REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kim jest Bambi? Młoda, polska raperka rozpykała Young Leosię

Wyprzedziła Young Leosię o kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy, jej utwory zgarniają miliony wyświetleń i jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w polskim rapie. Kim jest Bambi?

21.11.2023
12:48
Kim jest Bambi? Młoda, polska raperka rozpykała Young Leosię
REKLAMA

Young Leosia i Bambi zostały zestawione razem nie bez powodu. Raperki są nie tylko najpopularniejszymi i najbardziej rozpoznawalnymi kobietami na hip-hopowej scenie muzycznej, ale należą również do jednej wytwórni, która napędzana siostrzeństwem i babską energią może wznieść się na wyżyny. A chodzi tu o label Baila Ella Records założony przez Young Leosię, do którego na początku roku dołączyła właśnie Bambi. Wygląda na to, że świeża raperka to as w rękawie wytwórni Młodej Leokadii, bo na ten moment "najmłodsza trapstar" zalicza gigantyczne pasmo sukcesów.

REKLAMA

Bambi wyprzedziła Young Leosię o kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy. Kim jest młoda raperka?

Michalina Włodarczyk, urodzona w 2003 roku w Poznaniu, dała się poznać jako Bambi przy okazji ogłoszenia kolejnej edycji SBM Starter. I choć to właśnie z tego okresu ludzie kojarzą ją najbardziej, młoda raperka zaczęła jednak swoją przygodę z muzyką dużo wcześniej. W 2018 roku Michalina wzięła udział w programie "The Voice Kids". 15-letnia wówczas dziewczyna wzięła udział w przesłuchaniach w ciemno i choć odpadła na etapie bitew, co skutkowało tym, że nie pojawiła się w programie na żywo, nie ostudziło to jej zapału do tworzenia muzyki.

Odmieniona Michalina, już pod pseudonimem Bambi, w 2021 roku została ogłoszona jako jedna z uczestniczek akcji SBM Starter, która pomaga młodym artystom i artystkom wyjść na światło dzienne i dać się poznać większej publiczności. Projektu wytwórni SBM nie trzeba jakoś szczególnie promować - wystarczy fakt, że jego uczestnikami byli Mata, Jan-Rapowanie, White 2115 czy Kinny Zimmer, którzy obecnie są jednymi z topowych raperów w na polskiej scenie. Bambi była drugą raperką w historii, która pojawiła się w projekcie SBM, a jej kawałki nagrane w ramach akcji, takie jak "Bletki", "Handpoke" czy "Chrypki głos nie od fajek" zostały odtworzone na YouTube średnio pół miliona razy.

I choć młoda raperka nie wygrała konkursu na kontrakt z wytwórnią SBM, nadarzyła się okazja na inną współpracę.

1 stycznia na Instagramie wytwórni Young Leosi - Baila Ella Records - pojawiła się informacja, że do labelu dołącza właśnie Bambi i wygląda na to, że dzięki temu raperka w końcu rozwinęła skrzydła. Okazało się nawet, że słodki kawałek "IRL" podbił serca słuchaczy i słuchaczek tak mocno, że wyświetleniami pokonał nawet utwór Young Leosi "CROWD" - "IRL" został obejrzany ponad 6 milionów razy. Wyraźny skok zaliczają także kolejne kawałki Bambi - "Millie Walky" ma na ten moment ponad 2 miliony wyświetleń, z kolei "Latawce" - niemal pół miliona.

Jest to dla mnie wyjątkowy moment, bo długo czekałam na to, by móc na nowo dzielić się z wami moją muzyką i mam nadzieję, że nie zawiodę. Jeszcze większe szczęście, że mogę to robić w tak otwartym środowisku Baila Ella Records, gdzie w końcu dupeczki mają głos. (...) W najbardziej niespodziewanym dla mnie momencie w moim życiu pojawiła się Young Leosia. (...) Sarcia otworzyła mi głowę na nowe możliwości, dodała większej pewności siebie i pokazała, że trzeba mieć po prostu wyj*bane i robić to, co się kocha. Czuję ogromne wsparcie, nie wytwórniane, nie muzyczne, nie biznesowe, po prostu przyjacielskie. I chyba tak właśnie wygląda real hip-hop

- stwierdziła Bambi.

Wygląda na to, że relacje między dziewczynami są rzeczywiście takie, jak opisuje je Bambi - wystarczy spojrzeć na najnowszy klip Young Leosi "BFF", którego kadry mówią więcej, niż słowa.

Young Leosia "BFF"

W dorobku muzycznym Bambi pojawiły się nie tylko single, ale również album.

Krążek raperki "in real life" miał swoją premierę 17 listopada 2023 roku. Debiutancka płyta, wydana pod szyldem Baila Ella Records, składa się z 19 utworów, w tym "Timelapse", "Vuelo" oraz "Grawitacja", ale również z dobrze znanych kawałków, czyli "Millie Walky" i "IRL", które w dniu ogłoszenia preorderu pokryły się platyną. Album bambi charakteryzują nie tylko imprezowe brzmienia - znajduje się tam również feministyczny manifest, a wszystko to okraszone cukierkowym stylem artystki.

REKLAMA

O dziewczynach w rapie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA