REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tego horroru mogliśmy nie zobaczyć. Wreszcie się pojawi, ale nie trafi do kin

Z filmami Warner Bros. Discovery różnie ostatnio bywa. I nie chodzi tu o jakość, tylko ich wypuszczanie. Stojący na czele koncernu David Zaslav lubi bowiem kasować niemal gotowe produkcje, aby móc je odpisać od podatku. Tak też mogło być z nowym "Miasteczkiem Salem" na podstawie prozy Stephena Kinga.

13.03.2024
20:03
miasteczo salem horror stephen king hbo max
REKLAMA

Nowe "Miasteczko Salem" zostało ukończone jeszcze w 2021 r. Sam Stephen King miał go nawet okazję ostatnio obejrzeć. Co więcej, film nawet mu się podobał. Mistrz literackiej grozy napisał, że jest to produkcja w "starym, horrorowym stylu. Toczy się powoli, aby na koniec wybuchnąć". Zastanawiał się więc z jakiego powodu Warner Bros. Discovery wstrzymuje się z dystrybucją tytułu. Przecież "nie jest żenujący".

"Miasteczko Salem" pojawiało się już w kalendarzu premier Warner Bros. Discovery, ale zaraz z niego znikało. Wśród fanów horroru wzbudzało to uzasadnione obawy o dalsze losy filmu. W końcu pod wodzą Davida Zaslava koncern bezlitośnie jakiś czas temu rozprawił się z "Batgirl", a ostatnio również z "Coyote vs. Acme". Obie produkcje były gotowe (pierwsza w mniejszym stopniu), a jednak zostały skasowane.

Więcej o skasowanych przez WBD filmach poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Miasteczko Salem - kiedy premiera nowego horroru?

"Miasteczko Salem" mogło podzielić los "Batgirl" oraz "Coyote vs. Acme", a przez to zostać sprowadzone do odpisu od podatku. Na szczęście, jak już wiadomo, tak się nie stanie. W końcu przyjdzie nam film zobaczyć. Tylko nie tak, jak pierwotnie zakładaliśmy. Do tej pory mówiło się bowiem głównie o dystrybucji kinowej. Ostatecznie produkcja trafi jednak do streamingu.

Jak podaje Deadline, "Miasteczko Salem" pojawi się na platformie HBO Max jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak kiedy to dokładnie nastąpi. Warto jednak zaznaczyć, że jest to dość zaskakująca decyzja. W końcu kiedy tylko David Zaslav przejął wodze w Warner Bros. Discovery, zasłynął ze swojej niechęci do streamingu. Całkowicie odciął się od polityki swojego poprzednika, stawiając przede wszystkim na dystrybucję kinową.

REKLAMA
Miasteczko Salem - HBO Max - premiera

Nadchodzące "Miasteczko Salem" będzie już trzecią adaptacją książki Stephena Kinga z 1975 r. Po raz pierwszy przeniesiono ją na ekran już cztery lata po jej premierze. Druga wersja ujrzała światło dzienne dokładnie dwie dekady temu - w 2004 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA