REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO Max: seriale na 2024 i 2025 rok. Zebraliśmy pewne nowości

Co obejrzymy na HBO Max w przyszłym roku? Które premiery czekają nas dopiero w kolejnym? Przyglądamy się najciekawszym nowościom HBO Max na lata 2024-2025. Nowo zapowiedziany prequel „Gry o tron” to dopiero początek miłych niespodzianek.

03.11.2023
16:51
hbo-max-2024-nowosci-2025-seriale-gra-o-tron
REKLAMA

HBO Max, które niedługo zmieni się w Max, zapowiedziało jakich seriali widzowie powinni się spodziewać w najbliższych dwóch latach. Wśród nich będą zarówno pierwsze sezony zupełnie nowych produkcji („Pingwin”, „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”), jak i kontynuacje największych hitów („Ród Smoka”, „The Last of Us”). Podsumujmy, co i kiedy obejrzymy.

Czytaj inne nasze teksty na temat produkcji HBO:

REKLAMA

„Gra o tron” z kolejnym prequelem, takim o Jajku

Największe moje zaciekawienie budzi zapowiedź serialu o tytule „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”. To drugi już spin-off „Gry o tron”, jaki przyjdzie nam oglądać, który osadzony będzie fabularnie na niecałe stulecie przed pokonaniem Nocnego Króla. Na niego jednak trochę poczekamy - dopiero wiosną przyszłego roku zaczną się zdjęcia.

A o czym opowie „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”? Głównymi bohaterami będą niejaki ser Duncan Wysoki oraz jego młody giermek, Aegon V Targaryen nazywany Jajkiem. Serial osadzony w serialowym uniwersum „Pieśni lodu i ognia” będzie ekranizacją historii pochodzącej ze zbioru opowiadań George’a R.R. Martina o tytule „Opowieści z Siedmiu Królestw”.

A co z pozostałymi spin-offami „Gry o tron”, o których mówi się od lat? Na te poczekamy zapewne jeszcze dłużej, bo są na jeszcze wcześniejszym etapie rozwoju niż ten i Dunku i Jajku. Sam mam nadzieję, że po dwóch prequelach w następnej kolejności HBO weźmie się za jakiś sequel o wydarzeniach po koronowaniu Brana na Króla - najlepiej taki z Aryą Stark albo z Jonem Snowem.

„Ród Smoka” z drugim sezonem jest tuż za rogiem

„Ród Smoka”, czyli pierwszy prequel „Gry o tron” opowiadający o losach dynastii Targaryenów, wróci na ekrany już latem przyszłego roku. Wszystkie osiem odcinków zostało już nakręcone, a teraz HBO jest na etapie postprodukcji. Niedługo będziemy mogli zobaczyć Westeros skąpane w smoczym ogniu, gdy dwie frakcje Targaryenów zaczną się zwalczać w bratobójczej walce.

Joel i Ellie wracają w „The Last of Us 2”

Jeden z największych hitów ostatnich lat doczeka się kontynuacji, a Pedro Pascal i Bella Ramsey wrócą na plan zdjęciowy już na początku przyszłego roku. Wedle założeń kolejne odcinki „The Last of Us”, które będą ekranizacja drugiej części cyklu gier studia Naughty Dog o tym samym tytule, trafi do widzów na początku 2025 r.

Ten prawdziwy „Detektyw” po raz czwarty

Jednym z seriali, na które czekam najbardziej, jest „True Detective: Night Country”. Poprzednie sezony antologii „Detektyw” nie były ze sobą fabularnie i nie inaczej będzie tym razem, gdy do gry wejdzie Jodie Foster w głównej roli. O tym, czy twórcom po tylu latach przerwy uda się ponownie oczarować widzów, dowiemy się już w styczniu przyszłego roku.

„Pingwin” ze świata Batmana wyściubia nos z Iceberg Lounge

„The Batman”, czyli film o kolejnej inkarnacji „Mrocznego Rycerza” z Robertem Pattinsonem w tytułowej roli, okazał się prawdziwym hitem. Czekamy teraz zarówno na jego kinową kontynuację, jak i małoekranowy spin-off skupiający się na łotrze, Oswaldzie Cobblepocie. „Pingwin” z Colinem Farrellem został jednak nieco opóźniony - ma trafić do streamingu jesienią 2024 r.

Diunka na dwa serca została przepowiedziana

Sequel fenomenalnej „Diuny” zmierza do kina, ale do galaktyki z wizji Franka Herberta wrócimy również za sprawą serialu i to już w 2024 r., gdyż zdjęcia w Europie mają się ku końcowi. „Dune: Prophecy”, które pierwotnie miało debiutować jako „Dune: Sisterhood”, będzie prequelem. Opowie o zgromadzeniu żeńskim Bene Gesserit, do którego należała Lady Jessica, matka Paula Atrydy.

To ptak? To samolot? Nie, „To” dostaje prequel: „Welcome To Derry”

Kolejną produkcją, która pojawi się dopiero w 2025 r., jest serialowy prequel filmu „To” o makabrycznym klaunie Pennywisie, nakręconego na podstawie powieści legendarnego już króla horroru i grozy, Stephena Kinga. Produkcja będzie nosić tytuł „Welcome To Derry”. HBO chciało wydać ją na Halloween za rok, ale już teraz wiadomo, że to się nie uda.

Euforia nie ma końca, ale trzeba na nią czekać

Kolejną produkcją, która w 2024 r. nie dostanie nowych odcinków, jest „Euforia”. Serial o trudach dorastania, w którym gra Zendaya, powróci na ekrany z trzecią serią dopiero rok później. W centrum akcji nadal będzie Rue, a nowy sezon opisywany jest jako film noir, w którym wedle showrunnera Sama Levinsona zobaczymy zderzenie osoby z zasadami i zdegenerowanego świata.

REKLAMA

„Biały lotos” i nie tylko na dokładkę

Już w styczniu przyszłego roku do oferty HBO dołączy 12. sezon „Curb Your Enthusiasm”. Wiosną z kolei dojdą „The Regime” z Kate Winslet, „The Sympathizer z Robertem Downeyem Jr-em, „The Jinx: Part Two”, „Tokyo Vice” (2. sezon), „Hacks” (3. sezon) i „Sex Lives Of College Girls” (3. sezon). Nieco później w 2024 r. wrócą też „My Brilliant Friend” i “Industry”.

A co z uwielbianym przez fanów „Białym lotosem”? Również i w tym przypadku zmuszeni jesteśmy czekać aż do 2025 r. Wcześniej planowano, by pojawił się już w przyszłym, ale nie będzie to możliwe ze względu na opóźnienia wynikające ze strajków w Hollywood. Trzeci sezon komediowej antologii, za którą odpowiada Mark White, rozgrywać się będzie w Tajlandii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA