REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze seriale Amazon Prime Video. Oto TOP 20 tytułów

Kto buszował w bibliotece Prime Video, ten wie, że właściwie każdy znajdzie tam coś dla siebie - od filmów akcji, poprzez mocne thrillery i horrory, aż po lekkie komedie i produkcje romantyczne. Subskrybenci cenią sobie szczególnie wyjątkowe seriale, które powstały pod szyldem platformy od Amazona. Wybraliśmy TOP 20 najpopularniejszych i uwielbianych przez widzów tytułów.

02.04.2024
17:47
prime video najlepsze seriale top 20
REKLAMA

Amazon Prime Video cały czas walczy o uwagę polskich widzów nie tylko promocjami na cenę abonamentu, ale również sporą biblioteką rozmaitych produkcji. Usługa światowego giganta to przede wszystkim świetne treści oryginalne, w tym doceniane przez widzów i krytyków seriale. Wybraliśmy 20 najlepszych tytułów dostępnych na platformie.

REKLAMA

Spis treści:

Najlepsze seriale Amazon Prime Video: 20. Harlan Coben: Schronienie

Bohaterem serialu "Schronienie" jest Mickey Bolitar (Jaden Michael), nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara. Po śmierci ojca Mickey rozpoczyna nowe życie na przedmieściach New Jersey, co oznacza również zmianę szkoły i wyprowadzka do nielubianego wuja. Kiedy pewnego dnia znika nowa uczennica, chłopak, ogromny miłośnik zagadek, wraz z przyjaciółmi - Spoonem (Adrian Greensmith) i Emą (Abby Corrigan) - rozpoczyna śledztwo, które prowadzi ich na trop szokującego spisku.

Serial "Harlan Coben: Schronienie" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Harlan Coben: Schronienie"

19. Rój

Twórcami serialu "Rój" są Donald Glover i Janine Nabers. Satyryczna produkcja w formie mrocznego thrillera psychologicznego skupia się na Dre (Dominique Fishback), młodej kobiecie, która popada w obsesję na punkcie gwiazdy popu - Ni'jah. Dre jest gotowa nawet zabić, jeśli ktoś obrazi jej idolkę. Kiedy niespodziewanie umiera siostra dziewczyny, bohaterka wyrusza w morderczą eskapadę po Stanach Zjednoczonych, przyjmując rozmaite tożsamości ku chwale piosenkarki, brutalnie rozprawiając się z każdym, kto nie szanuje jej ukochanej artystki.

Serial "Rój" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Rój"

18. Opowieści z pętli

Serial "Opowieści z pętli" Nathaniela Halperna na podstawie powieści Simona Stalenhaga o tym samym tytule przedstawia historię mieszkańców małego miasteczka, którzy żyją nad Pętlą - maszyną zmieniającą rzeczywistość. Odblokowuje i odkrywa ona tajemnice wszechświata, przez co zjawiska, które w teorii znajdowały się w obrębie science fiction, teraz dzieją się naprawdę. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Rebecca Hall jako Loretta, Duncan Joiner jako Cole, Daniel Zolghadri jako Jakob, Tyler Barnhardt jako Danny Jansson, Stefanie Estes jako Sarah, Jane Alexander jako Klara oraz Jonathan Pryce jako Russ.

Serial "Opowieści z Pętli" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Opowieści z pętli"

17. Poplątana

Ten wyjątkowy serial animowany autorstwa Raphaela Bob-Waksberga i Kate Purdy wykonany został techniką rotoskopową, która polega na odmalowaniu żywych aktorów w celu stworzenia animacji. Jego fabuła skupia się na 28-letniej Almie. Kiedy dziewczyna ulega niebezpiecznemu wypadkowi samochodowemu, odkrywa w sobie umiejętności, które pozwalają jej na wpływanie na bieg czasu. Alma postanawia je wykorzystać, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak umarł jej ojciec. Głównej bohaterce głosu użyczyła Rosa Salazar.

Serial "Poplątana" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Poplątana"

16. Mozart w miejskiej dżungli

"Mozart w miejskiej dżungli" Romana Coppoli i Alexa Timbersa opowiada historię nowojorskiej orkiestry, która po opadnięciu kurtyny trafia do świata seksu i narkotyków. Bohaterem produkcji jest maestro Thomas (Malcolm McDowell), który oddaje dyrygencką pałeczkę w New York Symphony młodemu i ekstrawagenckiemu Rodrigo (Gael Garcia Bernal). I właśnie wtedy rozpoczyna się prawdziwy konflikt. Muzyczna produkcja od Amazona to pełen ambicji, miłości i pieniędzy komediodramat, gdzie po opadnięciu kurtyny i oklaskach od publiczności dzieją się rzeczy niezwykłe.

Serial "Mozart w miejskiej dżungli" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Mozart w miejskiej dżungli"

15. Pan i Pani Smith

"Pan i Pani Smith" Donalda Glovera i Francesci Sloane to nowa wersja kultowej produkcji "Mr. & Mrs. Smith" z 2005 r. z Angeliną Jolie i Bradem Pittem w rolach głównych. Serial skupia się na dwojgu nieznajomych, którzy dostają pracę w tajemniczej agencji szpiegowskiej. By wieść wspaniałe życie w świecie wywiadu, pławić się w bogactwie, luksusach i podróżach po całym świecie, muszą jednak przyjąć nową tożsamość w zaaranżowanym małżeństwie jako Pan John Smith (Donald Glover) i Pani Jane Smith (Maya Erskine). Od teraz bohaterowie będą musieli nie tylko brać udział w ryzykownych misjach, ale również mierzyć się z nowymi wyzwaniami w ich związku. Sytuacja skomplikuje się jeszcze bardziej, kiedy okaże się, że oboje zaczynają żywić do siebie głębsze uczucie.

Serial "Pan i Pani Smith" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Pan i Pani Smith"

14. Daisy Jones and the Six

Akcja serialu "Daisy Jones and the Six" Willa Grahama rozpoczyna się w 1977 r., kiedy członkowie tytułowego zespołu mieli u stóp cały świat. Temperamenty Billy Dunne (Sam Claflin) oraz żywiołowa Daisy Jones (Riley Keough) sprawili, że grupa muzyczna osiągnęła wyżyny sławy. Jednak po koncercie na stadionie Soldier Field w Chicago zespół niespodziewanie się rozpadł. Z biegiem czasu, po wielu latach od tego wydarzenia, członkowie Daisy Jones & the Six postanowili wyznać prawdę na temat tamtych wydarzeń, pisząc na nowo niepowtarzalną historię zespołu, który runął, będąc u szczytu sławy.

Serial "Daisy Jones and the Six" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Daisy Jones and the Six"

13. Legenda Vox Machiny

Serial animowany "Legenda Vox Machiny" stworzony przez Chrisa Prynoskiego i Critical Role skupia się na ekipie odmieńców-najemników z Exandrii. Do tej pory dla grupy członków Vox Machiny ważniejszy był łatwy zarobek i tanie piwo. Jednak w obliczu zagrożenia królestwa, banda awanturników zbiera się w sobie i wychodzi przed szereg, aby bronić swoje królestwo, bo tylko oni są w stanie przywrócić sprawiedliwość. Bohaterom głosów użyczyli: Laura Bailey, Ashley Johnson, Liam O'Brien, Marisha Ray, Sam Riegel, Travis Willingham, Taliesin Jaffe, Matthew Mercer oraz Grey Griffin.

Serial "Legenda Vox Machiny" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Legenda Vox Machiny"

12. Walka z Goliatem

Bohaterem produkcji "Walka z Goliatem" Davida E. Kelleya i Jonathana Shapiro jest Billy McBride (Billy Bob Thornton), prawnik i współzałożyciel prestiżowej firmy Cooperman McBride. Mężczyzna zamienił jednak wygodny fotel w kancelarii na łóżko w pokoju hotelowym, a salę rozpraw - na bar, gdzie nie stroni od alkoholu. Do tej pory Billy zajmował się jedynie drobnymi sprawami sądowymi, jednak pewnego dnia okazuje się, że będzie musiał porzucić dotychczasowe, nędzne życie, aby wygrać prawdopodobnie najważniejszą sprawę w swoim życiu i zawalczyć przeciwko starej firmie.

Serial "Walka z Goliatem" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime - zwiastun czwartego sezonu serialu "Walka z Goliatem"

11. Carnival Row

Akcja serialu "Carnival Row" rozgrywa się w czasach wiktoriańskich, kiedy w jednym z miasteczek grasuje seryjny morderca. Jego celem są nadprzyrodzone stworzenia. Sprawę prowadzi detektyw, który niespodziewanie staje się głównym podejrzanym. To jednak nie będzie jego jedyny problem - okazuje się, że polowanie na mityczne stworzenia ujawnia potwora, groźniejszego niż te złapane do tej pory. W obsadzie znaleźli się m.in. Orlando Bloom, Cara Delevingne, David Gyasi, Karla Crome, Indira Varma, Tamzin Merchant, Simon McBurney, Alice Krige oraz Jared Harris.

Serial "Carnival Row" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Carnival Row"

10. Bosch

Bohaterem serialu "Bosch" autorstwa Michaela Connelly'ego i Erica Ellisa Overmyera jest tytułowy detektyw Harry Bosch z wydziału zabójstw w Los Angeles (Titus Welliver). Gdy śledczy odnajduje zakopane w lesie zwłoki 13-letniego chłopca, rozpoczyna się śledztwo. Jednak to nie jedyny problem Boscha - nie cichną bowiem oskarżenia w kierunku detektywa o zabójstwo seryjnego mordercy podczas próby zatrzymania. Prowadząc mroczna sprawę, Bosch będzie musiał zmierzyć się nie tylko z tajemniczą zbrodnią, ale również ze swoją przeszłością.

Serial "Bosch" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Bosch"

9. Dobry omen

W serialu "Dobry omen" Neila Gaimana David Tennant jako Demon, w spółce z Michaelem Sheenem w roli Anioła, będzie musiał zapobiec rozpętaniu się prawdziwego Armagedonu, by ocalić ukochaną od 6 tys. lat Ziemię. Bohaterom przeszkodzić w tym może jedynie 11-letni Antychryst, na którym spoczywa zniszczenie całego świata. Demon i Anioł postanawiają zatem współpracować, aby uratować ludzkość, jednak najpierw będą musieli odnaleźć chłopca. W obsadzie znaleźli się także: Anna Maxwell Martin, Jon Hamm, Adria Arjona, Michael McKean, Jack Whitehall, Miranda Richardson oraz Mireille Enos.

Serial "Dobry omen" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Dobry omen"

8. Koło czasu

Fabuła serialu Rafe Judkins - "Koło czasu" - osadzona jest w świecie fantasy i skupia się na losach Moiraine (Rosamund Pike). Bohaterka jest członkinią niezwykle potężnej, żeńskiej organizacji - Aes Sedai. Kiedy Moiraine przybywa do miasteczka Two Rivers, natychmiast wyrusza w niebezpieczną podróż po całym świecie. Towarzyszy jej pięciu młodych wieśniaków, a według przepowiedni jeden z nich ma być Smokiem Odrodzonym, który albo zniszczy, albo ocali ludzkość.

Serial "Koło czasu" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Koło czasu"

7. Człowiek z wysokiego zamku

Co by było, gdyby w latach 60. historyczne wydarzenia potoczyły się zupełnie odwrotnie? Serial "Człowiek z wysokiego zamku" Franka Spotnitza odpowiada na to pytanie, tworząc alternatywną historię, w której to Naziści podbijają Europę i obydwie Ameryki, tworząc bombę atomową, a Amerykanie prowadzą odmienne życie, przez podział ich państwa między Japonię i III Rzeszę. W obsadzie znaleźli się m.in. Alexa Davalos, Luke Kleintank, DJ Qualls, Cary-Hiroyuki Tagawa, Rupert Evans, Joel De La Fuente, Rufus Sewell, Arnold Chun oraz Bernhard Forcher.

Serial "Człowiek z wysokiego zamku" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Człowiek z wysokiego zamku"

6. Wspaniała pani Maisel

Akcja serialu "Wspaniała pani Maisel" Amy Sherman-Palladino, który został nagrodzony 22 statuetkami Emmy i trzema Złotymi Globami rozgrywa się w 1985 r. w Nowym Jorku, gdzie Midge Maisel (Rachel Brosnahan) wraz z mężem i dziećmi prowadzi bogate i poukładane życie... do czasu. W pewnym momencie Midge będzie musiała podjąć decyzję, w czym sprawdzi się najlepiej i w efekcie gospodyni domowa zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w świecie stand-upu.

Serial "Wspaniała pani Maisel" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Wspaniała pani Maisel"

5. Jack Ryan

"Jack Ryan" to serial Carltona Cuse'a i Grahama Rolanda na podstawie książki Toma Clancy'ego, mistrza powieści sensacyjnych, gdzie w tytułowego Jacka Ryana wcielił się John Krasinski. W pierwszym sezonie główny bohater, analityk CIA, odkrywa serię podejrzanych transakcji, których trop prowadzi do islamskiego terrorysty zamierzającego zaatakować Stany Zjednoczone. W kolejnym sezonie Jack Ryan znajdzie się w samym środku wojny politycznej w Wenezueli, a trzecia część serii skupia się na powstrzymaniu wskrzeszenia byłego Związku Radzieckiego.

Serial "Jack Ryan" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime - zwiastun pierwszego sezonu serialu "Jack Ryan"

4. The Expanse

Serial "The Expanse" Marka Fergusa i Hawka Ostby rozgrywa się setki lat w przyszłości, kiedy Układ Słoneczny został skolonizowany przez ludzi, a nad Ziemią kontrolę sprawują Narody Zjednoczone. W nowej rzeczywistości Mars jest niepodległą potęgą militarną, a zasoby Pasa Asteroid, na których bazują planety, czyli powietrze i woda, są cenniejsze niż złoto. Między Ziemią, Marsem a Pasem już od dekad wzrasta napięcie, które przybliża te trzy miejsca do wojny. Tutaj wystarczy jedna iskra. W obsadzie znaleźli się m.in. Thomas Jane, Shohreh Aghdashloo, Steven Strait, Cas Anvar, Florence Faivre, Wes Chatham, Dominique Tipper, Cara Gee oraz Athena Karkanis.

Serial "The Expanse" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime - zwiastun serialu "The Expanse"

3. Niezwyciężony

"Niezwyciężony" autorstwa Roberta Kirkmana i Cory'ego Walkera to animowany serial dla dorosłych, który opowiada historię 17-letniego Marka Graysona (głosu użyczył Steven Yeun). Chłopak, po odziedziczeniu supermocy, dołącza do swojego ojca i trafia do grona najpotężniejszych superbohaterów na Ziemi. W pewnym momencie piękne marzenia chłopaka przerywa jedno wstrząsające wydarzenie.

Serial "Niezwyciężony" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "Niezwyciężony"

2. Fleabag

Nie jest to kolejna historia w stylu Bridget Jones, choć mimo spojrzenia na świat pełnego ironii i czarnego humoru, może rozbawić to łez. "Fleabag" to wielokrotnie nagradzana historia o 30-letniej kobiecie, która próbuje odnaleźć się w londyńskiej rzeczywistości i pozbierać się po niedawno przeżytej tragedii. Fleabag (Phoebe Waller-Bridge) jest uparta, często pyskata i sarkastyczna. Nie może powstrzymać się od żartów, nawet jeśli to najmniej odpowiedni moment. Randkuje z wieloma mężczyznami, jednak niewiele z tych relacji ma dla niej głębsze znaczenie, a okazjonalnie spotyka się również z kobietami. Mimo wielu trudnych sytuacji, główna bohaterka jest bardzo otwarta, nie boi się nawiązywać nowych znajomości i próbować rzeczy, których dotąd nie próbowała.

Serial "Fleabag" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun drugiego sezonu serialu "Fleabag"

Najlepsze seriale Amazon Prime Video: 1. The Boys

"The Boys" to amerykański serial Erika Kripkego i Evana Goldberga oparty o serię komiksów Gartha Ennisa i Daricka Robertsona o tym samym tytule. Przedstawia on zepsutych przez sławę i władzę skorumpowanych superbohaterów, którzy pracują dla potężnej korporacji Vought. Grupa The Boys, chcąc ujawnić prawdę o Siódemce, czyli głównej drużynie korporacyjnych bohaterów, wyrusza w podróż, odkrywając coraz mroczniejsze sekrety uwielbianych przez społeczeństwo fałszywych herosów. W skład ekipy wchodzą: Ojczyznosław (Antony Starr), Gwiezdna (Erin Moriarty), Hugh "Hughie" Campbell Jr. (Jack Quaid), William "Billy" Rzeźnik (Karl Urban), Czuła Królowa (Dominique McElligott), Głęboki (Chace Crawford), Pośpieszny (Jessie T. Usher), Cycuś Glancuś (Laz Alonso) oraz Madelyn Stillwell (Elisabeth Shue).

Serial "The Boys" obejrzysz tutaj.

Amazon Prime Video - zwiastun serialu "The Boys"
REKLAMA

O produkcjach Amazon Prime Video przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA