Wielka potyczka między Polakami i Niemcami. Chodzi o to, kto ma lepszego kota
Twitter/ X jest nie tylko platformą służącą do wymiany krótkich informacji, ale też obszarem rozrywki oraz rywalizacji. Jeden z profili zorganizował konkurs Manul World Cup 23, w którym rywalizują ze sobą dzikie koty - Manule. W konkursie bierze również udział polski kot, Magellan. Jak się prezentuje?
Na Twitterze/X kocia rywalizacja trwa w najlepsze. Daily Mantle to profil na Twitterze, skupiający wszystkich miłośników dzikich kotów - Manuli. To zwierzęta żyjące na stepach, niezadrzewionych płaskowyżach oraz terenach górskich.
Więcej o kotach przeczytasz w Spider's Web:
Rywalizacja kotów Manuli trwa w najlepsze. W konkursie bierze udział polski kot.
Twitterowy profil Daily Mantle postanowił zorganizować konkurs Manul World Cup 23, w którym rywalizują ze sobą koty z różnych krajów, m.in. z Polski, Włoch czy Niemiec. Miłośnicy za pośrednictwem Twittera, ale też dedykowanej platformy mogą podejrzeć, jak prezentują się ich faworyci. Jak się okazuje, fanami Manuli są też Polacy, a polski kot Magellan rywalizuje z niemieckim Stubsi.
Choć Magellan wygrywa 55.3 proc. Stubsi błyskawicznie goni go, mając 44,7 proc. głosów. Patrząc na tweety, można odnieść wrażenie, że polskich fanów tego konkursu jest bardzo dużo. Widać to w licznych wpisach, czy grafikach, gdzie dopingują polskiemu zwierzakowi. Obecnie na profilu Daily Mantle trwają półfinały. Poza samą rywalizacją nie brakuje też akcentów humorystycznych: zabawnych ujęć i grafik tych dorodnych kotów.
Manule: Co to za koty?
Manul to kot żyjący na stepach, niezadrzewionych płaskowyżach oraz terenach górskich od Iranu po wschodni Kazachstan, Mongolię, południową Syberię i dużą część Chin. Manul posiada charakterystyczną budowę ciała. Charakterystyczna jest głowa tego kota: szeroka, z niskim czołem, nieco płaskim pyszczkiem oraz malutkimi uszami rozstawionymi bardzo szeroko i nisko po bokach głowy. Nogi Manula są z kolei krótkie, a stopy dość szerokie, wyposażone w kępy włosów między palcami. O Manulach mówi się, że są to dzicy samotnicy, którzy cenią sobie spokój. Ich dość krępa budowa ciała sprawia, że nie są w stanie szybko uciekać i polować. Często korzystają z umiejętności wtapiania się w otoczenie. Podczas polowania próbują podejść niezauważenie jak najbliżej ofiary i zaatakować z zaskoczenia. W Polsce Manule można podziwiać przede wszystkim w ogrodach zoologicznych, m.in. we Wrocławiu.