REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Teraz jego warta dobiegła końca. Kit Harington żegna się z Grą o tron

Gra o tron pożegnała się z odtwórcą głównej roli. Prace na planie serialu zakończył Kit Harington, czyli ekranowy Jon Snow. Aktor nie ukrywał swojego wzruszenia.

16.07.2018
9:17
Gra o tron: Kit Harington zakończył prace na planie serialu
REKLAMA
REKLAMA

Daenerys, Cersei czy Arya – te postaci nagrały już wszystkie sceny do finałowego sezonu Gry o tron. Każda z aktorek informowała o zakończeniu prac w dość emocjonalnych wypowiedziach czy wpisach w mediach społecznościowych. Teraz do tego grona dołącza inny ważny fabularnie bohater.

Zdjęcia do swoich scen zakończył Kit Harington.

Aktor poinformował o tym w wywiadzie dla BBC Radio 2. Ekranowy Jon Snow mówił o serialu:

(…) To była wspaniała podróż, a w mojej pożegnalnej przemowie mówiłem do ekipy, że to zawsze było coś więcej niż tylko praca. W pewnym sensie oni byli moją rodziną, a ja żyłem tym wszystkim. Uwielbiałem każdą minutę tego wszystkiego. W zeszłym tygodniu zrobiłem się uczuciowy, myśląc o tym, że już to koniec.

Kit Harington Gra o tron class="wp-image-182686"

Wystarczy wysłuchać zapisu rozmowy, by zrozumieć, że bycie częścią tej ekipy naprawdę wiele znaczyło dla Haringtona. W pewnym momencie głos aktora robi się drżący, jakby Kit z trudem powstrzymywał emocje. Trudno go o to winić, bo to Gra o tron uczyniła go rozpoznawalnym w branży i wątpię, by kiedykolwiek jeszcze zagrał w takim popkulturowym fenomenie. Co ciekawe, emocji po nagraniu ostatnich scen ze swoim udziałem nie krył także jego serialowy przybrany brat. Richard Madden, czyli Robb Stark, wyznał, że po nakręceniu Krwawych Godów w 3. sezonie płakał przez cała drogę do domu.

REKLAMA

Harington nie zdradził jednak nic na temat wątku swojego bohatera w finałowej odsłonie hitu HBO.

Jednak mówiąc szczerze, jakiekolwiek uwagi nie były bardzo potrzebne. To, że Jon jest kluczową postacią dla fabuły serialu, wiemy już od jakiegoś czasu. Z pewnością będzie miał ogromny wpływ na wydarzenia w ostatnim sezonie Gry o tron, a większość widzów spekuluje na temat związku z Daenerys, Azora Ahai i władzy nad Siedmioma Królestwami albo przynajmniej Północą. O zakończeniu historii Jona Snow przekonamy się w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA