REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ten horror polecał sam Stephen King. Teraz pokochali go również krytycy

Krytycy zgadzają się ze Stephenem Kingiem. Nadchodzący horror "Late Night with the Devil" zdecydowanie wart jest waszej uwagi. Według recenzji jest to bowiem bardzo stylowy film grozy. Do tej pory nie doczekał się jeszcze żadnej negatywnej opinii.

18.03.2024
12:12
stephen king horror premiera
REKLAMA

"Late Night with the Devil" to horror found footage. Wedle narzuconej przez twórców narracji mamy bowiem do czynienia z odnalezionym nagraniem nocnego programu "Night Owls" z Halloween 1977 r. Znany z "Legionu Samobójców. The Suicide Squad" David Dastmalchian wciela się w prowadzącego, który przeprowadza wywiad z parapsycholożką i bohaterką jej książki - nastolatką ocalała ze zbiorowego samobójstwa kultu satanistycznego. W trakcie dzieje się jednak coś dziwnego.

Stephen King otrzymał screenera do filmu jeszcze w zeszłym roku. Po jego obejrzeniu był zachwycony. Jak to mistrz literackiej grozy ma już w zwyczaju, podzielił się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych, polecając go swoim obserwatorom:

REKLAMA

Jest genialny. Nie mogłem oderwać od niego oczu. Jak mówią, gusta są różne, ale zachęcam was do obejrzenia, kiedy tylko będzie okazja

- napisał na X (dawny Twitter).

Krytycy pokochali horror polecany przez Stephena Kinga

"Late Night with the Devil" zadebiutuje w amerykańskich kinach jeszcze w tym tygodniu. W sieci właśnie pojawiły się pierwsze recenzje nadchodzącego horroru. Krytycy zgadzają się ze Stephenem Kingiem. Jak do tej pory film zebrał prawie 50 opinii na Rotten Tomatoes, z czego wszystkie są pozytywne. Tak jest. 100 proc. pozytywnych recenzji.

Więcej o polecanych przez Stephena Kinga tytułach poczytasz na Spider's Web:

Late Night with the Devil - Stephen King - horror

Według krytyków "Late Night with the Devil" jest "uroczo mroczny" i udowadnia, że horrory o opętaniach nie muszą być "ograne". Recenzenci rozpływają się w zachwytach nie tylko nad fabułą i stylem horroru, ale również nad rolą Davida Dastmalchiana.

"Late Night with the Devil" musi być jednym z najbardziej przerażających, pomysłowych i wyjątkowych filmów, jakie KIEDYKOLWIEK widziałam.

"Late Night with the Devil" rządzi. Spędziłem z nim wspaniały czas. Świetnie móc zobaczyć, jak David Dastmalchian rozwija skrzydła.

Oryginalny, oddany, autentyczny

- czytamy w opiniach na X (dawny Twitter).
REKLAMA

"Late Night with the Devil" zadebiutuje w Amerykańskich kinach 22 marca. 19 kwietnia ma natomiast trafić na niedostępną w Polsce platformę Shudder. Na ten moment nie wiadomo kiedy, w jakiej formie dystrybucji, ani czy w ogóle film pojawi się w naszym kraju.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA