REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kiedy premiera 2. sezonu "Rodu smoka"? Zdradził to szef HBO

To już zdecydowanie zbyt długo. Zbyt długo czekamy na nowe odcinki "Rodu smoka". Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo 2. sezon prequela "Gry o tron" szybko nie nadejdzie. Szef HBO potwierdza, że zgodnie z tym, co już słyszeliśmy, pojawi się dopiero przyszłego lata.

03.11.2023
9:11
ród smoka 2 sezon hbo gra o tron
REKLAMA

"Ród smoka" zadebiutował w sierpniu zeszłego roku i emitowany był niemal do końca października. Od tamtej pory fani serialu z niecierpliwością wyczekują 2. sezonu, który miałby przedstawić dalsze losy Targeryanów, rozgrywające się jakieś 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Grze o tron". Jak wiemy z prozy George'a R.R. Martina akcja produkcji doprowadziła nas do progu Tańca Smoków - wojny domowej w Siedmiu Królestwach.

Produkcja serialu do najprostszych nie należy, więc na 2. sezon "Rodu smoka" czekamy już ponad rok. Tyle dobrego, że hollywoodzkie strajki akurat tej produkcji nie opóźniły, ale twórcy wciąż muszą powołać do życia mnóstwo smoków. Trochę im to zajmie i na przybliżoną datę premiery nowych odcinków od jakiegoś czasu wskazuje się przyszłe lato. Teraz dostaliśmy potwierdzenie tego terminu od samego szefa HBO - tak, tego, co odpowiada za armię fake'owych kont na Twitterze, za pomocą których trollowano krytyków i dziennikarzy.

Więcej o 2. sezonie "Rodu smoka" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Ród smoka - szef HBO wskazuje przybliżoną datę premiery 2. sezonu

Jak podaje Variety, w czwartek w Nowym Jorku zorganizowano specjalne spotkanie z prasą, podczas którego HBO zaprezentowało dziennikarzom zwiastun 2. sezonu "Rodu smoka". Oczywiście, wszyscy obecni na wydarzeniu musieli podpisać embargo, więc nie wiemy, jak ten trailer wygląda. Mogli jednak ujawnić, że według szefa stacji Caseya Bloysa nowe odcinki pojawią się wczesnym latem 2024 roku.

Ród smoka: 2. sezon - HBO
REKLAMA

Gwoli ścisłości: lato rozpoczyna się 20 czerwca. Na 2. sezon "Rodu smoka" poczekamy więc jeszcze grubo ponad pół roku. Jednakże podczas sesji Q&A Bloys zdradził dodatkowo, że wcześnie, bo wiosną mają rozpocząć się zdjęcia do innego spin-offu "Gry o tron" - "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight".

Fabuła "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" opiera się na "Opowieściach z Siedmiu Królestw" George'a R.R. Martina. Akcja rozgrywa się jakieś 90 lat przed "Grą o tron" i skupia się na przygodach rycerza Dunka - legendarnego lorda dowódcy Gwardii Królewskiej - i jego giermka noszącego pseudonim Jajo - późniejszego króla Aegona Piątego.

Dotychczasowe odcinki "Rodu smoka" obejrzycie na HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA