REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstaje film o Jezusie Chrystusie od twórców "Królowej Kleopatry". Internauci już węszą kontrowersje

Studio Nutopia bierze się za kolejną produkcję. Jak donosi portal Deadline, Nutopia nakręci "Jesus Crown Of Thorns", który opowie o życiu Jezusa Chrystusa. Czy nowa produkcja wzbudzi tyle kontrowersji, co "Królowa Kleopatra"?

14.10.2023
13:04
Film o Jezusie Chrystusie od studia Nutopia
REKLAMA

Powstanie kolejna produkcja od studio Nutopia., które odpowiedzialne jest za takie tytuły jak m.in. "The Royal Mob" oraz "Ostatni carowie". Jak donoszą amerykańskie media, "Jesus Crown of Thorns" będzie dramatem dokumentalnym o życiu Jezusa Chrystusa.

Więcej o serialach i filmach przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

To nie pierwsza produkcja od Jezusie od studia Nutopia

Jak donosi serwis Deadline, film ma skupić się na ukazaniu bohatera jako rewolucyjnej postaci, która odważyła się zakwestionować status quo. Cała seria będzie mieć charakter franczyzowy. Producentem wykonawczym został Ben Coold. "Jesus Crown Of Thorns" ma zadebiutować na Fox Nation, a zdjęcia do filmu mają ruszyć jeszcze w tym roku. Warto dodać, że nie jest to pierwszy film studia Nutopia, traktujący o Jezusie. Wcześniej był to To "Jesus: His Life History" z 2019 roku.

Trudno na razie mówić, jak wyjdzie ten projekt i czy będzie tak kontrowersyjny jak "Królowa Kleopatra". Nutopia swego czasu zmagała się z dość dużą krytyką. W tym całym zamieszaniu chodziło głównie o obsadzenie w roli Kleopatry czarnoskórej aktorki, w tym przypadku była to Adela James. Pojawienie się w roli głównej czarnoskórej gwiazdy wywołało oburzenie zwłaszcza w Egipicie.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu krytykowano oraz wyśmiewano Netfliksa, podkreślając, że Kleopatra pochodziła z greckiej dynastii, a co za tym idzie - miała jasny kolor skóry. To jeszcze nie wszystko, bo jeden z egipskich prawników złożył w sądzie pismo, żądając, by Netflix całkowicie został wycofany z kraju, natomiast premiera obrazu została zablokowana.

Jak do koloru skóry Kleopatry podchodzili historycy?

REKLAMA

Swego czasu Wojtek Duch, redaktor naczelny portalu historia.org.pl tak wypowiadał się o kolorze skóry Kleopatry w produkcji Netfliksa:

Kolor skóry to kwestia, która w filmie powinna być trzeciorzędna, nie powinna także stanowić wartościowania w recenzjach. Jedynym wyjątkiem jest film dokumentalny, a jako taki Netflix pozycjonuje swoją produkcję. Wówczas kolor skóry staje się tak jak daty, miejsca, zachowania, nazwiska elementem, który powinien zostać wiernie odwzorowany. Tymczasem wszelkie materialne źródła (rzeźby, monety, prace historyków z epoki itd.) wskazują na europejskie pochodzenie Kleopatry. Pochodziła z macedońskiej dynastii Ptolemeuszy, którzy nie asymilowali się z egipską ludnością do tego stopnia, że wiele ich małżeństw było kazirodztwem. Tym samym elitę nowego państwa zaczęli stanowić Grecy, którzy mieli odmienną kulturę, język i obyczaje. Byli dla rdzennej ludności obcą cywilizacją, która nawet nie posługiwała się językiem egipskim. Wyjątkiem była dopiero Kleopatra, która nauczyła się języka egipskiego, ale nie wiemy w jakim stopniu

- wyjaśniał w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA