REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Książki /
  4. Seriale

Fani „Gry o tron” powinni szykować portfele. Powstanie nowa gra karciana i seria specjalnych książek

Oglądanie „Gry o tron” to przyjemność sama w sobie. Fani serialu HBO wielokrotnie zastanawiali się jednak co by było, gdyby sami znaleźli się na miejscu Neda Starka czy Daenerys Targaryen. Teraz otrzymają szansę, żeby się o tym przekonać. HBO zapowiedziało oficjalną grę karcianą na podstawie serialu o nazwie „Game of Thrones: Oathbreaker”.

13.03.2019
19:18
gra o tron gra karciana
REKLAMA
REKLAMA

Popularność „Gry o tron” dawno przekroczyła ramy zwyczajnego serialu. Najważniejsze dzieło HBO to teraz globalna marka, która zawiera w sobie nie tylko powieści George'a R.R. Martina i kolejne sezony serialu, ale też inne popkulturowe dzieła. I to w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa. Wystarczy wspomnieć, że oprócz planowanego spin-offa fani mogą cieszyć swoje zmysły choćby piwem stworzonym na cześć Jona Snow.

Kolejnych niespodzianek tego typu można było spodziewać się przy okazji zbliżającej się premiery 8. sezonu „Gry o tron”. Już wiemy, że HBO nie zawiedzie w tym aspekcie wielbicieli swojego dzieła. W kwietniu „Gra o tron” nie tylko powróci na ekrany, ale też otrzyma swoją oficjalną grę karcianą. O czym będzie wspomniana produkcja i ile wyniesie koszt jej zakupu?

W „Game of Thrones: Oathbreaker” od pięciu do ośmiu graczy wcieli się w najważniejsze polityczne figury Westeros.

gra o tron gra karciana

Jedna osoba przyjmie rolę króla lub królowej. Pozostali wystąpią w roli przedstawicieli największych rodów, którzy albo będą wspierać panującego władcę, albo potajemnie spiskować nad przejęciem Żelaznego Tronu. Ważniejsze od posiadanych kart będą jednak umiejętności samych graczy. Ich zdolność do manipulowania i przekonania króla lub królowej zadecydują o przebiegu rozgrywki. Wygląda więc, że „Game of Thrones: Oathbreaker” będzie w swych podstawowych założeniach przypominać takie gry jak „Mafia” czy „Wilkołak”.

Za jej stworzenie we współpracy z HBO odpowiada studio Dire Wolf Digital. Pojedyncza rozgrywka ma zająć od 30 do 45 minut. Dodatkowe informacje dotyczące liczby plansz, kart i dostępnych ról można znaleźć na oficjalnym portalu firmy. Dokładna data premiery w Stanach Zjednoczonych nie została podana, ale wiadomo, że „Game of Thrones: Oathbreaker” trafi do sklepów mniej więcej w tym samym czasie, co 8. sezon serialu. Za możliwość posiadania oficjalnej karcianki będzie trzeba zapłacić 35 dol. Póki co znajdziecie w sklepach wydaną wcześniej grę strategiczną „Ryzyko: Gra o Tron”.

REKLAMA

A to jeszcze nie koniec pozytywnych wieści dla fanów „Gry o tron”.

Jak podaje portal Screen Rant, HBO przygotuje również serię książek zdradzających zakulisowe informacje dotyczące prac nad 8. sezonem serialu. Do sklepów trafią „Game of Thrones: The Storyboards”, „The Photography of Game of Thrones”, „Game of Thrones: The Costumes”, a także „The Art of Game of Thrones”. W tym ostatnim dziele mają znaleźć się nigdy wcześniej nie publikowane rysunki i grafiki koncepcyjne. Wszystkie książki zostaną wydane w ciągu 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA