REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Max: najlepsze polskie seriale. Wybieramy TOP 10 produkcji

Serwis HBO Max został zastąpiony przez Max. Zmieniła się jednak nie tylko nazwa, ale również oferta platformy, w której znajdziemy mnóstwo popularnych polskich seriali - do biblioteki Max wpadły bowiem uwielbiane przez widzów produkcje, które do tej pory były dostępne wyłącznie na Playerze. Wybraliśmy 10 najlepszych.

11.06.2024
11:31
max polskie seriale top 10
REKLAMA

To już oficjalne - pożegnaliśmy HBO Max, a przywitaliśmy po prostu Max. Skrócona nazwa paradoksalnie nie oznacza, że dostaniemy mniej, o czym możemy się przekonać już dzisiaj. Nowa platforma oferuje dostęp do treści z bibliotek Warner Bros., Discovery Channel, HBO, CNN, Cartoon Network, Adult Swim, Animal Planet, TNT czy Eurosport. Wśród produkcji, które będzie można obejrzeć na platformie, znajdą się nie tylko treści spod szyldu HBO Max, ale również Warner Bros. Discovery, w tym te wyprodukowane przez TVN i na potrzeby Playera. Oznacza to, że uwielbiane przez widzów seriale znalazły swój nowy dom. Jakie to produkcje?

REKLAMA

Max: najlepsze polskie seriale - TOP 10

Do biblioteki Max trafiły zarówno popularne programy TVN, takie jak "Top Model", "Kuchenne rewolucje", "Azja Express" czy "Agent - Gwiazdy", jak i kultowe seriale. Wśród nich znajdują się doceniane tytuły sprzed lat, m.in. "Na wspólnej", "Kryminalni", "Przepis na życie" czy "39 i pół", ale również te nowsze produkcje, które do tej pory można było oglądać w serwisie Player. Wybraliśmy TOP 10.

Spis treści:

Skazana

Na tę premierę czekało wielu widzów. W Max zadebiutował już 1. odcinek 4. sezonu serialu "Skazana", a także 3 poprzednie sezony. Fabuła produkcji, która powstała w oparciu o reportaż Ewy Ornackiej, skupia się na Alicji Mazur (Agata Kulesza), ambitnej sędzi Sądu Okręgowego. Kiedy kobieta zostaje oskarżona o morderstwo, którego nie popełniła, trafia do zakładu karnego, gdzie spada na sam dół więziennego łańcucha pokarmowego. Sytuację zaognia fakt, że w nowej rzeczywistości będzie musiała stawić czoła więźniarkom, na które wcześniej na sali sądowej wydała wyrok. Alicja szybko orientuje się, że przetrwa tylko wtedy, gdy przyjmie obowiązujące za kratami zasady gry, w czym wspiera ją koleżanka z celi - Pati (Aleksandra Adamska).

Najnowsze odcinki serialu "Skazana" obejrzysz w serwisie Max.

Ślepnąc od świateł

"Ślepnąc od świateł" to popularna adaptacji powieści Jakuba Żulczyka skupiająca się na dilerze Kubie (Kamil Nożyński), którego poukładane życie w ciągu zaledwie tygodnia zaczyna zmieniać się w chaos. Akcja serialu rozgrywa się w okolicach Bożego Narodzenia - do Kuby odzywają się wówczas klienci, w tym gwiazdy, politycy i celebryci, z prośbą o wszelkiego rodzaju używki na imprezy firmowe. Tymczasem młody diler, zmęczony swoim życiem, postanawia uciec do Argentyny. Okazuje się jednak, że Warszawa nie da mu odejść tak łatwo, szczególnie, że z więzienia wychodzi gangster starej daty - "Dario" (Jan Frycz).

Chyłka

Czy pojawienie się Max to dobry moment na rewatch "Chyłki"? Zdecydowanie tak. Produkcja pojawiła się co prawda na platformie jeszcze za czasów HBO Max, ale jeśli ją przegapiliście, to z pewnością warto do niej wrócić. Serialowa adaptacja powieści kryminalnych Remigiusza Mroza podąża śladami tytułowej Joanny Chyłki (Magdalena Cielecka), bezkompromisowej, odważnej i niepokornej prawniczki, która wraz ze swoim nowym aplikantem Kordianem Oryńskim (Filip Pławiak) podejmuje się prowadzenia nawet tych z góry przegranych spraw.

Wszystkie sezony serialu "Chyłka" obejrzysz w serwisie Max.

Szadź

Inną serialową adaptacją, na którą warto rzucić okiem, jest produkcja kryminalna "Szadź". Serial oparty o powieść Igora Brejdyganta o tym samym tytule skupia się na policjantce Agnieszce Polkowskiej (Aleksandra Popławska) oraz na jej zawodowym partnerze, Tomaszu Mrówcu (Bartosz Gelner), którzy zostają zaangażowani w śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa kobiety w lesie niedaleko Opola. Kiedy wychodzi na jaw, że kobieta padła ofiarą seryjnego mordercy, śledczy szybko odkrywają tożsamość sprawcy - jest nim religioznawca i wykładowca na uniwersytecie, Piotr Wolnicki (Maciej Stuhr). Z biegiem czasu okazuje się, że Polkowska nieprzypadkowo została uwikłana w sprawę zabójstw młodych dziewcząt. Policjantka za wszelką cenę będzie starała się zdemaskować prowadzącego podwójne życie Wolnickiego i odkryć, co tak naprawdę łączy ją z seryjnym mordercą.

Zwiastun serialu "Szadź"

Behawiorysta

"Behawiorysta" to kolejna serialowa adaptacja książki Remigiusza Mroza. Produkcja skupia się na pojedynku Gerarda Edlinga (Robert Więckiewicz), wykładowcy i eksperta w dziedzinie kinezyki oraz Horsta Zeigera (Krystian Pesta), wycofanego maniaka komputerowego i nieprzewidywalnego mordercy. Gdy Edling, rozszyfrowawszy Zeigera, próbuje powstrzymać go przed popełnieniem brutalnej zbrodni, okazuje się, że makabryczne widowisko jest transmitowane online na oczach tysięcy widzów. W tych niecodziennych warunkach tytułowy behawiorysta będzie musiał odgadnąć kolejny krok swojego przeciwnika.

Serial "Behawiorysta" obejrzysz w serwisie Max.

Mój agent

W serwisie Max można również obejrzeć serial komediowy "Mój agent", który przedstawia losy współpracujących z aktorami agentów. Są oni często nie tylko wsparciem w interesach czy negocjatorami kontraktów, ale również powiernikami tajemnic i przyjaciółmi. Produkcja śledzi natomiast losy Doroty (Paulina Walendziak), która postanawia znaleźć pracę w przemyśle filmowym i w tym celu udaje się do Warszawy, gdzie mieszka jej ojciec. Marek (Marek Gierszał), który jest pracownikiem prestiżowej Agencji Aktorskiej Krantz, zupełnie nie spodziewa się jednak odwiedzin córki, o której istnieniu nie powiedział ani swojej żonie, ani synowi. W wyniku splotu nieoczekiwanych zdarzeń, Dorota zostaje zatrudniona właśnie w agencji swojego ojca.

Lipowo. Zmowa milczenia

Serial "Lipowo. Zmowa milczenia", który powstał w oparciu o powieść Katarzyny Puzyńskiej, to kolejna propozycja dla miłośników kryminalnych produkcji. Jego akcja rozgrywa się w tytułowym Lipowie, gdzie mieszkańcy tworzą hermetyczną społeczność, w której każdy każdego dobrze zna i nic się przed nikim nie ukryje. Sielankę, którą postanowili roztaczać wokół siebie mieszkańcy Lipowa, przerywa przyjazd Weroniki Nowakowskiej (Julia Kijowska), pisarki z Warszawy, która pracuje nad swoją kolejną powieścią. W pierwszych dniach pobytu Weronika odkrywa, że w miasteczku dzieją się podejrzane rzeczy, a wśród mieszkańców zapanowała zmowa milczenia. Pisarka wraz z szefem policji (Piotr Pacek) postanawia zbadać sprawę, kiedy wkrótce po jej przyjeździe ginie zakonnica.

Serial "Lipowo. Zmowa milczenia" obejrzysz w serwisie Max.

Pułapka

"Pułapka" to polski serial kryminalno-sensacyjny, który skupia się na historii Olgi Sawickiej (Agata Kulesza), jednej z najpopularniejszych pisarek powieści kryminalnych. Kobieta, zmagając się z traumatycznymi przeżyciami i demonami z przeszłości, szuka inspiracji do swojej kolejnej powieści. Kiedy trafia na reportaż telewizyjny o zaginionej dziewczynce z domu dziecka, postanawia odwiedzić placówkę. Na miejscu zwraca uwagę na zamkniętą w sobie nastolatkę Ewę (Marianna Gierszewska) i postanawia dowiedzieć się o niej czegoś więcej, prosząc o pomoc zaprzyjaźnioną policjantkę, Justynę (Joanna Kulig). Ciekawość pisarki spowoduje, że zostanie ona uwikłana w śmiertelnie niebezpieczne śledztwo, z którym związek ma skrywający wiele mrocznych tajemnic dom dziecka.

O polskich serialach przeczytasz w Spider's Web:

Pati

Jeśli jesteście fanami seriali "Skazana", do gustu z pewnością przypadnie wam serial "Pati". Produkcja skupia się na historii tytułowej koleżanki Alicji Mazur z celi (Aleksandra Adamska) zanim ta trafiła do więzienia. Kobieta musiała stawić czoła wielu życiowym przeciwnościom - za sprawą nieodpowiedzialnej matki uwikłanej w przestępczy półświatek i narkotyki, to właśnie ona musiała zajmować się swoim rodzeństwem. Mimo to pozostała osobą charyzmatyczną i niepowtarzalną, która przezwyciężała wszystko swoją bezczelnością i wyjątkowym poczuciem humoru.

Spin-off serialu "Skazana" - "Pati" - obejrzysz w serwisie Max.

REKLAMA

Odwróceni

Jednym z seriali, które warto obejrzeć na platformie Max, jest także produkcja "Odwróceni". Produkcja z 2008 r. skupia się na podinspektorze Sikorze (Artur Żmijewski), który zajmuje się rozpracowywaniem mafii pruszkowskiej i wołomińskiej. Chcąc posadzić bandytów na ławie oskrażonych, Sikora będzie musiał nawiązać współpracę z Blachą (Robert Więckiewicz). Czy gangster przejdzie na jego stronę? A może to właśnie Sikora przejdzie na stronę mafii?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA