jack Ryan znajdzie się w samym środku wojny politycznej w Wenezueli, a trzecia część serii skupiać się będzie na powstrzymaniu wskrzeszenia byłego Związku Radzieckiego.

Ocena: 7.8

Serial "Jack Ryan" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime - zwiastun pierwszego sezonu serialu "Jack Ryan"

11. Człowiek z wysokiego zamku

Co by było, gdyby w latach 60. historyczne wydarzenia potoczyły się zupełnie odwrotnie? Serial "Człowiek z wysokiego zamku" odpowiada na to pytanie, tworząc alternatywną historię, w której to Naziści podbijają Europę i obydwie Ameryki, tworząc bombę atomową, a Amerykanie prowadzą odmienne życie, przez podział ich państwa między Japonię i III Rzeszę.

Ocena: 7.8

Serial "Człowiek z wysokiego zamku" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Człowiek z wysokiego zamku"

10. Mozart w miejskiej dżungli

Gdy maestro Thomas dosłownie oddaje dyrygencką pałeczkę w New York Symphony młodemu i ekstawagenckiemu Rodrigo, rozpoczyna się prawdziwy konflikt. Muzyczna produkcja Amazon Prime to komediodramat pełen ambicji, miłości i pieniędzy, gdzie po opadnięciu kurtyny dzieją się rzeczy niezwykłe.

Ocena: 7.9

Serial "Mozart w miejskiej dżungli" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Mozart w miejskiej dżungli"

9. Dobry omen

David Tennant jako Demon, w spółce z Michaelem Sheenem – Aniołem, będą musieli zapobiec rozpętaniu się prawdziwego Armagedonu, by ocalić ukochaną od sześciu tysięcy lat Ziemię. Przeszkodzić im w tym może jedenastoletni Antychryst, na którym spoczywa zniszczenie całego świata. Demon i Anioł postanawiają zatem współpracować, aby uratować ludzkość, jednak najpierw będą musieli odnaleźć chłopca.

Ocena: 7.9

Serial "Dobry omen" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Dobry omen"

8. Poplątana

Ten wyjątkowy serial animowany, wykonany został techniką rotoskopową, która polega na odmalowaniu żywych aktorów w celu stworzenia animacji, opowiada historię dwudziestoośmioletniej Almy. Kiedy dziewczyna ulega niebezpiecznemu wypadkowi samochodowemu, odkrywa w sobie umiejętności, które pozwalają jej na wpływanie na bieg czasu. Alma postanawia je wykorzystać, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak umarł jej ojciec.

Ocena: 8.0

Serial "Poplątana" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Poplątana"

7. Wojna z narkotykami

Po trzydziestu pięciu latach od zamordowania amerykańskiego agenta DEA przez meksykańskich baronów narkotyków, trzech byłych pracowników kartelu postanowiło ujawnić prawdę na temat morderstwa i odkryć jego szczegóły. Ich wspomnienia zostały zebrane w miniserialu dokumentalnym "Wojny z narkotykami".

Ocena: 8.0

Serial "Wojna z narkotykami" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Wojna z narkotykami"

6. Legenda Vox Machiny

Do tej pory dla grupy odmieńców, członków Vox Machiny, ważniejszy był łatwy zarobek i tanie piwo. Jednak w obliczu zagrożenia królestwa, banda awanturników zbiera się w sobie i wychodzi przed szereg, aby bronić królestwo Exandrii. A tylko oni są w stanie przywrócić sprawiedliwość.

Ocena: 8.1

Serial "Legenda Vox Machiny" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Legenda Vox Machiny"

5. Bosch

Gdy detektyw Bosch z wydziału zabóstw w Los Angeles odnajduje zakopane w lesie zwłoki trzynastoletniego chłopca, rozpoczyna się śledztwo. Jednak to nie jedyny problem Boscha – nie cichną bowiem oskarżenia w kierunku detektywa o zamordowanie seryjnego mordercy podczas próby zatrzymania. Podczas prowadzonej sprawy mężczyzna będzie się musiał zmierzyć nie tylko z tajemniczą zbrodnią, ale również ze swoją przeszłością.

Ocena: 8.2

Serial "Bosch" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Bosch"

4. Wspaniała pani Maisel

Serial nagrodzony między innymi Złotym Globem i kilkunastoma nagrodami Emmy rozgrywa się w 1985 roku w Nowym Jorku, gdzie Midge Maisel wraz z mężem i dziećmi prowadzi bogate i poukładane życie. Do czasu. W pewnym momencie Midge będzie musiała podjąć decyzję, w czym sprawdzi się najlepiej i w efekcie gospodyni domowa zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w świecie stand-up’u.

Ocena: 8.4

Serial "Wspaniała pani Maisel" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Wspaniała pani Maisel"

3. Niezwyciężony

Animowany serial dla dorosłych to historia siedemnastoletniego Marka Graysona, który po odziedziczeniu supermocy, dołącza do swojego ojca i trafia do grona najpotężniejszych superbohaterów na Ziemi. Aż w pewnym momencie marzenia chłopaka przerywa jedno wstrząsające wydarzenie.

Ocena: 8.5

Serial "Niezwyciężony" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Niezwyciężony"

2. The Boys

Co może się wydarzyć, kiedy superbohaterowie wykorzystają swoje moce w nieco innym kierunku niż ten, który znamy? Na to pytanie odpowie serial "The Boys", w którym superbohaterowie stają się tak popularni, jak celebryci, a ich władzę i wpływy można porównać do tych, które dzierżą najpotężniejsi politycy. Do czasu, gdy grupa mężczyzn postanawia zemścić się na herosach i ujawnić ich sekrety.

Ocena: 8.5

Serial "The Boys" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "The Boys"

Najlepsze seriale Amazon Prime Video: 1. Fleabag

Nie jest to kolejna historia w stylu Bridget Jones, choć mimo spojrzenia na świat pełnego ironii i czarnego humoru, może rozbawić to łez. "Fleabag" to wielokrotnie nagradzana historia o trzydziestokilkuletniej kobiecie, która próbuje odnaleźć się w londyńskiej rzeczywistości i pozbierać się po niedawno przeżytej tragedii.

Ocena: 8.6

REKLAMA

Serial "Fleabag" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun drugiego sezonu serialu "Fleabag"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA