REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

James Bond - gdzie obejrzeć wszystkie filmy? Agent 007 pojawił się w VOD

Czas na zmrożenie ginu do martini i zakup zielonych oliwek, bo lada chwila w jednym serwisów VOD pojawią się wszystkie części z serii o Jamesie Bondzie. Gdzie jeszcze obejrzeć kultowe produkcje z agentem 007? Sprawdzamy.

04.08.2023
7:21
Gdzie obejrzeć wszystkie filmy z serii o Jamesie Bondzie? Agent 007 pojawił się w VOD
REKLAMA

James Bond, który po raz pierwszy pojawił się w 1953 roku na kartach powieści Iana Fleminga, zyskał sławę dzięki filmom, które są jedną z najdłużej emitowanych i jednocześnie jedną z najbardziej dochodowych serii filmowych. Na ten moment w cyklu znajduje się 25 produkcji, w których rolę Jamesa Bonda odtworzyli kolejno Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan oraz Daniel Craig. Ten ostatni pożegnał się już z rolą kultowego superszpiega i pozostaje czekać na informację, który aktor zastąpi Craiga w kolejnych produkcjach. Tymczasem warto odbyć filmową podróż do przeszłości i obejrzeć w VOD wszystkie produkcje, które do tej pory powstały.

REKLAMA

Gdzie obejrzeć wszystkie filmy z serii o Jamesie Bondzie?

Franczyza obejmuje 25 filmów o Jamesie Bondzie. Pierwsza produkcja zadebiutowała w 1962 roku i od tej pory aż do 1967 roku w superszpiega wcielił się Sean Connery. W szóstej części z serii na ekranie pojawił się George Lazenby, by 2 lata później jego miejsce ponownie zajął pierwszy odtwórca roli Bonda.

Cykl z Seanem Connerym i Georgem Lazenbym

Serię przygód Jamesa Bonda rozpoczyna film "Doktor No" z 1962 roku. W tej części agent 007 trafia na Jamajkę, gdzie rozwiązuje zagadkę podwójnego morderstwa. Kiedy trafia do siedziby doktora No, tajemniczego geniusza, który zamierza zniszczyć program kosmiczny USA, między szpiegiem a naukowcem rozpoczyna się zaciekła walka. W drugiej części - "Pozdrowienia z Rosji" - Bond konfrontuje się z niebezpieczną organizacją WIDMO, a stawką rywalizacji jest Lektor, radziecka maszyna dekodująca różnego rodzaju szyfry. "Goldfinger" skupia się na historii tytułowego największego przemytnika złota na świecie, którego Bond musi powstrzymać za wszelką cenę, a w "Operacji Piorun" superagent będzie musiał zmierzyć się z potężnym złoczyńcą Emilio Largo, by ocalić miliony istnień. W filmie "Żyje się tylko dwa razy" Bond bada sprawę tajemniczego zniknięcia amerykańskiej rakiety, a w jedynej części z Georgem Lazenbym z 1969 roku - "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" - superszpieg będzie musiał zapobiec katastrofie i zniszczyć zagrażającą ludzkości organizację WIDMO. W ostanim filmie z Seanem Connerym z 1971 roku - "Diamenty są wieczne" - brytyjski agent bada sprawę wzmożonego przemytu diamentów.

Zwiastun filmu "Diamenty są wieczne" (1971)

Cykl z Rogerem Moorem

W latach 1973-1985 w Jamesa Bonda wcielił się Roger Moore. W filmie "Żyj i pozwól umrzeć" z 1973 roku superszpieg wraca na Jamajkę, gdzie bada sprawę śmierci trzech brytyjskich agentów. W kolejnej części - "Człowiek ze złotym pistoletem" - Bond dowiaduje się, że poluje na niego największy płatny morderca na świecie, a w filmie "Szpieg, który mnie kochał" z 1977 roku agent 007 próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia okrętów podwodnych z pociskami atomowymi na pokładzie. W "Moonrakerze" brytyjski superszpieg musi wytropić znikające w tajemniczych okolicznościach promy kosmiczne, a w produkcji "Tylko dla twoich oczu" zadaniem Bonda jest odnalezienie sprzętu, który umożliwia kontrolę nad łodziami podwodnymi o napędzie atomowym. W filmie "Ośmiorniczka" agent 007 trafia do Indii, by stawić czoła tytułowej agentce, a w ostatniej części z Rogerem Moorem z 1985 roku - "Zabójczy widok" - James Bond będzie musiał stawić czoła Maksowi Zorinowi, efektowi nazistowskich doświadczeń genetycznych oraz jego towarzyszce May Day.

Zwiastun filmu "Szpieg, który mnie kochał" (1977)

Cykl z Timothym Daltonem

W dwóch kolejnych produkcjach w superagenta wcielił się Timothy Dalton. W pierwszym filmie z 1981 roku - "W obliczu śmierci" - Bond podejmuje niebezpieczną grę z radzieckim generałem Koskowem, które miał pierwotnie chronić, a w drugiej produkcji - "Licencja na zabijanie" - agent 007 rezygnuje ze swojej pozycji, aby zemścić się na zabójcach swojego przyjaciela Felixa Leitera.

Zwiastun filmu "Licencja na zabijanie" (1989)

Cykl z Piercem Brosnanem

W czterech kolejnych produkcjach w Jamesa Bonda wcielił się Pierce Brosnan. W filmie z 1995 roku - "GoldenEye" - agent 007 będzie musiał stawić czoła nowemu złoczyńczy, który kradnie największą sowiecką broń, tytułową GoldenEye. W kolejnej części, "Jutro nie umiera nigdy", zadaniem Bonda będzie powstrzymanie szalonego magnata medialnego Elliota Carvera, który próbuje wywołać wojnę między Wielką Brytanią a Chinami, a film "Świat to za mało" przedstawia działania agenta 007 w Azerbejdżanie, który udaje się tam do po wybuchu bomby w siedzibie MI6, by chronić spadkobierczynię majątku biznesmena - Elektrę King. W ostatniej produkcji z Piercem Brosnanem z 2002 roku - "Śmierć nadejdzie jutro" - Bond zostaje pozbawiony licencji na zabijanie, jednak superszpieg zrobi wszystko, by odzyskać dobre imię i wrócić do czynnej służby.

Zwiastun filmu "Śmierć nadejdzie jutro" (2002)

Cykl z Danielem Craigiem

Ostatnim do tej pory odtwórcą roli Jamesa Bonda był Daniel Craig. Aktor zagrał w pięciu filmach w całej serii. W pierwszej produkcji z 2006 roku - "Casino Royale" - Bond, ze statusem 00, musi stawić czoła bankierowi terrorystów Le Chiffre. W kolejnym filmie - "007 Quantum of Solace" - superszpieg, w poszukiwaniu osób odpowiedzialnych za śmierć Vesper, dociera do organizacji Quantum, której członkowie próbują przejąć całkowitą kontrolę nad wydobyciem jednego z najcenniejszych surowców na świecie. W "Skyfall", po ataku na siedzibę MI6 i kradzieży danych, lojalność superagenta zostanie wystawiona na próbę, a w "Spectre" Bond powróci do groźnej organizacji WIDMO. W ostatniej części z 2021 roku - "Nie czas umierać" - agent 007 bierze udział w misji odbicia porwanego naukowca, co prowadzi go do niebezpiecznego złoczyńcy.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA