REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Barbie uhonorowało Polkę. Nasza biegaczka została wzorem dla nowej lalki

Ewa Swoboda pochwaliła się na Instagramie wyjątkową współpracą. Firma Barbie postanowiła stworzyć lalkę, która została zainspirowana polską lekkoatletką. Jest dziewiątą sportsmenką, która została wyróżniona tytułem Barbie Role Model.

22.05.2024
10:14
ewa swoboda barbie
REKLAMA

Lekkoatletka Anita Włodarczyk, narciarka Kelly Sildaru, skateboardzistka Sky Brown, tenisistka Naomi Osaka, gimnastyczka Milena Baldassarri - to tylko kilka kobiet, które otrzymały tytuł Barbie Role Model. Firma Barbie od jakiegoś czasu wyróżnia historie i postawy wyjątkowych kobiet, aby inspirować dziewczynki do wiary w to, że niemożliwe nie istnieje, a w przyszłości mogą robić to, co chcą. "Wiara dziewczynek w to, że mogą być, kim chcą, to dopiero początek. Prawdziwa zmiana nastąpi, kiedy zobaczą, że te marzenia naprawdę się spełniają" - czytamy na stronie Barbie.

REKLAMA

Ewa Swoboda dołącza do grona Barbie Role Model. Pokazała swoją lalkę Barbie

Z okazji 65. rocznicy powstania Barbie firma Mattel uhonorowała dziewięć sportsmenek tytułem Barbie Role Model. Obok tenisistki Venus Williams, piłkarki Christine Sinclair, piłkarki Mary Fowler, bokserki Estelle Mossely, gimnastyczki Alexy Moreno, gimnastyczki Rebeki Andrade, atletki Susany Rodriguez i pływaczki Federiki Pellegrini znalazła się również polska lekkoatletka i biegaczka Ewa Swoboda.

W mediach społecznościowych Swobody pojawił się wpis, w którym sportowczyni pochwaliła się stworzoną na jej wzór lalką i tym, że dołączyła do grona tych wyjątkowych kobiet:

Przedstawiam Wam… lalkę Barbie Ewę Swobodę! Jestem przeszczęśliwa, że Barbie doceniła moją historię i wyróżniła mnie obok ośmiu innych niesamowitych sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model. Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Jako mała dziewczynka bawiłam się lalkami, a teraz mam własną lalkę Barbie, która wygląda ja - jedyny taki egzemplarz na Świecie

- napisała.
REKLAMA

Swoboda podsumowała swój wpis słowami, które w pełni pokrywają się z mottem Barbie i tych kobiet, które zostały uhonorowane tytułem Barbie Role Model:

Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób

- podsumowała.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA