REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Netflix czy wielki ekran? Sprawdzamy abonamenty największych sieci kin w Polsce

Streaming to wspaniały wynalazek. W zamian za miesięczną opłatę zyskujemy nieograniczony dostęp do biblioteki filmów i seriali danej platformy. Gdyby tylko w przypadku kin też była taka opcja... Zaraz! Przecież jest. Nie brakuje programów lojalnościowych, które pozwalają na bieżąco śledzić nowości, bez konieczności płacenia za każdym razem pełnej ceny biletu.

20.02.2023
19:33
kina oferta specjalna zniżka
REKLAMA

Platformy streamingowe cechuje wygoda. Wykupujemy subskrypcję, raz w miesiącu ściąga nam z góry ustaloną kwotę, a my do woli możemy korzystać z oferty danego serwisu. W każdej z tych usług znajdziemy nie tylko interesujące seriale, ale też filmy - oryginalne nowości, starsze tytuły na licencji, czy nawet hity, które jeszcze nie tak dawno gościły na wielkich ekranach. Płacimy za to mniej więcej tyle, ile za pojedynczy bilet do kina (szczególnie w weekend, na jakąś premierę, nie wliczając popcornu).

REKLAMA

Kina - oferty lojalnościowe

Przy kosztach subskrypcji platform streamingowych kino staje się zbędnym ekscesem. Można się wybrać na premierę jakiegoś "Batmana" czy "Avatara", ale skoro już płacimy za HBO Max i Disney+ to przecież trochę poczekamy i obejrzymy w ramach opłacanego abonamentu.

Ceny subskrypcji najpopularniejszych w Polsce platform streamingowych:

 • Amazon Prime Video - 10,99 zł/msc. (49 zł rocznie)
 • SkyShowtime - 24,99 zł/msc.
 • Disney+ - 28,99 zł/msc.
 • Netflix (plan podstawowy) - 29 zł/msc.
 • HBO Max - 29,99 zł/msc.

Ceny biletów w najpopularniejszych sieciach kinowych (filmy 2D w piątkowy wieczór w Warszawie):

 • Cinema City - 31,90 zł
 • Multikino - 19,90 - 32,90 zł (cena zależna od strefy biletowej)
 • Helios - 18,90 zł - 28,90 zł (cena zależna od terminu zakupu biletu)

Cinema City

To mówicie, że ile płacicie miesięcznie za Netfliksa? 60 zł za 4 ekrany? A co byście powiedzieli na jakieś 377 ekranów za 45 zł miesięcznie? Takie rzeczy tylko w Cinema City. Unlimitted to subskrypcja jednej z największych sieci kinowych w Polsce. Dzięki niej możecie oglądać filmy 2D do woli. Bez ograniczeń. Do tego dostajecie zniżki w barach (kupno dużego popcornu z colą już tak bardzo nie boli), a nawet zaproszenia na specjalne pokazy przedpremierowe tylko dla klubowiczów. A to tylko wierzchołek góry lodowej benefitów, jakie oferuje ten program lojalnościowy. Dochodzą do nich jeszcze okazjonalne promocje i darmowe miesiące członkostwa za polecenie go znajomym.

Cennik Cinema City Unlimitted:

 • Kina Cinema City w całej Polsce - 45 zł miesięcznie lub 540 zł rocznie
 • Kina Cinema City z wyłączeniem Warszawy i Janek - 38 zł miesięcznie lub 456 zł rocznie

Tutaj nie ma żadnego błędu. Tak to właśnie wygląda. Na Cinema City Unlimitted nie można po prostu stracić. Tylko się zyskuje. Dowiedzie tego prosta matematyka. Jeśli weekendowy bilet do kina kosztuje ok. 32 zł, wystarczy, że dwa razy w miesiącu wybierzecie się na jakąś premierę, a już będziecie do przodu. I to nawet jeśli chcecie sobie zaszaleć, oglądając coś w jednym z wielu dostępnych formatów. Program tyczy się oczywiście filmów 2D, ale za niewielką dopłatą (kilka zł) możecie też wykupić wejściówkę na interesujący was seans 3D, Imax, 4DX, czy ScreenX.

Cinema Ciy Unlimitted

Prócz abonamentu Unlimitted z przewidzianymi promocjami i pokazami przedpremierowymi, Cinema City przygotowało również specjalne oferty dla nauczycieli, czy rodzin z dziećmi. Więcej na temat tych wszystkich programów znajdziecie na stronie sieci.

Multikino

Niestety, program Cinema City Unlimitted to ewenement na cały kraj. Inne sieci nie posiadają podobnych ofert, ale to nie znaczy, że trzeba je od razu skreślać. W końcu za wierność Multikinu też można wiele zyskać. Marka jest częścią największego w Polsce Programu Bonusowego - PAYBACK. Biorąc w nim udział, za zakupy otrzymujecie punkty, które potem możecie wykorzystać jako zniżki na bilety czy zestawy barowe.

Prócz programu PAYBACK Multikino ma więcej ofert partnerskich bądź dedykowanych. Użytkownicy Allego Smart! Student mogą się więc cieszyć 25 proc. zniżkami na bilety, ofertę barową, czy Nocne Maratony Filmowej. Nauczyciele mogą natomiast korzystać z darmowej Karty Nauczyciela, która uprawnia nie tylko do zniżek, ale pozwala też uczestniczyć w darmowych pokazach specjalnych. Więcej na temat promocji Multikina znajdziecie na stronie sieci.

Multikino

Helios

Helios nie ma co prawda programu lojalnościowego, ale jest zaangażowany w masę projektów specjalnych. Na przykład dzięki pokazom w ramach Kultury Dostępnej możecie w każdy czwartek o 18:00 obejrzeć polski film na wielkim ekranie za zaledwie 10 zł.

Więcej szczegółów na temat projektów specjalnych kin Helios znajdziecie na stronie sieci.

Inne kina

Nie tylko multipleksami kinomaniacy żyją. W Polsce jest mnóstwo kin studyjnych, w których możecie zapoznać się z filmami bardziej artystycznymi, a mniej komercyjnymi (tych jednak również często w repertuarach nie brakuje). W obrębie Warszawy warto się na przykład zainteresować ofertą lojalnościową kina Atlantic. Za 30 zł można wyrobić sobie bowiem Kartę Widza. Obowiązuje ona przez rok (można ją przedłużyć na kolejny za 20 zł) i upoważnia jej posiadacza oraz trzech towarzyszy do niższych cen za bilety - 17 zł w tygodniu i 20 zł w weekendy. W przyszłości mają pojawić się również inne benefity.

Warszawska Kinoteka posiada podobny program lojalnościowy. Wyrobienie karty Kinoteka Klub kosztuje 30 zł (20 zł za przedłużenie), a jej posiadacza i jego czterech towarzyszy uprawnia do zakupu tańszych biletów (w weekend można zaoszczędzić nawet 10 zł). Prócz tego klubowicze mogą brać udział w dedykowanych wydarzeniach i liczyć na oferty czasowe w barze oraz nagrody za swoją aktywność.

Więcej informacji na temat programów lojalnościowych wymienionych kin znajdziecie na stronach kina Atlantic i Kinoteki.

REKLAMA

Programy lojalnościowe w kinach - który wybrać?

Kinowe programy lojalnościowe są dzisiaj bardzo popularne. To wręcz wyścig atrakcyjnych ofert dla wiernych klientów. Jeśli więc macie jakieś ulubione kino, do którego regularnie uczęszczacie sprawdźcie czy nie możecie zyskać z tego powodu jakichś benefitów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA