REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Facebook ukrył szachy w Messengerze. Jest nawet opcja rozgrywki ze swoim rozmówcą

Nie pierwszy raz dowiadujemy się, że jakaś aplikacja albo usługa posiada w kodzie znacznie więcej, niż tylko linie gwarantujące odpowiednie działanie. Facebook dla przykładu pozwala na rozgrywkę w Szachy. O ile wie się, jak je uruchomić.

03.02.2016
16:35
Facebook ukrył sekretne szachy w Messengerze
REKLAMA
REKLAMA

Facebook to dla wielu użytkowników nie tylko platforma do śledzenia fikcyjnego, wykreowanego życia znajomych, ale również podstawowy komunikator tekstowy czy nawet najważniejsze miejsce z grami. Założę się jednak, że nigdy nie zdarzyło się wam grać w oknie rozmowy ze swoim znajomym. O dziwo, jest taka możliwość.

Aby Facebook pozwolił na partyjkę szachów w oknie rozmowy, wystarczy wpisać komendę @fbchess play

facebook szachy 2 class="wp-image-59295"

Po naciśnięciu klawisza enter, tobie jak i twojemu rozmówcy wyświetli się kwadratowa plansza, na której pojawią się odpowiednie figury. Niestety, na ten moment poruszać nimi można jedynie wydając tekstowe komendy. Aby zobaczyć pełną ich listę, wystarczy wpisać w oknie rozmowy @fbchess help.

REKLAMA

Jestem ciekaw,czy szachy w oknie dialogowym Facebooka to coś więcej, niż tylko sympatyczny sekret wszyty w kod przez programistów. Grę możemy uruchomić zarówno w aplikacji dedykowanej mobilnym systemom, jak również w oknie stacjonarnej przeglądarki internetowej. Oznacza to pewną uniwersalność, którą z powodzeniem można by wykorzystać przy kolejnych projektach.

Nie trzeba być wizjonerem, aby mieć z tyłu głowy potencjalne możliwości. Wyobraźcie to sobie - w czasie rozmowy znajomy rzuca wam wyzwanie w pokera. Mając przed oczami karty, trudniej będzie zrezygnować z zabawy, niż w przypadku jednego z dziesiątek powiadomień w stylu „Nowak prosi cię o serca w Candy Crush Jelly Saga”. Gdyby w czasie rozgrywki dało się w czytelny sposób pisemnie korespondować, byłaby to bardzo ciekawa forma „zmuszania” graczy do spędzania czasu na portalu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA