REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W "Gdzie jest Dory" Disney wprowadził pierwszą transpłciową postać

Wchodzący na ekrany kin 16 czerwca (w Polsce dzień później) film animowany "Gdzie jest Dory" będzie przełomowy dla należącego do The Walt Disney Company studia Pixar. Po raz pierwszy w historii wytwórni w jej produkcji pojawi się postać LGBT. I to być może wcale nie jedna.

14.06.2016
10:20
W Gdzie jest Dory Disney wprowadził pierwszą transpłciową postać
REKLAMA
REKLAMA

Źródłem tych doniesień jest wypowiedź Ellen DeGeneres udzielona USA Today. DeGeneres, która w oryginalnej wersji językowej użycza głosu postaci tytułowej bohaterki, wyznała, że w "Gdzie jest Dory" pojawi się transseksualna płaszczka. To pierwszy w historii Pixara (a także Disneya) przypadek, w którym do filmu wprowadzana jest postać ze środowiska LGBT. Co ciekawe, wypowiedź DeGeneres była kontynuacją komentarza dotyczącego krążących od jakiegoś czasu plotek, że w produkcji tej pojawi się jednopłciowa para.

Ellen DeGeneres nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła tych pogłoskom. Skomentowała jedynie fryzurę jednej z bohaterek (widocznej w 1:08 minucie tego zwiastuna) tych spekulacji, nazywając ją "okropną".

REKLAMA
gdzie jest dory 2 class="wp-image-70794"

Przypomnijmy, że niedawno pojawiła się petycja "No Princess for Queen Elsa", w której grupa osób silnie reprezentowana między innymi przez środowiska LGBT namawiała Disneya, by Elsa, bohaterka "Krainy Lodu", w sequelu dokonała coming out-u i ogłosiła, że jest homoseksualna. Autorzy petycji argumentują, że umieszczenie takiego wątku w filmie animowanym pomoże młodym ludziom w pogodzeniu się z własną seksualnością. Póki co stanowisko wytwórni w tej kwestii pozostaje nieznane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA