REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Włączasz Netflixa, a tam seriale HBO. Pierwsza produkcja trafi do polskiej oferty

Niedawno informowaliśmy, że Warner Bros. Discovery chce sprzedać licencje na niektóre seriale oryginalne HBO Netfliksowi. Dotychczas nie mieliśmy pewności, czy udostępnienie poszczególnych tytułów streamingowemu konkurentowi obejmie więcej rynków, niż tylko amerykański. Teraz wiemy to na pewno: już w sierpniu do polskiej oferty giganta trafi pierwszy z wyprodukowanych przez HBO tytułów. 

19.07.2023
16:30
hbo serial na netflix gracze ballers dwayne johnson
REKLAMA

Pod koniec czerwca internet obiegła szokująca wieść: Warner Bros. Discovery chce sprzedać licencje na niektóre tytuły od HBO swojemu największemu rywalowi: Netfliksowi. Zgadza się: to sytuacja bez precedensu. Początkowo mówiło się wyłącznie o USA i o serialu "Niepewne". Rzecz jasna, nie chodziło o sprzedaż na wyłączność; udostępnione tytuły miały figurować w bibliotekach obu platform.

Powód? Włodarze HBO Max doszli do wniosku, że lepiej, aby zakończone przed laty produkcje pracowały na siebie u kogoś innego, niż kurzyły się w ich usłudze. W końcu starsze produkcje rzadko kiedy przyciągają nowych subskrybentów, a w takim wypadku mogą wygenerować jeszcze trochę zysków.

Na początku lipca doniesienia zostały potwierdzone: dowiedzieliśmy się, że amerykański Netfliks wcieli do swojej oferty kultową "Kompanię braci", "Sześć stóp pod ziemią", "Pacyfik" i "Graczy". A co z resztą świata? Gdzieniegdzie pojawiały się niepotwierdzone informacje, że sprzedaż licencji niektórych tytułów może obejmować również dystrybucję międzynarodową. I nareszcie otrzymaliśmy potwierdzenie: owszem, obejmie - w tym i nasze polskie podwórko. Poznaliśmy tytuł i datę premiery pierwszego z seriali HBO w polskim Netfliksie.

Czytaj także:

REKLAMA

Seriale HBO na Netflix Polska. Szykujcie się na Graczy

REKLAMA

Na Netflix Polska pojawiła się już zapowiedź serialu "Gracze", czyli oryginalnej produkcji HBO emitowanej w latach 2015-2019. Premiera tytułu w ofercie streamingowego giganta odbędzie się już 15 sierpnia. Oczywiście produkcja wciąż pozostaje dostępna w HBO Max i najpewniej stamtąd nie zniknie, realizując amerykański model jednoczesnej dystrybucji na obu platformach.

"Gracze" obejmują 5 sezonów. Akcja serialu toczy się w Miami. Główny bohater, Spencer Strasmore (w tej roli Dwayne Johnson), jest zawodnikiem futbolu amerykańskiego, którego kariera właśnie dobiegła końca. Niebawem zyskuje nową pracę - chce spróbować swoich sił jako menedżer innych sportowców. Co, rzecz jasna, nie będzie takie proste, jak początkowo się wydaje.

Gracze - Ballers
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA