REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube /
  3. Dzieje się

Blowek zdetronizowany. Tytuł TOP 1 na polskim YouTubie przejął inny twórca

Na polskim YouTubie w 2023 roku doszło to kilku istotnych roszad. Karol „Friz” Wiśniewski wspiął się właśnie na pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych polskich twórców YouTube'owych.

23.10.2023
9:00
friz top 1 polski youtube blowek rezigiusz stuu wardęga
REKLAMA

Do 22 października TOP 1 polskiego YouTube'a - czyli polskim twórcą z największą liczbą subskrybentów - był Blowek, czyli Karol Gązwa. Swoją przygodę z tworzeniem kontentu na tę platformę zaczynał jeszcze w gimnazjum - w 2011 roku. Jako drugi youtuber w Polsce przekroczył magiczny próg miliona subskrybentów. Jego pierwsze filmy były związane, rzecz jasna, z Minecraftem; z czasem na kanale twórcy zaczęły pojawiać się też materiały o innych grach, poradniki czy lifehacki.

Karol „Friz” Wiśniewski, założyciel popularnej Ekipy, zaczynał w 2010 roku filmem o jeździe na rolkach; późniejsze materiały poświęcał przede wszystkim tematyce Minecrafta i Pokemon Go. Czerpał inspiracje od zagranicznych i polskich twórców, sięgając po nowe formaty (m.in pranki), w końcu - w 2018 roku - zakładając słynny zespół internetowych twórców. 22 października 2023 roku Friz wyprzedził Blowka. 

Czytaj więcej o polskim YouTubie na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Friz nowym TOP 1 polskiego YouTube'a

Dziś tj 22.10.2023 spełniam największe marzenie z tamtych lat i naprawdę płacze jak to pisze. To pierdola, jakaś cyferka, ale pokazuje moja drogę, poświęcenia i serducho jakie w tym zostawiłem, a to znaczy okropnie dużo. Dziękuję wszystkim ludziom których spotkałem w trakcie tej przygody, ale tez WAM kochani, to wspólny sukces (...)

TOP 1 YOUTUBA SORY BLOWEK ALE NARAAAAA HAHAA

- ogłosił Friz (pisownia oryginalna).
REKLAMA

Choć od dłuższego czasu Friz mógł poszczycić się większą liczbą wyświetleń, tytuł króla i TOP 1, czyli youtubera z największą liczbą subskrybentów w Polsce, należał właśnie do Blowka. Aż do teraz.

Do 16 października 2023 roku Friz uzyskał 5,1 mln subskrybentów, a wszystkie jego filmy wyświetlono ponad dwa miliardy razy. Już dwa lata temu "Forbes" określił go mianem drugiego najbardziej popularnego influencera w Polsce.

Trzecie miejsce wciąż należy do youtubera z Rybnika, reZigiusza. Czwarte zajmuje przebywający obecnie w brytyjskim areszcie Stuu Burton, a na piątym rozgościł się Sylwester Wardęga.

Friz
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA